Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Verés a talpakra az megoldás?

Verés a talpakra az megoldás?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelő anya vagyok. Lányom nem rég lépett be ebbe a tinikorba és sajnos nagyon szemtelen és rendetlen.

Egy ismerösöm mesélte hogy vannak országok ahol ilyen lányoknak elverik a talpukat és talán ezt nekem is kellene csinálnom vele. Hát nem tudom.

Kinek van vagy volt már ilyenben része vagy tud segíteni.

Köszönöm előre is a válaszokat


2011. aug. 17. 15:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:
100%

a verés nem egyéb mint annak beismerése hogy tehetetlen vagy és anyaként megbuktál


nem lehetne vele normáálisan megbeszélni


talán néha őt is meg kellene hallgatni


talán olyan anyának kellene lenned, akihez a gyereke fordulhat a problémáival

2011. aug. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:
77%
Van idősebb testvére?
2011. aug. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:
100%
beteg vagy...
2011. aug. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
64%
Én így kamaszként nem akarok nagyon beleszólni és nevelési tanácsokat osztogatni, de az, hogy valaki egy jó nagyot odasóz a gyereknek, mert már tényleg nincs más eszköze, mert hiába mondja, hogy légy szíves hagyd abba, nem egyenlő a gyerekveréssel. Mégiscsak van különbség a pofon és a verés között. Igen, engem is pofozott már meg apám is, anyám is, de nem teljes erejéből és csak akkor, ha nagyon pofátlan voltam. Ettől függetlenül megbízom mindkettőjükben, nem utálom egyiket sem.
2011. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó: Nem azért, te hülye vagy. Egy pofon, és az, hogy valaki pálcával (mert másképp nem nagyon lehet) elveri a gyereke talpát, jó nagy különbség van...
2011. aug. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 Thekatamilla válasza:
100%
Semmiképpen ne az agresszivitást válaszd. Vannak ennél sokkal hatásosabb, kellemesebb gyereknevelési módok. Ha csúnyán beszél veled, pl mond ezt: így veled nem beszélhet, nem mehet sehova (vagy vond meg a hobbiját, bármi legyen az)és ha bocsánatot kér, csak akkor csinálj meg neki bármit ! (vásárlás, stb...)legyél te a főnök. ezt persze nem úgy értem, hogy parancsolgassál, de te tegyél pontot a mondatok végére. De arra is figyelj, hogy ne ess túlzásokba. kell egy "ugymond" barátnős viszony köztetek. merjen elmondani neked dolgokat ( ez kamaszkorban kifejezetten fontos), ne szidd nagyon le ha butaságot csinált,mert emlékezz, te is voltál kamasz ! (: Sok sikert !
2011. aug. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:
100%

15 éves voltam,mikor bátyám erősen ittas állapotba jött haza,és összevesztünk.Megfogta a lábam,rákötötte a székre,és 15öt15öt ütött mind a két talpamra,inkább inkább a sarkamra,de teljes erejéből.Baromira fájt. Apámnak ahogy hazajött,elújságoltam.Bátyám aludt,apám odament,megfogta,kihúzta a szobából,felkötötte a lábát,és 20at 20at vert a talpára.Már én sajnáltam,úgy ordított a fájdalomtól majdnem 18 éves léttére.Én a légycsapó nyelével kaptam,ő meg lovaglópálcával.És azt mondta apám nekem,hogy én is adjam vissza amit kaptam.Még kapott 15öt 15öt tőlem is.Alig bírta ki,de visszaadtam.

Ekkor az egyszer verte el apám a bátyámat,mert a verekedést nagyon nem tűre el a házban,az meg mégjobban felidegesítette,hogy részeg volt,és a talpamat ütötte.Pedig nem verekedős apa volt,engem soha nem bántott,öcsémet se.

Azóta is emlegeti,hogy mennyire megbánta,hogy engem akart megleckéztetni,és ő húzta a rövidebbet.

2011. szept. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:
65%
19:09 Igen, van különbség a pofon és a pálcával elverés között. Nem is állítottam, hogy nincs én sem támogatom. A megjegyzés azoknak szólt, akik folyton sipítoznak, hogy "juj egy gyereket sohasem szabad megütni!"
2011. szept. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim válasza:
100%
én 14vagyok fiú viszonylag "normális" legalább is ezt mondják ülj le vele beszélgetni hogy csak az anyja vagy és ne beszéljen így veled/önnel hogy mi lenne ha nem lennél esetleg meg hogy ez nagyon bánt téged és meg fog szeppenni :) hidd el de ne úgy mond hogy meghalsz hanem hogy neked bármit elmondhat meg és hogy te mindig biztos pont vagy neki ennyit tudok javasolni a verést ne vagy megutál vagy vissza üt tehát azt semmi féle képen ne
2012. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim válasza:
az én talpam elverhetnéd.26L
2013. máj. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!