Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha elköltözök itthonról, az...

Ha elköltözök itthonról, az anyám mit tud tenni?

Figyelt kérdés

Elromlott a kapcsolatunk és én nem bírom itt tovább.

Mindenen kiakad,csak veszekszik.

Azt hallgatom,hogy mennyire sz.r tanuló vagyok,de csak amiatt,mert a kémia nem megy,amúgy mindenből megvan 4es,5ös.De a kémia tanár gyűlöl,ezért év végén is úgy sikerült a kettes,hogy megírták helyettem a dogámat.

Azt figyelmen kívül hagyja,hogy van egy felsőfokú nyelvvizsgám,most készülök egy másikból középfokúra és emellett vannak egyéb elfoglaltságaim is.

Csak azt hallgatom,hogy sose vagyok itthon,de ha mégis itthon talál,akkor se beszélek vele,csak telefonálok,netbookozok és magamra zárom a szobámat.

Apához nem költözhetek,mert Angliában él,nem akarok itt hagyni mindent.

Ezzel is baja van anyának...Apa kifizeti a gyerektartást,de ha meglátogatom (4-5 hetente),akkor elvisz vásárolni és azt veszek,amit akarok,nem szól bele.Ad elég sok pénzt itthonra,mert anya alig ad,mert szerinte feleslegesek azok a dolgok,amik nekem fontosak.Anya ebbe is próbál beleszólni,de figyelmen kívül hagyjuk apával.

Ki van akadva azon is,hogy szombatonként és péntekenként nem alszok néha itthon.De ha kicsit részegen hazajönnék,akkor az lenne a baja.

Most a legjobb barátnőm megkapta a saját lakását és mondta,hogy költözzek oda,mert hatalmas az a hely és közel van mindenhez,a belvárosban van.

Így könnyebb lenne suliba járnom is,nyugodtabban tudnék tanulni és nem lennék ennyire stresszes.

De még nem vagyok 18 és nem tudom,hogy anya tudna-e ez ellen tenni bármit is...


2013. szept. 9. 18:43
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Hazavitet a rendőrséggel!

Kénytelen leszel megvárni, hogy 18 legyél, vagy ráveszed anyukádat, hogy egyezzen bele.

És miből élnél???

2013. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%

Mégis, hány éves vagy?


egyébként a rendőrök hazavisznek ha bejelenti akár tetszik neked akár nem, de jelentkezhetsz a gyámügyön és bekerülsz valami intézetbe, na ott megtudod milyen szörnyű életed volt eddig.

2013. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

Apának már mondtam,hogy lenne ez a lehetőség és ő azt mondta,hogy támogatja a dolgot.Így is sok pénzt ad,simán kijönnék belőle.

De azért a rendőrség is megunná egy idő után,nem?

Mármint,oké,hogy hazahozat...De elmegyek újra és újra,egyszer leesne neki,hogy mennyire nem akarok vele élni,nem?

Beleegyezni anya sose fog,mert gyűlöli a legjobb barátnőmet és mindent megtesz,hogy nekem keresztbe tegyen.

16 éves leszek decemberben.

2013. szept. 9. 18:55
 4/49 anonim ***** válasza:
67%

Igen, a rendőrség is megunná, és szólna a gyámügynek, aztán szökhetnél az intézetből...

Nem vagy még elég érett az önálló élethez.

Apád elég sok pénzt ad. Van fogalmad arról, manapság mennyibe kerül a rezsi, a kaja, a ruházkodás, az egyéb háztartási kiadások???

És ez a barátnőd mennyi idős?

2013. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%

Pfffffff.......15 évesen persze, hogy ki van akadva, hogy nem alszol itthon, netalántán részegen mennél haza.. Gondolkozz már kicsit el anyukád helyzetén is.


Inkább beszéld meg vele a dolgokat. Lehet, hogy abban is igaza van, hogy ha otthon vagy csak magadra zárod az ajtót, és telefonálsz, netezel stb...? Gondolj bele és inkább ülj ki vele többet beszélgetni. A kapcsolatotok megjavulna és el sem kéne költöznöd...


16L

2013. szept. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
61%

Hagyd a fenébe! Gondolom 16-17 éves lehetsz akkor. Ezt a pár évet még kibírod otthon.

Én sem élek valami rózsás családi körülmények között, nem nőttem fel hatalmas szeretetbe, ráadásul ugyanezeket a "semmirekellő vagy" szövegeket hallgathatom végig egész nap. Pedig én is jól tanulok, dolgozok, segítek itthon. Sokáig próbáltam lázadni ellene, meg minden, de rájöttem, hogy felesleges. Ki kell őket zárni, egy bizonyos mértékű tiszteletet megadni, aztán ha elmúltál 18 és megvan a lehetőséged (meg a pénzed), elköltözni a p...ba.

Addig meg nyugi. Örülj, hogy ellátnak, kapsz kaját, ruhát, nem kell eltartanod magad. Felesleges szítanod az indulatokat. Figyelj rá azért, hogy ne legyél elzüllött, tartsd a mértéket a bulizással. Tanulj jól továbbra is, aztán csak találsz valami jó helyet :)

2013. szept. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egy kérdésem? Azt mondod a tanár gyűlöl és más írta meg a dogádat azért lett meg kettes. A tanár mégis honnan tudta hogy nem te írtad, és arra kettest kell adnia? Még véletlenül sem te vagy rossz kémiából ugye?

Amúgy hazavitethet a rendőrséggel is.

2013. szept. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%
Most viszont olvasva a kommentedet azt tudom mondani: tipikus kamasz lázadás. Elköltözöl, mert anyád nem hagyja ezt, meg azt. Azt hittem 1-2 évvel idősebb vagy. Ráadásul ez a rendőrséges... Most aztán mérges leszel az ilyen kommentelőkre, de gondolj arra, amit az előbb írtam. Beszéld meg anyuddal a dolgokat, aztán nyugi.
2013. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
77%

EGyszerű! Beszéld rá apádat, hogy indítson újboli gyermekelhelyezési pert. A bíróság téged is meg fog hallgatni, és számítani fog a véleményed.

Ha ennyire rossza anyádnál, akkár vigyen el onnan édesapád, és élj vele együtt.

2013. szept. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Ja,persze,mert majd a gyámügy tuti ilyenekkel foglalkozna.De onnan is sikerülne eljönnöm,gondolom.Anya szerintem azt nem hagyná,hogy odakerüljek,mert "mégis mit gondolnának a barátnői".

Van fogalmad arról,hogy apa mennyi pénzt ad,kedves 19:00? :)

Szerintem nincs.

A barátnőm 19 éves.

Nem bírom már tovább itthon.Nem tudok vele megbeszélni semmit,mert mindenen kiakad és tombol.

A kémiát meg hagyjuk már most.Tény,hogy gyűlöl a tanár,ezt mások is észrevették.Vagy az hogy lehet,hogy még általánosban dicséretes voltam belőle,itt a kettest alig sikerült összehoznom?

2013. szept. 9. 19:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!