Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van a problémámra valami...

Van a problémámra valami megoldás?

Figyelt kérdés
Világ életemben amolyan ˝sztárdiák˝ voltam,jólnevelt,jó tanulmányi eredményekkel.Az általános iskola után erős gimnáziumba akartam menni,de a szüleim nem akarták,hogy a lakhelyemtől távoli iskolába járjak.Bekerültem egy helyi iskolába,amiben hatalmasat csalódtam.Valaha ez a suli jónak számított,olyan 20-30 éve.Itt érettségizett mindenki a családból.Örültem neki,hogy bekerültem,de már az első évben megmutatkozott,hogy nem jó helyen vagyok.Régen mindenféle tehetséggondozásra jártam és minden évben voltam versenyen.Ez kellett ahhoz,hogy jól tudjak teljesíteni,mindig szerettem a tudatot,hogy letettem valamit az asztalra.Itt semmi sincsen.Minden tanár azon van,hogy bebizonyítsa,hogy egy kis senki vagyok,és ők sokkal okosabbak nálam,sokkal szigorúbb elbírálásban részesülök,mint a többiek.Nem vagyok nagyképű,társaságkedvelő,segítőkész gyerek vagyok.A többiekkel jól kijövök,ha valamit el kell magyarázni,mindig segítek.Mégis azt érzem,hogy szivatnak a tanáraim.Orvos szeretnék lenni és ezért sokat dolgozom.Idén elkezdtek romlani a jegyeim,pedig nem tanulok kevesebbet.Mindig megkapom a tanároktól,hogy a nagyképűségem helyett inkább tanuljak (állandóan olvasok,nem töltöm haszontalanul az időt).Zavarja őket az is,hogy odafigyelek arra,hogy hogyan fejezem ki magam,szerintük affektálok,pedig csak illedelmes szeretnék lenni.A megfelelési kényszeremre lassan rámegy az egészségem is,fél éve kisebb-nagyobb testi-lelki gondjaim vannak,nagyon kilátástalannak érzem a helyzetem és el vagyok keseredve.Nem tudom,mit tehetnék,a társaimmal is romlik a viszonyom,mert teljesen magamba fordultam.Kérem,aki tud,segítsen nekem.Minden hozzászólást előre is köszönök.
2011. márc. 6. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
válts iskolát, írsz egy szintmérőt és bent vagy...
2011. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja igen,ezt a részét pont kifelejtettem.Nem akarnak elengedni itthonról...
2011. márc. 6. 18:27
 3/9 anonim ***** válasza:
csak van másik iskola a városban
2011. márc. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gimnázium nincs több.Szakközépbe meg szakiskolába nem szeretnék menni.
2011. márc. 6. 18:40
 5/9 anonim ***** válasza:
szakközép is ugyan olyan érettségit ad mint a gimi, csak ott nem kín és szenvedés lesz az a 4 év
2011. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ez is egy eshetőség.köszönöm szépen,hogy időt szakítottál rám (:
2011. márc. 6. 18:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt a szüleidnek is elmesélted?Ezek után sem gondolják úgy, hogy másik iskolában a helyed?Szerintem lépjél,én 14 éves voltam amikor átléptem egy országhatárt és beiratkoztam egy debreceni gimnáziumban a szüleim tudtán kívül,mert nem akartak elengedni, aztán már kész tények elé állítottam őket.Elengedtek.Próbálj te intézkedni egyedül és csak a végeredményt közölni velük, hátha ez nálatok is beválik:)
2011. márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen,elmondtam anyának,szerinte sokan küzdenek ilyen problémákkal.Szerintem nem.Én ott vagyok és látom,hogy mindenkinek jó.Szerintem nem itt a helyem és nem ér,hogy 4,75-re még felelnem kellett az ötösért,csak 4,8-ra kaptam meg.De anyukám szerint végig kell csinálnom,mert máshol is ugyanez várna.
2011. márc. 6. 19:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne haragudj, nem akarom Édesanyádat megsérteni, de ez csak duma, amit próbál beléd sulykolni. Teszi mindezt szerintem azért, mert - mint ahogy már Te is mondtad - nem akar elengedni. Kihasználja, hogy nincs összehasonlítási alapod, ezért ő akármit mondhat, el fogod hinni. Mondd meg neki, hogy nem így van. Igenis nem érzed jól magadat ott, és vagy így vagy úgy, de addig fogod rágni a fülüket, amíg el nem engednek. Legyél következetes, tartsd is be, minden nap kérdezd meg, hogy: Nos, nektek melyik nap lenne jó átmenni a másik városba, mert akkor Te már hívnád is az ottani igazgatót, hogy mikor tud titeket fogadni. Ha pedig mondanak egy időpontot, TÉNYLEG hívd fel az igazgatót és beszéld meg vele, akkor aztán nagyot fognak nézni, hogy nem vicceltél. El fognak menni Veled, mert akkor már "égő" lesz lemondani.


Másik dolog: azért azon is gondolkozz el, amit a tanáraid és a társaid rólad mondanak...lehet nem véletlenül tart mindenki affektálós stílusúnak...belülről Te nem látod, ha tényleg olyan vagy. Vékony a határ az affektálás és a választékos beszéd közt - ugyanúgy, mint az okoskodás, és a tudás között...

2011. márc. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!