Miért nem kelt nagyobb felháborodást a szülők között ez az iskolában egésznapos telefonelvételes dolog?
Leszögezném, engem ez semmilyen oldalról nem érint. Nem vagyok szülő, már egyetemre járok, egyébként tanári pályára készülök.
Viszont meglep, hogy miért nem látom azt, hogy a szülők nincsenek tömegesen felháborodva azon, hogy a gyereknek az iskolában egész napra le kell adnia a telefont, és az eszközökért senki nem vállal felelősséget. Mármint a legtöbb gyereknek már okostelefonja van, ami azért alsó hangon is pár tízezer forint. ENGEM, ha szülő lennék, marhára zavarna, hogy a gyerekemnek le kellene adnia egy drága eszközt kötelező jelleggel, azt meg tárolnák egy olyan helyen, ahol a gyerek sem látja, aztán ha történik valami a telefonnal(betörik a kijelző, ne adj isten ellopják), hát, akkor így jártunk, felelősséget senki nem vállal, a javítást/új telót lehet megoldani saját zsebből.
És ezen nincs tömeges felháborodás online sem. Elvétve 1-1 ember kifejti az ellenérzését, jön rá 10 "bírják mán ki, bezzeg a mi időnkben" jellegű komment.
Mert azzal nekem semmi bajom nincs, hogy órára elveszik, legyen egy doboz a tanári asztalon, rakja le oda a telefont a gyerek, szünetre, lyukas órára vegye vissza. Tök rendben lenne ennyi. Még praktikusabb is lenne, ha a tanár szemszögéből nézem, mert ha mondjuk olyan feladatot akar adni a tanár, amihez kell a mobil, akkor kéznél van, nem kell elkocogni a tanáriba a 12a telefonjaiért.
Meg azt se felejtsük el, hogy nem csak az általános iskolások az iskolások. Ott van a középiskola is, tőlük is elvennék a telefonokat. Ha visszaemlékszem a középiskolás éveimre, nekem minden évben volt legalább egy lyukas órám az órarendben, ami nem első óra, nem elmaradt óra, hanem minden héten lyukas. Miért ne használhatná egy középiskolás a telefonját lyukas órában? Több olyan diák van, aki ilyenkor mondjuk a tanuláshoz használná a telefonját, de így nem lehet. Én speciel kaptam olyan szorgalmit, amihez internet kellett, én ezeket kivétel nélkül lyukas órában írtam meg a TELEFONOMAT használva. És nem, erre nem megoldás az infó terem, meg a könyvtár, ahol van számítógép. Az infó termekbe ad1 óra van, ad2 nem engednek be tanár nélkül(és ha véletlen nem lett volna óra az infóterembe, akkor se ment volna be senkivel se egy tanár sem). A mi sulink könyvtárában meg volt hat gép(többnyire 1-2 nem is működött éppen), ami annyi diákra kevés, gondoljunk már bele, 17db 40 fős osztály volt nálunk, ha 1-2 osztályban lyukasóra van, és 6-nál több diáknak szükséges lenne az internethasználat mondjuk egy házihoz/szorgalmihoz/online segédanyaghoz, az nem oldható meg 6 számítógéppel. A diák meg bent van akár 7-8-9. óra végéig, erre még a lyukasóráiban sem haladhat úgy a tanulással, ahogy szeretne, mert nem használhat telefont.
Meg megjegyezném azt is, hogy egy középiskolás lehet épp nagykorú is. Én 12. osztályban töltöttem a húszat, volt olyan osztálytársam, aki a huszonegyet. Bukás nélkül, simán elég egy később kezdett első osztály, meg egy nyelvi előkészítő ehhez, a 12-ben 21 éves osztálytársamnak emellé újra kellett járnia az elsőt iskolaváltás miatt, mert kéttannyelvűbe ment át annó. Azt senki nem tartja nevetségesnek, hogy 18-21 éves felnőttektől is ugyanúgy elveszik a telefont? Egy 20 éves gimnazista, akitől elveszik a telefont, miben különbözik egy ugyanennyi idős egyetemistától, akitől nem veszik el a telefont? Mind a kettő felnőtt, a törvény előtt magáért felel. Ezt sem tartja senki nevetségesnek?
Szóval kérdem én, ez miért nem zavarja a szülőket?
+1 Feleségem angoltanár. Neki kell, hogy a gyerekeknél legyen telefon, mert egy csomó feladatot azzal végeztet.
Mondanál egy-két példát?
#34 Én ilyet nem tapasztaltam, mert ahová jártam, ott nem volt ilyen leadod, beviszik a tanáriba rendszer. Sok órán kellett leadnom a telefont, de kivétel nélkül az volt, hogy az asztalra. Nem sétálgatott vele senki sehová.
Ezzel szemben taknyoltam már el lépcsőn saját mobillal, és betört a kijelző. Nem lenne szerencsés, ha ez úgy történne meg egy tanárral(mondjuk velem, ha tanítok majd), hogy egy teljes osztálynyi diák telefonját viszi.
#35 A gyerekemről nem(mert nincs), de rólam is keringett már diáktársi körben, messenger csoportokban tesiöltözős fotó általános iskolás koromban. Mégsem gondolom, hogy mindenkitől el kell venni a telefont egész napra.
Ebből akkoriban balhé volt a volt sulinkban. Közvetlen azután vezették be nálunk, hogy nem öltözés után lehet a tanulónak bevinnie a tesitanár szertárába a mobilt, hanem kötelező, és öltözés előtt. Onnantól volt az, hogy telefonnal senki nem mehetett be, és erre mindig volt egy külön ügyeletes tanár. Ez egy ésszerű megoldás.
#37 Kötelező jelleggel nem kellett bevonni az oktatásba, ami probléma, de van ahol megteszik a tanárok, hogy adnak olyan feladatot, amihez kell net. Nálunk ez jellemző volt gimnáziumban.
#38 A házi meg a szorgalmi arra való, hogy foglalkozz az anyaggal a tanórán kívül, hogy gyakorolj. A funkcióját ugyanúgy betölti, ha te a 8-9. órád előtt csinálod meg a 6-7. órában, ami lyukas. Cserébe mondjuk otthon több szabadidőd lesz.
#39 Nem túl hasznos mindig csak azzal foglalkozni, ami aktuálisan érint.
Plusz ha ez így marad, engem is érinteni fog egyszercsak. Talán lesz gyerekem, aki nem kapja vissza a telefonját, mert valaki más "véletlenül" az övét vitte el. Na meg tanár leszek. Ha dokumentálnom kell naponta, hogy ki hogy adta le a telefont, az érinteni fog. Ha rám van bízva 20-40 nagyobb értékkel bíró elektronikai eszköz, az is érinteni fog.
#40 Arra rá szokták húzni, hogy saját felelősség, intézzék el a szülők egymás között.
Ha valaki mondjuk 20-40 telefonnal jár így, az egy neccesebb szituáció.
A telefontárolást egy gyárban, ahol tizenX éve dolgoztam, úgy oldották meg, hogy a biztiőrnél volt több aktatáska, azokban kartonnal kis telefonnyi rekeszek kialakítva. Mindegyikben laminált kártya a rekeszen is ellátott számmal (pl. A12). Ezt a kártyát kellett visszaadni szünetben, és megkaptad a telód. Egy egy többezres létszámú gyárban működött, a telefonokkal sem esett-kelt senki. 5-10 perces szünetben is gördülékenyen ment a kiadás, pedig nem 15-25 fős osztályokról beszélünk.
Ez ne működhetne suliban? Még bőrönd se kell, csak minden osztalynak egy közepes kartondoboz ilyen kartonból tákolt rekeszekkel, rajta nevekkel. Na bumm. Akkor még kártya sem kell, és nem tudnak a kifogást keresők azzal jönni, hogy de majd az egyik gyerek ellopja a másik kártyáját, és kiváltja a telót.
1. A tobbsegnek azon van a buszberlet mar. En latom reggel h azt mutatjak fel a gyerekek a sofornek meg csippantjak, egyszer marad bent es szivas. Azon nezik meg utolso ora utan mikor indul busz. A szinetben nem ertem miert nem haszbalhatnak, oran meg megkerni h a taskaba tegye el mindenki. 20 eve voltam kozepiskolas,mukodott. En mar akkor is a kihajthato simenssel jartam, bar net nem volt, sms es hivasra jo hogy volt. Parszor kellett. Es nem vették el.
Remelem a tanarokkal nem lesz ugyanaz, a ferjem most megy vissza tanitani, minden nap mashogy vegez a lanyunk, egyeztetni kell ki viszi hogy hozza a gyerekekt es az ovibol mikor telefonalnak,h lazas a kicsi, haza kell vinni, a ferjemet utol kell erjem. Szoval szerintem marhasag.
#45
Amennyire remegnek a telójét, hamarabb fogják a fejüketa suliban felejteni, mint azt.
Megnézik, mikor megy a busz? Tényleg? Minden áldott nap? Nem fér a fejükbe az a menetrend? Busszal jártam gimisként, meg tudtam jegyezni, melyik busszal megyek haza, ha 6 órám van, melyikkel, ha 8.
Amikor te és én jártunk suliba, tizede ennyi ideig sem volt a kezünkben a teló, te is tudod jól. Mert mit bogarásztunk volna rajta? Snake-t?
#45
Az osztálytermekben is busszal közlekednek, vagy csak bérlettel mehetnek be?
Nem is értem ez miért releváns a témában... Iskola után ha visszakapja "elromlik" a bérlet vagy mi?
És most mi fogja visszatartani, hogy megnézze utolsó óra után, mikor visszakapja a telefonját, hogy megnézze mikor megy a busz?
Eddig is az volt a rendszer, hogy el kellett tenni a táskába, csak sokan szartak bele, ezért lett bevezetve.
“Nem kiállni kell, hanem gyereket nevelni. :)”
Erről majd akkor nyilatkozz ha lesz gyereked. Akkor tudni fogod hogy kiállni valamiért a gyerek nevelés része.. Persze te lehetsz az a szülő majd aki otthon ül a fotelbe és mindent benyel.. az is egy út.. az vezetett oda hogy a gyerekek nem tudnak meglenni az iskolába telefon nélkül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!