Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért nem kelt nagyobb felhábo...

Miért nem kelt nagyobb felháborodást a szülők között ez az iskolában egésznapos telefonelvételes dolog?

Figyelt kérdés

Leszögezném, engem ez semmilyen oldalról nem érint. Nem vagyok szülő, már egyetemre járok, egyébként tanári pályára készülök.

Viszont meglep, hogy miért nem látom azt, hogy a szülők nincsenek tömegesen felháborodva azon, hogy a gyereknek az iskolában egész napra le kell adnia a telefont, és az eszközökért senki nem vállal felelősséget. Mármint a legtöbb gyereknek már okostelefonja van, ami azért alsó hangon is pár tízezer forint. ENGEM, ha szülő lennék, marhára zavarna, hogy a gyerekemnek le kellene adnia egy drága eszközt kötelező jelleggel, azt meg tárolnák egy olyan helyen, ahol a gyerek sem látja, aztán ha történik valami a telefonnal(betörik a kijelző, ne adj isten ellopják), hát, akkor így jártunk, felelősséget senki nem vállal, a javítást/új telót lehet megoldani saját zsebből.

És ezen nincs tömeges felháborodás online sem. Elvétve 1-1 ember kifejti az ellenérzését, jön rá 10 "bírják mán ki, bezzeg a mi időnkben" jellegű komment.

Mert azzal nekem semmi bajom nincs, hogy órára elveszik, legyen egy doboz a tanári asztalon, rakja le oda a telefont a gyerek, szünetre, lyukas órára vegye vissza. Tök rendben lenne ennyi. Még praktikusabb is lenne, ha a tanár szemszögéből nézem, mert ha mondjuk olyan feladatot akar adni a tanár, amihez kell a mobil, akkor kéznél van, nem kell elkocogni a tanáriba a 12a telefonjaiért.

Meg azt se felejtsük el, hogy nem csak az általános iskolások az iskolások. Ott van a középiskola is, tőlük is elvennék a telefonokat. Ha visszaemlékszem a középiskolás éveimre, nekem minden évben volt legalább egy lyukas órám az órarendben, ami nem első óra, nem elmaradt óra, hanem minden héten lyukas. Miért ne használhatná egy középiskolás a telefonját lyukas órában? Több olyan diák van, aki ilyenkor mondjuk a tanuláshoz használná a telefonját, de így nem lehet. Én speciel kaptam olyan szorgalmit, amihez internet kellett, én ezeket kivétel nélkül lyukas órában írtam meg a TELEFONOMAT használva. És nem, erre nem megoldás az infó terem, meg a könyvtár, ahol van számítógép. Az infó termekbe ad1 óra van, ad2 nem engednek be tanár nélkül(és ha véletlen nem lett volna óra az infóterembe, akkor se ment volna be senkivel se egy tanár sem). A mi sulink könyvtárában meg volt hat gép(többnyire 1-2 nem is működött éppen), ami annyi diákra kevés, gondoljunk már bele, 17db 40 fős osztály volt nálunk, ha 1-2 osztályban lyukasóra van, és 6-nál több diáknak szükséges lenne az internethasználat mondjuk egy házihoz/szorgalmihoz/online segédanyaghoz, az nem oldható meg 6 számítógéppel. A diák meg bent van akár 7-8-9. óra végéig, erre még a lyukasóráiban sem haladhat úgy a tanulással, ahogy szeretne, mert nem használhat telefont.

Meg megjegyezném azt is, hogy egy középiskolás lehet épp nagykorú is. Én 12. osztályban töltöttem a húszat, volt olyan osztálytársam, aki a huszonegyet. Bukás nélkül, simán elég egy később kezdett első osztály, meg egy nyelvi előkészítő ehhez, a 12-ben 21 éves osztálytársamnak emellé újra kellett járnia az elsőt iskolaváltás miatt, mert kéttannyelvűbe ment át annó. Azt senki nem tartja nevetségesnek, hogy 18-21 éves felnőttektől is ugyanúgy elveszik a telefont? Egy 20 éves gimnazista, akitől elveszik a telefont, miben különbözik egy ugyanennyi idős egyetemistától, akitől nem veszik el a telefont? Mind a kettő felnőtt, a törvény előtt magáért felel. Ezt sem tartja senki nevetségesnek?


Szóval kérdem én, ez miért nem zavarja a szülőket?


aug. 22. 12:16
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim válasza:
15%

Itt nem az a baj, hogy telefon nélküli tanítást akarnak.

Nem kell messzire menni, mi van akkor, ha a tanár összeesik és mentőt kéne hívni? Mira eljutunk a titkárságra, addigra bármi történhet.

Ráadásul ugye mondjuk én busszal járok a testvéreimmel iskolába. Ha bármi van (otthonhagyok valamit, valami baj történik a suliban, rosszul leszek, nem tudok hazabuszozni) akkor mi lesz?

Mi van, ha olyan problémám van az iskolában, amiért haza akarok menni de nem szívesen mondanék el tanároknak, mert amúgy sincs közüi a magán dolgaimhoz.

Mi van , ha otthon van valami probléma, és nem tudnak engem elérni?

Ki fogja azt garantálni, hogy én a saját telefonomat kapom vissza, megfelelő állapotban?

"Szeptember 1.-től a telekommunikációs eszközök , a kép vagy hang rögzítésére alkalmas eszközök, és az internet elérésére alkalmas okoseszközök a használatban korlátozott tárgynak minősülnek." Wait wait wait. Pár hónapja kaptunk az iskolától laptopot. Akkor azt is le kell adni, nem vihetjük be? Akkor miért kaptuk? Nem értem


Úgy lenne az igazi, ha a tanóra előtt egy kosárba beszednék a telefonokat, óra végén pedig megkapjuk. Nem azért mert függő vagyok, hanem mert baromira bármi történhet.

aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
81%

1. Nem hímestojás az a telefon, nem fog eltörni.

2. Telefon nélkül már nem is lehet tanulni? :O Van egy csodálatos találmány, tiszta fényenergiával megy, fel sem kell tölteni. Úgy hívják könyv.


3. Ja persze, két 40 fős osztály ha egyszerre lesz lyukasuk mind tanulni fog.. Jó vicc.


4. Így legalább beszélgetni is fognak az embertársaikkal legalább, nem csak telefont nyomkodni. Kifejezetten jó dolog ez. Szerintem a legtöbb szülő is így van ezzel.

aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
75%
Leérettségiztem úgy, hogy nem volt telefonom. Miért okozna ez az egész bármilyen gondot?
aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
87%

Az írásodból nekem inkább az jön le, hogy az a hisztiző kölyök vagy, aki a minap itt valami 40-50 hozzászólásos vergődést nyomott, szintén a telefonja miatt.


Szóval nyugi, senki nem fog belehalni, ha nincs nála 5-6-8 órát a telefonja. A tanárok meg valószínűleg nem kidobost fognak játszani a telefonokkal a tanáriban. Ugyan miért törnének el? Meg ki lopná el őket? A gondnok bácsi, hogy kiegészítse a fizetését?


Én sem tapogathatom a telefonom amikor dolgozom.

15 évesen kezdtem diákmunkázni egy mekiben, ott sem baszkurálhattunk telefont. Aztán érettségi után elvégeztem egy tanfolyamot és beálltam lovasoktatónak, szintén nem volt opció a telefon nyomkodás. Ha terepre mentem, akkor vittem, hogy ha baj történne, akkor tudjak segítséget hívni.


Majd 7 évig bölcsiben dolgoztam, ott is le kelletta adni a telefont.


S képzeld, annó a suliban mi élő szóban beszélgettünk egymással ha lyukasóra volt, vagy kitaláltunk mindenféle papíralapú játékokat, esetleg olvastuk a kedvenc könyveinket.

aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
88%

#11


"Nem kell messzire menni, mi van akkor, ha a tanár összeesik és mentőt kéne hívni? Mira eljutunk a titkárságra, addigra bármi történhet."


Régen senkinek nem volt nálunk telefonja, mégsem halt meg egy tanár sem az iskolában... De aranyos vagy hogy félted őket. Ha azt nem éli túl még elszaladtok a titkárságra, akkor a mentő sem fogja megmenteni.



"Ráadásul ugye mondjuk én busszal járok a testvéreimmel iskolába. Ha bármi van (otthonhagyok valamit, valami baj történik a suliban, rosszul leszek, nem tudok hazabuszozni) akkor mi lesz?"


Jelzed egy tanárnak és értesíti neked a szüleidet, mivel kötelező elérhetőséget megadniuk... (Privát dolog esetén jelzed, hogy szeretnél telefonon beszélni négyszemközt valamelyik szülőddel.)



"Mi van , ha otthon van valami probléma, és nem tudnak engem elérni?"

Felhívják a sulit...



"Ki fogja azt garantálni, hogy én a saját telefonomat kapom vissza, megfelelő állapotban?"


Nem kell vinni, úgysem használhatod..



Komolyan nem tudtok létezni telefon nélkül? Mi lesz ha olyan helyen fogsz dolgozni, ahol nem lehet nálad telefon? mert van ilyen... Éhenhalsz vagy mi?

aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
79%
11, volt élet a mobil előtt.
aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim válasza:
8%

#15

Nem az a baj, hogy nélküle kell lenni.

Én nagyon félek, hogy bármi történhet.

Ha mondjuk valamelyik szülőmmel baj van, nem szeretném, ha az iskola közölné velem, sőt, ahogy ismerem a pletyis tanárokat, mindent is tudnának.

aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
94%
#17 igen egy tanár egy viszonylag kisebb suliban is több 100 gyerekkel foglalkozik. Pont a rólad fog pletykálkodni mindenkivel. Egyrészt még mindig kérhető a szülő is hogy magánügy miatt keres, nem muszáj elmondani a tanárnak. Kettő ha bármi olyan van ami miatt téged értesíteni kell akár a saját telefonodon, arról értesíteni kell a tanárt is ha el kell például menned a suliból valamiért. Akkor is ha neked tesód van és használhatod.
aug. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
84%
17, nem jobb, ha az ofő közli, személyesen, mint egy idegen orvos vagy rendőr telefonon?
aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
83%

17!

Nagyon sok munkahelyre sem lehet vinni telefont, ezt már százan leírták itt is. Pedig egy dolgozó felnőttnek idősebbek a szülei valószínűleg, mint egy általános iskolásé vagy gimisé, tehát reálisabb az esély, hogy történik velük valami. Akkor te majd nem fogsz dolgozni sem?

aug. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!