Miután megszületik a baba a külön kassza hogy működik egy családnál?
A rota elleni oltás kerül annyiba, vagy még többe... Ez így nem család. A barátnőd albérletben lakik a gyerekével... Ahol mellesleg egész jó fej a tulaj, hogy annak ellenére, hogy a csaj se kutyája, se macskája, nem kér tőle pénzt a rezsibe, amíg vissza nem megy dolgozni.
Pfff, hát szült volna a halál ennek a faszinak... -_-
Ha család vagyunk, nincs enyém meg tied. Közösek a céljaink, távolabbi és közelebbi terveink, kiadásaink és nyilván a bevételeink is!
Mi lesz ha beteg lesz a baba, és esetleg ott kell hagyni egy 10est a patikában?! Akkor kunyizni kell apától pénzt gyógyszerre?? nevetséges
Hááát...
1. Nem kell gyesen maradni, vissza lehet menni két év után - vagy ha akar maradni azokra az évekre valóban nincs értelme a közös kasszának
2. Normális embereknél gyes/gyed/gyet+csp+adókedvezmény az anyáé (így jogos, hiszen az ő bevételkiesése miatt keletkezik többlet a másiknál)
3. A pelenka, gyerek dolgai nem az anyuka költségei, hanem közösek. Felesben vagy keresetarányosan kellene megosztani őket! Apukának nem jut eszébe, hogy fizessen bele?
U.i.: a külön kassza nem ez, amit a barátnődék művelnek, ez kihasználás az apa részéről. A külön kassza az, ahol a KÖZÖS költségeket közösen állják - tehát a gyerek költségeit is, és a FENNMARADÓ összegről szabadon rendelkezhetnek, nem számolnak be a másiknak.
"1. Nem kell gyesen maradni, vissza lehet menni két év után - vagy ha akar maradni azokra az évekre valóban nincs értelme a közös kasszának"
Hova menjen vissza? Feketén dolgozott
"2. Normális embereknél gyes/gyed/gyet+csp+adókedvezmény az anyáé (így jogos, hiszen az ő bevételkiesése miatt keletkezik többlet a másiknál) "
Minthogy feketén dolgozott, itt csak gyes és csp van. Plusz a másik félnek semmiféle többlet nem keletkezik, csupán anyukának csökken a bevétele.
"3. A pelenka, gyerek dolgai nem az anyuka költségei, hanem közösek. Felesben vagy keresetarányosan kellene megosztani őket! Apukának nem jut eszébe"
Ezzel teljes mértékben egyet értek.
A helyzet, amit leírtál, az a gazdasági erőszak, a családon belüli erőszak formája. Kevéssé ismert, általában a bántalmazás az emberek fejében csak fizikailag lehetséges, pedig sok egyéb formája is van (pl. gondoljunk a munkahelyi fúrásokra, mobbingra, ellehetetlenítésre, annál is jellemző, hogy nehezen bizonyítható és jogi szabályozása se igazán van).
A bántalmazások közös vonása, hogy a kiszolgáltatottabb (fizikai esetben a gyengébb, stb) fél felé irányul, kihasználva az erőfölényt a bántalmazónál.
A NANE definíciója erről:
"Gazdasági erőszak
Anyagi függésben tartás, munkáról való lebeszélés vagy eltiltás, nő fizetésének elsajátítása, mindennapi kiadások megkérdőjelezése és fillérre való elszámoltatása, közös néven működő céggel (bt., kft.) való sakkban tartás/zsarolás."
Emiatt a barátnődnek érdemes elgondolkodnia, hogy ez mennyire párkapcsolat. Párkapcsolatban a felek mellérendelt és nem alá-/fölérendelt viszonyban vannak.
Pénzzel elszámoltatni csak hivatalos, szerződéses formájú kapcsolatokban "szokás" (munkáltató-munkavállaló, megbízó-alvállalkozó, stb.), de ezek nem is érzelmi, hanem gazdasági alapú viszonyok és ott szerződés szabályozza a pénzmozgásokat.
Tehát egy párkapcsolatban nem számoltatjuk el a másikat fillérre, míg munkahelyen nem várjuk el a beosztottól, hogy puszit adjon és bepucsítson.
#19
A kettő miért zárja ki egymást? Amúgy de, hiszen írja a kérdező, hogy elszámoltatja a kiadásokkal a férj; "kérni kell a férjétől és ha jónak látja ad."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!