Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A gyereketek járt már olyan...

A gyereketek járt már olyan évismétlővel egy osztályba, akivel óriási volt a korkülönbség? Ha igen, a nagyobb gyerek hány évig maradt a gyereketek osztályával? Beilleszkedett az osztályba?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok mint pl egy 15 éves gyerek aki hatodikos, tehát ahol volt mondjuk volt kb 3-4 évismétlése a gyereknek.
júl. 13. 12:25
1 2
 1/18 babyboom567 ***** válasza:
34%

A gyerekem decemberi + egy évet még maradt oviba+ beszédjavító(normál tanrendes) EGYMI suliba fog járni(sni-s beszédértés zavar,tanulási zavar stbstb), ahol előkészítő(nulladik) osztállyal kezdenek,tehát 14 éves lesz alapjáraton hatodikba, ha egyszer sem ismétel évet.

Egyáltalán nem kell ahhoz,3x-4x osztályt ismételni,hogy valaki ennyi idős legyen hatodikba.

Illetve akinek 3x-4x kell évet ismételni,ott súlyos tanulási zavar van,illetve egyéb probléma a szakszolgálat kijelölne intézményt vagy különnevelést.

júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt. A kislány a harmadikat járta akkor már harmadszor, mikor a fiam osztályába került. Szegényt nagyon elhanyagolták és azért jött az osztályba, mert az a suli a körzetes a nevelőotthonos gyerekeknek. Szerencsére nagyon szuper az osztály, a gyerekek is aranyosak és a szülők java is. A kislány nagyon jól beilleszkedett. A tanáruk rengeteget foglalkozott vele, mert kiderült, hogy sem írni, sem olvasni nem tudott még. Most mennek majd ötödikbe. A kislány visszakerült a szüleihez így másik suliba megy majd. Hááát... Nem tudom mennyire lesz ez jó, de sok hozzáértò szerint igen! Remélem nekik lesz igazuk!
júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Négyszögletű Kerék válasza:
100%

Én igen, általánosban (most vagyok 21). 3 évvel volt idősebb a srác a többieknél. Ő Romániából költözött Magyarországra, közben bukott is kettőt talán, vagy valami ilyesmi. Elég egyszerű, kicsit butácska gyerek volt, de nagyon kedves és nagyon szépen rajzolt. Nagyon sajnálom, hogy nem volt jó matekból mert tényleg nagyon jól rajzolt épületek pl.


Túl sokat nem beszéltünk, eleinte nem könnyen illeszkedett be az osztályba, de azt hiszem ehhez köze volt annak is, hogy a családja nagyon szigorúan fogta és nagyon vallásosak voltak. Pl voltak halloweeni, farsangi és gyereknapos rendezvények a suliban és sose engedték el. 8.ban sem. Arra már nem emlékszem, hogy az osztálykirándulásokon ott volt e, de nem hiszem. De később már azért volt pár barátja.


Nem csak a korkülönbségen múlik, biztosan neki is sokkal könnyebb lett volna, ha engedik a szülei szocializálódni.

júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyen osztálytársam. 17 éves volt, mi pedig 12-13. Nagyon problémás gyerek volt, csak 2-3 hónapig járt velünk, utána egyszerűen eltűnt az iskolából. Mondjuk nem is hiányzott senkinek sem, mert amíg velünk volt, terrorban tartotta az egész osztályt, bár korábban is ezzel szerzett "hírnevet" magának, ismert volt már a rendőrségen is rendesen.
júl. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, 6.ba volt 16éves az ikerpár. Volt pár lány akikkel jól kijöttek a többieket meg nem érdekelték. Késöbb is ismertem másik ilyen esetet, 18évesen fejezte be a 8.at ő az egy legjobb barátnőjével volt állandóan akit mikor ebbe a suliba jött ismert meg.
júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Lányom osztályába fogok elsőben járt egy lány, akkor volt kilenc éves, háromszor akkora volt, mint a többi gyerek. Tőlük is bukott, de elvitték valami speciális iskolába. Idén volt hatodikos a lányom, idén két 16 éves osztálytársa is volt. Az egyik csak egyszer ment be, utána nem látták többet, a másik sajnos végig járta a tanévet, de jövőre szerencsére már nem kezd velük. Mindkettő azért csúszott, mert Kanadában voltak, ahol nem jártak iskolába.
júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt 6-ban egy 16 éves osztálytársam. Hála isten csak 1 évet maradt, megbukott megint, aztán kiíratkozott mikor már nem volt tanköteles. Félelemben tartotta az egész osztályt.
júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
6# vagyok. Általánosban talán negyedikben, de lehet, hogy harmadikban került hozzánk három 16-17 éves lány, meg egy 13-14 éves fiú. Mindhárom lány terhes lett abban az évben, de a fiú járt velünk, amíg 18 nem lett, utána nem fejezte be az iskolát.
júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos volt. Akkoriban ment ez az idiotizmus, hogy buktatni nem lehetett csak szülői engedéllyel egészen 4. osztályig. Félanalfabéta szülő meg eldöntötte, hogy nem bukhat a kölyök. Akkor se, ha se írni, se olvasni, se számolni nem tud rendesen. A gyerek így feljött ötödikig, szépen halmozva a hátrányokat. Ott meg megbuktatták minden évben, mert kb. semmit nem tudott és nem is érdekelte. Amikor az enyém ötödikes lett a kölyök akkor próbálta negyedik alkalommal kijárni, de persze akkor sem sikerült. Cserébe terrorizálta az osztályt. A negyedik bukás után végre kirakták magántanulónak.
júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Igaz már gimiben, de nálunk volt egy srác, aki alapból évvesztes volt, mert augusztusi születésű, aztán egy évet járt nyelvi előkészítős osztályba, utána átjött sima 4 osztályos gimibe, aztán elment 1 évre Amerikába. 18 évesen volt 10-edikes, de addigra szerintem eltűnik a korkülönbség. Szőrössbb volt, mint a többi fiú, jobban beszélt angolul, ami miatt elég nagy arca volt, de volt akikkel megtalálta a közös hangot, nem volt kirekesztett. Érettségiig maradt.
júl. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!