Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12-13 éves lányokat hova...

12-13 éves lányokat hova lehet elengedni szilveszterkor bulizni? Jah és ha el akarnak menni egy átlagos este valahova, hova lehet elengedni őket?

Figyelt kérdés
előre is köszike
2008. nov. 30. 13:20
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
te döntöd el, ne más mondja meg. Én 13 évesen még nem jártam el sehová. Barátnőknél szilvesztereztem, ha meg szórakozi akartunk péntek- szombat este, akkor elmentünk moziba, vagy megittunk közösen egy teát, forró csokit. Sokszor egymásnál aludtunk. Kb ennyi volt a szórakozás 13 évesen, többre nekem akkor még nem is volt igényem.
2008. nov. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
91%
nekem is van két kislyányom bár ők még kicsik, de az biztos hogy nem fogom elelngedni őket sehova még 13 évesen én 16 voltam mikor a nővéremmel elmehettem egy falusi bálba, és sezrintem ez volt a jó, nem vagyok maradi de nem vagyok híve a korai bulizásnak, szociálpedagógiát tanulok és elég sok rosszat hallottam igy ez is megerősítet benne hogy az ilyen kislányoknak még otthon a helyük
2008. nov. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
89%

Az én lányom most múlt 10, már én is gondolkodom az ilyen "ezt+azt mikor lehet" dolgokon. Úgy gondolom, először 13 évesen fogom elengedni, de csak és kizárólag a barátnője otthonába és csak akkor ha a szüleik otthon vannak és csak akkor ha én is ismerem a szülőket és szimpatikusan gondolkodnak. Lelkükre kötném, hogy ne engedjék el őket sehová és figyeljenek rájuk. 12 évesen max ide jöhet pár barátnője, de akkor ragaszkodnék, hogy nálunk legyen a buli. Ja és fiúk nem jöhetnek!

Átlagos este? Hááát, szerintem itt az a kérdés, hogy milyen a lányod és milyen barátnői vannak. Képesek lehetnek-e elcsalni máshová a gyereked mint ahova Te elengedted és a lányod hajlamos-e elmenni velük. Ennek függvényében kell eldönteni.

Mi nagyvárosban élünk Bp határán, így én biztosan nagyon meggondolnám. Mert ha úgy látom, hogy befolyásolható lesz a barátnők által a gyerekem, akkor 15 perc alatt bejutnak a fővárosba és én akkor rosszul leszek! :-/ Igencsak ismerem ott a nappali életet, nemhogy az éjszakait!

2008. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még frissek az élmények, mivel fiatal vagyok, most léptem át a gyermek korszakból a már anyuka szeretnék inkább lenni korszakba :) Én úgy érzem, engem szinte tökéletesen nevelt ilyen téren az anyukám. 12-13 évesen csak és kizárólag a barátaimhoz, barátnőimhez mehettem, oda is csak akkor, ha volt szülői felügyelet. Ha ez megvan, akár az ottalvás is megengedett volt. De az, hogy ilyen kicsi gyerekek esetleg egyedül csatangoljanak a városban, vagy valami szórakozóhelyen, szerintem felelőtlenség. Én 15 éves voltam, mikor először tölthettem egy éjszakát a barátaimmal szülői felügyelet nélkül, de akkor is felhívtam anyukámat telefonon, hogy minden rendben és jól vagyunk, másnap reggel pedig felültem az első vonatra. 17 éves voltam mikor először elmehettem egyedül Budapestre (ami nekünk 300km), és ott aludhattam,bulizhattam a haverjaimmal. Szerintem ez így pont tökéletes volt... a mai napig tudom, miben hol a határ, pedig már nagykorú vagyok és szabad, mint a madár :)
2008. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
75%
Nézd én 17 éves leszek már voltam Discoba egy párszor nem is ez a lényeg igen lányokkal mentünk de nem biztos hogy együt mentünk haza ez a baj nekem hiába adnak a szüleim 1500 Ft-ot taxira még abba sem merek beűlni nem hogy gyalog haza menni..sőt én nézem a hireket és olyanokat hall az ember hogy kedve nincs kimenni télen 16 óra után az utcára:S:( én amugy is egy félős lány vagyok tehát én nem is megyek sehova inkább otthon nézem a (Sas kabarét:D:D:D:D:DD:) de nem megyek sehova :)
2008. dec. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Szilveszterezni csak ismerősökhöz, házibuliba;akikben megbízol, hogy semmilyen alkoholt és egyéb káros szereket nem fogyaszthatnak a gyerekek. Egyéb esténként én nem engedném el a helyedben bulizni, mert a tinidiszkókban nagyobb a veszély, mint a rendes diszkókban. (drog, alkohol, pedofília) Egy ennyi idős gyereknek még otthon a helye, max. a barátnőhöz mehetne át, vagy ő jöhetne hozzátok. Egyik munkatársam 13 éves lánya most vesztette el a szüzességét, mert odaadta magát egy 16 éves fiúnak, hogy ne hagyja el....
2008. dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
jóh ez az alvós ötlet, de ezt már unják a csajok, mert szinte semmit sem lehet otthon csinálni. meg ugye másnap a felnőtt megy dolgozni és zavarja ha hangosan pletyiznek meg ilyesmi. tehát hamar takarodó van. és annak meg semmi értelme hogy átmegy a gyerek aludni...
2008. dec. 4. 11:38
 8/43 anonim válasza:
92%
Én sehová nem engedném!Korai neki még bulizgatni!Foleg mostanaba amikor nem rég megoltek egy 14 eves lányt bulibol hazafelement ejszaka...NYUGODJ MEG RÁÉR MÉG NEKI BULIZNI!
2008. dec. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim válasza:
29%
én most vaok 14 éves és már ez elött háromszor voltam szilveszterezni a barátokkal.nem tudom h milyen környéken laktok....de nálunk nem naon fordul elö gyilkosság v valami ilyesmi...ha tudod h lessz vele idösebb lány akkor engedd el egy kicsit...hagy bulizzon...
2008. dec. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
27%
én egy 13 éves lány vagyok és voltam már szilveszterezni házibuliba is meg discoba is és velem volt nálam nagyobb barátnőm és anyukám elengedett szóval szerintem ha van veled egy nagyobb barátnőd,barátod vagy tesód akkor simán el lehet engedni mert ugyse fog semmi történni.
2008. dec. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!