Miért nem kelt nagyobb felháborodást a szülők között ez az iskolában egésznapos telefonelvételes dolog?
Leszögezném, engem ez semmilyen oldalról nem érint. Nem vagyok szülő, már egyetemre járok, egyébként tanári pályára készülök.
Viszont meglep, hogy miért nem látom azt, hogy a szülők nincsenek tömegesen felháborodva azon, hogy a gyereknek az iskolában egész napra le kell adnia a telefont, és az eszközökért senki nem vállal felelősséget. Mármint a legtöbb gyereknek már okostelefonja van, ami azért alsó hangon is pár tízezer forint. ENGEM, ha szülő lennék, marhára zavarna, hogy a gyerekemnek le kellene adnia egy drága eszközt kötelező jelleggel, azt meg tárolnák egy olyan helyen, ahol a gyerek sem látja, aztán ha történik valami a telefonnal(betörik a kijelző, ne adj isten ellopják), hát, akkor így jártunk, felelősséget senki nem vállal, a javítást/új telót lehet megoldani saját zsebből.
És ezen nincs tömeges felháborodás online sem. Elvétve 1-1 ember kifejti az ellenérzését, jön rá 10 "bírják mán ki, bezzeg a mi időnkben" jellegű komment.
Mert azzal nekem semmi bajom nincs, hogy órára elveszik, legyen egy doboz a tanári asztalon, rakja le oda a telefont a gyerek, szünetre, lyukas órára vegye vissza. Tök rendben lenne ennyi. Még praktikusabb is lenne, ha a tanár szemszögéből nézem, mert ha mondjuk olyan feladatot akar adni a tanár, amihez kell a mobil, akkor kéznél van, nem kell elkocogni a tanáriba a 12a telefonjaiért.
Meg azt se felejtsük el, hogy nem csak az általános iskolások az iskolások. Ott van a középiskola is, tőlük is elvennék a telefonokat. Ha visszaemlékszem a középiskolás éveimre, nekem minden évben volt legalább egy lyukas órám az órarendben, ami nem első óra, nem elmaradt óra, hanem minden héten lyukas. Miért ne használhatná egy középiskolás a telefonját lyukas órában? Több olyan diák van, aki ilyenkor mondjuk a tanuláshoz használná a telefonját, de így nem lehet. Én speciel kaptam olyan szorgalmit, amihez internet kellett, én ezeket kivétel nélkül lyukas órában írtam meg a TELEFONOMAT használva. És nem, erre nem megoldás az infó terem, meg a könyvtár, ahol van számítógép. Az infó termekbe ad1 óra van, ad2 nem engednek be tanár nélkül(és ha véletlen nem lett volna óra az infóterembe, akkor se ment volna be senkivel se egy tanár sem). A mi sulink könyvtárában meg volt hat gép(többnyire 1-2 nem is működött éppen), ami annyi diákra kevés, gondoljunk már bele, 17db 40 fős osztály volt nálunk, ha 1-2 osztályban lyukasóra van, és 6-nál több diáknak szükséges lenne az internethasználat mondjuk egy házihoz/szorgalmihoz/online segédanyaghoz, az nem oldható meg 6 számítógéppel. A diák meg bent van akár 7-8-9. óra végéig, erre még a lyukasóráiban sem haladhat úgy a tanulással, ahogy szeretne, mert nem használhat telefont.
Meg megjegyezném azt is, hogy egy középiskolás lehet épp nagykorú is. Én 12. osztályban töltöttem a húszat, volt olyan osztálytársam, aki a huszonegyet. Bukás nélkül, simán elég egy később kezdett első osztály, meg egy nyelvi előkészítő ehhez, a 12-ben 21 éves osztálytársamnak emellé újra kellett járnia az elsőt iskolaváltás miatt, mert kéttannyelvűbe ment át annó. Azt senki nem tartja nevetségesnek, hogy 18-21 éves felnőttektől is ugyanúgy elveszik a telefont? Egy 20 éves gimnazista, akitől elveszik a telefont, miben különbözik egy ugyanennyi idős egyetemistától, akitől nem veszik el a telefont? Mind a kettő felnőtt, a törvény előtt magáért felel. Ezt sem tartja senki nevetségesnek?
Szóval kérdem én, ez miért nem zavarja a szülőket?
#11
A tanárnál biztos lesz telefon. De a mobiltelefon előtti időkben sem halt meg senki, ha mentő kellett. Ellenben most előbb live-oznák reakcióvideóként tiktokra Brendonka szívrohamát, minthogy a mentőket hívnák...
Minden másra ott a megoldás: szóljon a tanárnak a gyerek, értesítik a szülőt. És fordítva.
#17
"Ha mondjuk valamelyik szülőmmel baj van, nem szeretném, ha az iskola közölné velem, sőt, ahogy ismerem a pletyis tanárokat, mindent is tudnának."
Amúgy is tudni fognak róla, ha szülőddel történik vmi, mivel ok nélkül nem mehetnél haza.
Hatalnas pletykatéma, ja... nekem ivott anyám, részegen ment szalagavató ünnepségre, otthonról mentő is vitte el (osztálytársam apja volt a mentős) mégsem tudták a suliban, hogy mi baj van vele.
11, akkor elmesélek, hogy az előző században ez úgy nézett ki, ha bármi történt, amiről a szülő szólni akart, telefonált az iskolába, és az iskolatitkár odahívott a telefonhoz. Igen, órán is.
A mobilt órán fel se veheted... ergo előbb kaptunk mi infót, mint te a mobilodon.
Szülő vagyok , egyenlőre három 9 év alatti gyermekkel.
Szerintem egyáltalán nem való telefon iskolába.
Miért is kellene? Mi szükség van rá?
Semmi.
Ez csak a mai hülyeség, hogy mindenkinek telefonnal kell mászkálni.
Egyre jobbak az érvek. Pl. esetleg meghal valakim, akkor telefonon tudják elmondani.
Mert ugye innentől kizárható, hogy egy harmadik emberhez eljusson a hír.
Meg egyébként ha ilyen tragikus hír ér valakit, akkor megköszöni, és folytatja a napját ugyanúgy. Mert ugye ha haza kell engedni a diákot, ahhoz nem elég, hogy kap egy hívást.
Szóval nem értem. De biztosan velem van a gond.
Szülő vagyok, és zavar.
1. Azért vettem a gyereknek a telefont, hogy elérjen, amikor akar, és én is elérjem, amikor akarom.
2. Egész életében nála lesz. (Emlékeztek még, a 80-as években azt mondták, azért kell megtanulni fejben számolni, mert nem lesz mindig nálunk számológép.... hát lett.)
3. Ha valakit attrocitás ér, legyen róla videó, hangfelvétel, bármi. Ha diákok támadják be a tanárt, akkor arról, ha a tanár feledkezik meg magáról, akkor arról, ha a diákok közt tör ki verekedés, akkor arról. Mit kell titkolni a suliban, amiről nem készülhet felvétel?
4. Ki vállalja a felelősséget a telefonért? A pedellus bácsi reggel elvesz 5-600 telefont, majd délután vissza is adja mindenkinek a sajátját? Mi van, ha ellopják? Mi van, ha megsérül?
5. A gyerekek egója nem ér véget a kis pattanásos orcájuk legkülső hámsejtjénél, hanem annak van egy, a virtuális térben lévő kiterjedése is. Része az egyéniségének. A személyiség egy részét nem lehet elzárni.
Persze tudom, hogy amire és ahogy használják a gyerkek az okoseszközöket, az minden, csak nem hasznos. Tekintsük szennyezésnek!
De a légszennyezés ellen úgy védekezünk, hogy 8 és 16 óra között betiltjuk a levegővételt? Nem, ekkora fasságra csak a házmesterminiszter lehet képes. A levegő minőségét határértékekkel, a szennyezők visszafogásával (szankcionálásával, a tiszta technológiákra átállás támogatásával, adóztatással, adókedvezménnyel) védjük. Nem a légzés megtiltásával!
Csak hát nyilván egyszerűbb az iskolákra lőcsölni ennek a betartatását, mintsem pl. a tiktok, az instagram, a videómegosztók algoritmusait átállíttatni.
+1 Feleségem angoltanár. Neki kell, hogy a gyerekeknél legyen telefon, mert egy csomó feladatot azzal végeztet.
“Meg egyébként ha ilyen tragikus hír ér valakit, akkor megköszöni, és folytatja a napját ugyanúgy. Mert ugye ha haza kell engedni a diákot, ahhoz nem elég, hogy kap egy hívást.”
Mert szerinted ha a szülőd meghal akkor téged fognak tanítási időben egyből felhívni nem a mentőket, rendőrséget? Őket fogják. Ők pedig értesítenek vagy személyesen bevonulva téged de nagyobb eséllyel a tanárodat. Kívánom erre sose kerüljön sor, de ha ne adj isten mégis megtörténik hidd el nem a gyerekeket fogják telefonon hívogatni. A másik szülő sem.
elérjen, amikor akar, és én is elérjem, amikor akarom. - oké, ha fontos, szünetben felhív az iskolatitkártól, vagy te felhívod az iskolát és oda fogják hívni. Órán eddig se telefonálgathatott...
ÉS a többi érved pont ennyire értelmes, mint az első.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!