Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha elköltözök itthonról, az...

Ha elköltözök itthonról, az anyám mit tud tenni?

Figyelt kérdés

Elromlott a kapcsolatunk és én nem bírom itt tovább.

Mindenen kiakad,csak veszekszik.

Azt hallgatom,hogy mennyire sz.r tanuló vagyok,de csak amiatt,mert a kémia nem megy,amúgy mindenből megvan 4es,5ös.De a kémia tanár gyűlöl,ezért év végén is úgy sikerült a kettes,hogy megírták helyettem a dogámat.

Azt figyelmen kívül hagyja,hogy van egy felsőfokú nyelvvizsgám,most készülök egy másikból középfokúra és emellett vannak egyéb elfoglaltságaim is.

Csak azt hallgatom,hogy sose vagyok itthon,de ha mégis itthon talál,akkor se beszélek vele,csak telefonálok,netbookozok és magamra zárom a szobámat.

Apához nem költözhetek,mert Angliában él,nem akarok itt hagyni mindent.

Ezzel is baja van anyának...Apa kifizeti a gyerektartást,de ha meglátogatom (4-5 hetente),akkor elvisz vásárolni és azt veszek,amit akarok,nem szól bele.Ad elég sok pénzt itthonra,mert anya alig ad,mert szerinte feleslegesek azok a dolgok,amik nekem fontosak.Anya ebbe is próbál beleszólni,de figyelmen kívül hagyjuk apával.

Ki van akadva azon is,hogy szombatonként és péntekenként nem alszok néha itthon.De ha kicsit részegen hazajönnék,akkor az lenne a baja.

Most a legjobb barátnőm megkapta a saját lakását és mondta,hogy költözzek oda,mert hatalmas az a hely és közel van mindenhez,a belvárosban van.

Így könnyebb lenne suliba járnom is,nyugodtabban tudnék tanulni és nem lennék ennyire stresszes.

De még nem vagyok 18 és nem tudom,hogy anya tudna-e ez ellen tenni bármit is...


2013. szept. 9. 18:43
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%
Majd amikor már csak anyád sírjánál tudsz bocsánatot kérni tőle, akkor legszívesebben visszajönnél az időben, és elvágnád a saját torkod.
2013. szept. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
95%
Ennyi idősen én is minden vacak miatt el akartam költözni... És én is azt hittem, hogy ahogy a magam ura leszek mézeskalácsból lesz minden... Most hogy a magam ura vagyok már visszasírom azokat a "borzasztó" időket, amikor az volt a legnagyobb bajom hogy anyám cseszeget a tanulás miatt. Mondjuk most így hiába mondom ezt, nem fogod felfogni, mert még túl "nagylány vagy" ehhez, aki azt hiszi mindent tud az életről. Majd a saját bőrödön fogod megtapasztalni, és te is utólag fogod belátni, hogy mennyire jó dolgod van most. :)
2013. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
78%
Remélem anyukád majd azt mondja neked, hogyha most elmész soha többet nem léphetet át az ajtóm küszöbét.
2013. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
1%

Majd ez a sok álszent ember, akik oltogatnak pár év múlva is ezzel fognak küszködni, hogy a gyerekük lázad, mint a fene :D Amúgy teljesen megértelek. 15 évesen elég sokan isznak, meg ha azt mondod itt a gyk-n, hogy ittál máris azt hiszik, hogy a sárgaföldig leittad magad, pedig gondolom annyit azért nem iszol. Nekem ezen anyukám sosem problémázott, pedig, volt, hogy 13 évesen részegen értem haza (illetve jött értem a buliba 11-re) de nem szidott le, pedig ő soha egy kortyot nem ivott egy buliban sem. Azóta amúgy elég ritkán iszom, akkoriban is csak alkalmanként, most is. Nekem anyum sok dolgot enged (neonszínű haj, extrém öltözködés és még sok más, rengetegen megkérdezik, hogy hogy engedheti meg ezt nekem, de ezeknek a szülőknek rettenetes a kapcsolatuk a gyerekükkel, én meg imádom anyát, rengeteget beszélgetünk). Visszatérve a témához: Bírj még ki néhány évet. Nem éri meg elszökni. Régebben faterral balhéztam sokat (mert munkahelyi stressz miatt vert engem és anyát) én is el akartam szökni, de a mamám és a barátom is megmondták, hogy inkább ne tegyem, csak rosszabb lenne. Inkább ha vannak arra nagyszüleid, akkor hozzájuk költözz. Barátnőmet például (14 éves amúgy) kitette otthonról az anyja és azóta a mamájánál él és sokkal boldogabb. Sok sikert kívánok, remélem sikerül valamit csinálni.

A lepontozások mellesleg nem érdekelnek, aki szereti azzal levezetni a feszkót, az csinálja, bár szerintem olyan viselkedés, mint amikor egy ovis egy olyan kaliberű mondatot mond, hogy: Aki mondja másra, az mondja magára

Hiszen nem arról szól a dolog, hogy neked tetszik-e hanem, hogy hasznos-e (ezt csak azért mondom amúgy, mert vicces ez a magyar észjárás a gyakorin, hogy ami nem tetszik azt lepontozom, közben lehet, hogy hasznos)

15/L

2013. szept. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:

Nem kell itt cinikuskodni,attól még nem fogok megváltozni.

Nem az a baj,hogy nem mehetek el oda,ahova akarok.Mindenhova elmegyek,csak után kisebb-nagyobb balhék vannak belőle.

A barátnőm már így élt az előtt is,hogy elköltözött volna otthonról.

Nehogy már ti döntsétek el,hogy mennyire vagyok érett gondolkodású.Kiírtam egy kérdést,de ettől még rohadtul nem ismeritek a döntéseimet az élet más területein.

Nem kell azzal jönni,hogy kamasz vagyok és hasonlók.Apa is megmondta,hogy anya nem normális,hagyjam a fenébe,az egyik fülemen be,a másikon ki,amiket mond.De már nem bírom tovább vele.

Ha elmehetnék,nem is szándékoznék visszajönni.

2013. szept. 9. 19:55
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

24-es Te is egy hatalmas nagylány vagy már. Anyukádnak is jár a gratuláció. Szánalmas tényleg.

Kérdező a mostani megnyilvánulásod is szép nehogy már ti mondjátok meg és stb gondolom otthon is ez megy ha anyukád vmi hasznos tanácsot akar adni.

Apukád a távolból könnyen mondja. Ha ennyire tudja h nem normális akkor miért nem visz magához? Ja vagy akkor nem lenne elég csak a pénz akkor felelősséggel is kellene lennie érted. Jajj hagyjuk is ezt az egészet. Te csak forrald a nagy ötletedet h költözz el otthonról!

A többi válaszoló meg nem tud úgyse semmit mert nem ért veled egyet. Gyerek vagy még betudjuk ennek.

2013. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
7%
Gratulálhatsz is anyukámnak, mert a legjobban nevelt. Festett hajam van és extrém külsőm. Na és? A felszínes buta emberek fognak emiatt elítélni. Egy értelmes ember nem.
2013. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
94%
Kit érdekel milyen hajad? :D NEvetséges vagy :D MEnj inkább aludni holnap iskola :D
2013. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%
És már ne is haragudj ha anyukád a legjobban nevelt mert te úgy látod h 13 évesen ihatsz stb. De hiába magyaráz itt bárki is bármit nektek gyerekek vagytok. Nem tudjátok felfogni. Majd az idő múlásával.
2013. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
54%

Mivel jogilag kiskorú vagy,nincs sok lehetoseged:

Gondolom nem akarsz intezetbe kerulni mig edesanyad a szuloi felugyelod.

Apudat megkerheted ,hogy indítson újboli gyermekelhelyezési pert, ( fentebb emlitetted, hogy jo anyagi korulmenyek kozott van ,tehat egy jo ugyveddel megnyerhetitek)

Ha gyam ugy dont, hogy edesapadhoz kerulsz, es apad beleegyezik, hogy baratnodnel lakjal ( kompromisszumot kotve ,hogy napi 3x telefonalsz, h minden rendbe, betartod az altala szabott szabalyokat) es megtanulsz magadra mosni, fozni, es feleloseggel tudsz gondolkodni, nem latom akadalyat,hogy elkoltozz!

2013. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!