Sok szülő miért nem adja a gyerekét iskolába ha megfelelt? Nem fél, hogy egy évvel lemarad?
Én csodálkozok, hogy a saját ismerőseim közül is mennyien nem adják. Az óvodában megfelelt, de sokan ilyen indokkal visszatartják, hogy még nagyon eleven, vár még egy évet, vagy nagyon esetlen a gyerek és akar egy évet várni, hogy fejlődjön. Ha óvodában megfelelt, akkor miért tartja vissza a sok szülő? Nem mintha bele akarnék szólni, csak nem értem.
Ha bevezetik a 9 osztályos általánost, meg ugye eleve késik egy évet, ne adj isten valamilyen okból évet kell ismételnie, akkor ott tart, hogy csak 20-21 éves korában fog érettségizni minimum. Főleg ha később 5 évesre jelentkezik.
Miről marad le?
Addig gyerek amíg óvodában lehet.
Az, hogy egy évvel később kezdheti el az egészet, magyarán egy év kiesik neki teljesen és ha akad más tényező is, akkor már több évvel lemarad a korához képest. Ha ilyen későn érettségizik, mikor lesz rendes szakmája?
De most te azért tartod vissza, mert addig "gyerek" úgymond? Ez nevelés kérdése, valaki 30 évesen is olyan, int egy nagy gyerek. Én meg adnám iskolába ha késze áll rá, had fejlődjön. De ezt csak én gondolom így ezek szerint, sokan nem.
Szerintem a kérdező olyan értelemben gondolta a lemarad dolgot, hogy egy évig ottmarad az óvodában, pedig már mindent tud, ami a sulikezdéshez kell, és ezáltal unatkozni fog.
Viszont ez oda-vissza lehetne kérdés. Ha az anyuka úgy érzi, hogy elég fejlett a gyereke a sulihoz, az ovonéni miért nem engedi el iskolába?
Amúgy meg lényegében véve valóban nem marad le semmiről. Az általános így is úgy is 8(9) év lesz. Egy egész élet ott lesz neki tanulni. Az meg pech, hogy a jelenlegi nagycsoportosoknak szívás lesz, ha vissza is kell maradnia, meg lesz egy un. előkészítő is. Későbniekben meg az előkészítő lényege pont az lesz (remélhetőleg), hogy minden kisgyerek megfelelő alaptudással kezdje meg az elsőt, és szerintem akkor már nem nagyon lesz olyan, hogy kétszer járja a nagycsopit.
Ha meg mégis, akkor sincs baj. Inkább kezdje a gyerek 1vagy akar 2 évvel később a sulit, és legyen sikeres, mintsem hogy menjen 6 évesen, és szegény azt se tudja merre van arccal. Sokszor egyébként a figyelemzavarra és hasonló társaikra 6-7 éves korban derül fény. Inkább kezdje úgy a sulit a gyerkőc, hogy tudja a szülő, és a pedagógus is, hogy a gyerek különös figyelmet igényel, mintsem hogy kiderüljön a suli félévében, amikor már élből vam a gyerek háta mögótt több hónapnyi kudarc.
Na de bocsánat, nahyon elkalandoztam. Szerintem minden szülő maga ismeri a gyerekét. Én pl látom az én 5 évesemen, jogy hiába lesz nagycsopis, a figyelme, türelme, ügyessége nem érett még meg a sulira, és neki is fog kelleni 2 év még az önfeledt gyerekkorból. Mondjuk velem az ovonénik is egyet értettek. Kiemelték, nem a fiam eszével van a gond, mert nagyon eszes, de mindemellé olyan szeleburdi, hogy csak na.
Ezt nem suabad kudarcként megélni, a gyerek érdeke a legfontosabb.
Na meg persze a szülőnek is meg kell érnie a sulira, de ez már megint más kérdés.
Legyen szép napod!
Az én kislányom is megfelelt, de a nevelők tanácsára hagytuk még egy évet.
És mennyir igazuk volt, most látom rajta,hogy készen áll, agyilag.
Semmiről nem marad le. Addig igazán gyerek, amíg ovia jár, nem kell tanulni, megfelelni. Vagy inkább úgy irom, hogy egész más elvárásoknak kell megfelelni, mint a suliban.
És akkor mi van, ha 20 évesen érettségik? Semmi az ég világon.
Szerintem nem jártál még hasonló cipőben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!