Miért nem kelt nagyobb felháborodást a szülők között ez az iskolában egésznapos telefonelvételes dolog?
Leszögezném, engem ez semmilyen oldalról nem érint. Nem vagyok szülő, már egyetemre járok, egyébként tanári pályára készülök.
Viszont meglep, hogy miért nem látom azt, hogy a szülők nincsenek tömegesen felháborodva azon, hogy a gyereknek az iskolában egész napra le kell adnia a telefont, és az eszközökért senki nem vállal felelősséget. Mármint a legtöbb gyereknek már okostelefonja van, ami azért alsó hangon is pár tízezer forint. ENGEM, ha szülő lennék, marhára zavarna, hogy a gyerekemnek le kellene adnia egy drága eszközt kötelező jelleggel, azt meg tárolnák egy olyan helyen, ahol a gyerek sem látja, aztán ha történik valami a telefonnal(betörik a kijelző, ne adj isten ellopják), hát, akkor így jártunk, felelősséget senki nem vállal, a javítást/új telót lehet megoldani saját zsebből.
És ezen nincs tömeges felháborodás online sem. Elvétve 1-1 ember kifejti az ellenérzését, jön rá 10 "bírják mán ki, bezzeg a mi időnkben" jellegű komment.
Mert azzal nekem semmi bajom nincs, hogy órára elveszik, legyen egy doboz a tanári asztalon, rakja le oda a telefont a gyerek, szünetre, lyukas órára vegye vissza. Tök rendben lenne ennyi. Még praktikusabb is lenne, ha a tanár szemszögéből nézem, mert ha mondjuk olyan feladatot akar adni a tanár, amihez kell a mobil, akkor kéznél van, nem kell elkocogni a tanáriba a 12a telefonjaiért.
Meg azt se felejtsük el, hogy nem csak az általános iskolások az iskolások. Ott van a középiskola is, tőlük is elvennék a telefonokat. Ha visszaemlékszem a középiskolás éveimre, nekem minden évben volt legalább egy lyukas órám az órarendben, ami nem első óra, nem elmaradt óra, hanem minden héten lyukas. Miért ne használhatná egy középiskolás a telefonját lyukas órában? Több olyan diák van, aki ilyenkor mondjuk a tanuláshoz használná a telefonját, de így nem lehet. Én speciel kaptam olyan szorgalmit, amihez internet kellett, én ezeket kivétel nélkül lyukas órában írtam meg a TELEFONOMAT használva. És nem, erre nem megoldás az infó terem, meg a könyvtár, ahol van számítógép. Az infó termekbe ad1 óra van, ad2 nem engednek be tanár nélkül(és ha véletlen nem lett volna óra az infóterembe, akkor se ment volna be senkivel se egy tanár sem). A mi sulink könyvtárában meg volt hat gép(többnyire 1-2 nem is működött éppen), ami annyi diákra kevés, gondoljunk már bele, 17db 40 fős osztály volt nálunk, ha 1-2 osztályban lyukasóra van, és 6-nál több diáknak szükséges lenne az internethasználat mondjuk egy házihoz/szorgalmihoz/online segédanyaghoz, az nem oldható meg 6 számítógéppel. A diák meg bent van akár 7-8-9. óra végéig, erre még a lyukasóráiban sem haladhat úgy a tanulással, ahogy szeretne, mert nem használhat telefont.
Meg megjegyezném azt is, hogy egy középiskolás lehet épp nagykorú is. Én 12. osztályban töltöttem a húszat, volt olyan osztálytársam, aki a huszonegyet. Bukás nélkül, simán elég egy később kezdett első osztály, meg egy nyelvi előkészítő ehhez, a 12-ben 21 éves osztálytársamnak emellé újra kellett járnia az elsőt iskolaváltás miatt, mert kéttannyelvűbe ment át annó. Azt senki nem tartja nevetségesnek, hogy 18-21 éves felnőttektől is ugyanúgy elveszik a telefont? Egy 20 éves gimnazista, akitől elveszik a telefont, miben különbözik egy ugyanennyi idős egyetemistától, akitől nem veszik el a telefont? Mind a kettő felnőtt, a törvény előtt magáért felel. Ezt sem tartja senki nevetségesnek?
Szóval kérdem én, ez miért nem zavarja a szülőket?
61!
Nem nyilvánvaló? A kérdezőt nagyon zavarja, hogy a jövő generáció hülye lesz, mert nem fog tudni szünetben meg lyukasórán tanulni :)
(Plusz félti a szülők pénztárcáját, hisz a tanárokat eddig is úgy borogatták a folyosón, mint a tekebábukat, biztos minden nap ripityára fogják törné az összeszedett telókat...)
#62 Szimplán nem támogatom az értelmetlen tiltogatásokat, és én ezt értelmetlennek tartom ebben a formában. Értelmes használatra kell tanítani a gyerekeket, azt meg csak úgy lehet, ha használja.
Foglalkoztam már kisebb csoportban hetedikesekkel, mentorként(benne vagyok egy mentorprogramban). A mentor akit váltottam, panaszkodott, hogy az egyik lány gyakran elkezd telefonálni a foglalkozás közepén(nem telefonozni, hanem konkrétan videochatel a családdal), és hiába szól rá, nem hat. És azért nekünk mentorként annyi eszközünk sincs, mint egy tanárnak. Nem veheted el a telefont, nem adhatsz egyest, se beírást, ha a suli egy tanárának szól, akkor legyint, hogy oldd meg, vagy lecsesz, hogy miért nem tudod megoldani, de nem segít, kiabálni ne kiabálj, mert építs ki bizalmat a gyerekkel. Én meg tudtam oldani a telefonálós problémát. Pl ha kiadták nekem, hogy mentoráláson gyakoroltassam velük a periódusos rendszer bemagolását, akkor csináltam hozzá egy kahootot.
Ezer meg egy módja van annak, hogy be legyen vonva a telefon a tantermi oktatásba, ami miatt sokkal jobb, ha a telefon ott van a tanári asztalon egy dobozban. Bemegy a tanuló, lerakja a tanári asztalon, ha kell órán, akkor mindenki megfogja a sajátját. Ehelyett nem, szedjük össze, rakjuk be a tanáriba, menjen azzal az óra, hogy a tanárnak el kell mennie a telókért, mert mondjuk van olyan, hogy nem megy a tanáriba a tanár, hanem a szünetben egy érdeklődő diáknak magyaráz.
#63 Azért ma már egy kamasznál megeshet, hogy nem az első mobilja az, amit épp használ, de megvan a korábbi telefonja. Mivel jobb az, ha az egyiket leadja, a másikat meg nyomja a klotyón ülve szünetben? Ha nem kell bújkálni a mobillal, az még lehet is része egy társas interakciónak. Ilyenek, hogy megmutatod a videót a cicádról a padtársadnak, ő megmutatja a kutyáját, és akkor elindul egy spontán beszélgetés, vagy online társasoztok a padtársaddal, vagy megmutatod neki a kedvenc zenéd és arról beszéltek, stb. Ehelyett nem lesz ilyen, mert elbújik a gyerek a retyóra a dugi mobillal, hogy ne lássa senki, be ne köpjék. Cserébe szrni nem lehet szünetben, mert ott bujkálnak, meg még nem is beszélnek arról, amit a mobilon láttak, mert nem egymás mellett ülve mobiloznak szünetben/lyukasórában, hanem egy wc fülkében.
Engem tanárként zavar ez a szabályozás.
De persze elfogadom, csak innentől kezdve ne követeljék tőlem a tanfelügyeleten, a minősítésen meg a vezetői óralátogatáson a digitális eszközök tanulói használatát, mert olyan szabályozást hozott nálunk a vezetőség a rendelet alapján, ami ellehetetleníti, hogy tanári engedéllyel, oktatási célra használják a gyerekek a mobilt. Vannak persze iskolai készülékek is, de ha egy másik kolléga is használná velem egyidőben, akkor már annyi, nem jut két osztálynak.
Nem olvastam a válaszokat.
A gyerekeken 35ezres táskák vannak és ha már nagyobb tini, 40 ezer körüli cipők. Ezek elhasználódnak. Gondolod majd pont a nem annyira elhasználódó max 80 ezres használt telefon fogja érdekelni őket? Pont az, amit úgy vesznek, hogy magától is leejti a gyerek?
Az enyémnek most lesz telefonja, használt iphone 11 pro(az én régim), ha venném neki 60ezerbe kerülne. Nem baj, ha megsérül, annyira meg tud vigyázni egy tanár rá, mint egy 10 éves.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!