Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Verés a talpakra az megoldás?

Verés a talpakra az megoldás?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelő anya vagyok. Lányom nem rég lépett be ebbe a tinikorba és sajnos nagyon szemtelen és rendetlen.

Egy ismerösöm mesélte hogy vannak országok ahol ilyen lányoknak elverik a talpukat és talán ezt nekem is kellene csinálnom vele. Hát nem tudom.

Kinek van vagy volt már ilyenben része vagy tud segíteni.

Köszönöm előre is a válaszokat


2011. aug. 17. 15:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
93%

Sohs nem verjük a gyerekeinket SEHOGYSE - nem jó az semmire, csak a tehetetlenség kifejezésére.

Próbáld meg, szeretettel megbeszélni a dolgokat a lányoddal. Ebben a korban természetes a dac, az ellenkezés. A rendre nevelni valahogy alkuval:

ha te itt ezt rendberakod, akkor sütök neked a kedvenc süteményedből. stb.

SZERETETTEL, megértéssel! minden más káros, haszontalan.

2011. aug. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy inkább megutálna ezért. Az szomorú, ha nem bírsz el a saját gyerekeddel :S Nehéz lehet egyedül nevelni, de meg kell küzdeni a feladattal. Ülj le vele beszélgetni.
2011. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim ***** válasza:
85%
A húgommal voltak anno problémák. Nem akart semmit csinálni, egész nap vagy csavargott vagy a gép előtt ült. Addig addig idegelte a szüleimet, amíg betelt a pohár. A szobájából kipakolták a tv-t, gépet, elvették az mp3 lejátszóját, az új telóját, cserébe egy régi 'bunkofont' nyomtak a kezébe, ami elég cikinek számított neki, és még egy pár cuccot. A zsebpénzt is megvonták, még a kajapénzt is, helyette csomagolnia kellett magának minden reggel, és ezt sem a szüleim csinálták, neki kellett. Hatalmas hiszti volt belőle, több napig veszekedés ment, ordítozás, csapkodás, de aztán rájött a kis görcs, hogy ezzel nem ér el semmit. Úgyhogy kicsit megemberelte magát, kivette magát a házimunkából és többet tanult, jobb jegyeket hozott. Így szép lassan visszakapott mindent. Szerintem ez egy jó megoldás volt akkor, radikális változtatás, de mégsem verés. Annak én sem vagyok híve.
2011. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
37%
öntsd nyakon hideg vízzel
2011. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
53%

A szomszédom szeretettel és megértéssel nevelte a gyerekét. A hála az lett,hogy megkéselte a szüleit.

Miért?

2011. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
55%

ma 15:30

Mint említettem, engem anyám egy-egy bunkó hozzászólásért pofonnal jutalmazott, duzzogtam is, mérges voltam rá, aztán tíz perc múlva elmúlt.

Megtanultam belőle, hogy anyával nem szabad bunkózni. Ennyi.

Ugyanúgy elmeséltem neki hogy hova megyek, kikkel, milyen pasim van, kivel akarok lefeküdni, együtt mentünk el nőgyógyászhoz, jegyeimet, nem dohányzok, nem ittam, de jelzem nem is tiltott tőle, szóval marhára nem titkolóztam...

Engem édesanyám végtelenül szeretett, mindig mindenkor minden körülmények között, soha nem lökött félre, hogy nincs rám ideje, és EZ A NEVELÉS!

Ha a lányod-fiad akárkid nem bízik benned, valszeg nem érzi azt, hogy mindig minden körülmények között mellette állsz. És ez nem egy pofonon múlik.

Akkor is elkezdhet titkolózni, ha nem csinálsz vele semmit, csak mindenért leszidod, hogy na nem szabad dohányozni!

20L

2011. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
93%
Én irgalmatlan rossz tini voltam.Koleszos voltam,sokszor nem mentem vissza a suliba,bujkáltunk barátnőkkel itt-ott,nem tanultam,akaratos,önfejű,öntörvényű és lázadó voltam,lány létemre,az iskola réme.Kivágtak..Az Én drága Édesanyám mnég sem bántott soha,de volt egy fegyvere.Egyszerűen nem vett rólam tudomást,nem szólt hozzám,levegőnek nézett.Évek alatt lassan,de megszelídített,új iskolát kezdtem,és tanultam normálisan.Ma már 40 múltam,és több végzettségem is van.Hidd el,hiába vert volna,agyon is üthetett volna,az égvilágon semmit sem ért volna vele.Viszont a lelki terrorral igen.Máshogy nem bírt velem.
2011. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
94%

Én nem hordalak le,és nem támogatlak ezért,csupán kíváncsi lennék a hogyanjára.... Szépen megkéred,hogy adja a tappancsát,és ő megígéri,hogy nyugton marad,amíg elvered? Akkor nem is lehet annyira "rossz" kislány.


26/N

2011. aug. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 anonim ***** válasza:
29%
rendet pedig megkövetelni. Amig nincs rend a szobajaban,nem mehet sehova.
2011. aug. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 Hailey13 ***** válasza:
70%
15:34 úristen..:/
2011. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!