Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a levélhez?

Mit szóltok ehhez a levélhez?

Figyelt kérdés

"A menyem múltkor sírva fogadott minket. Rávert a két éves gyereke kezére mert az marokszámra szorta szét a sót a lakásban, és azóta rettenetes lelkiismeretfurdalása lett. A másik menyem azt mondta, ő sose tudná megütni a gyerekét, de hideg víz alá állítja, ha hisztizik.

67 éves nagypapa vagyok és elegem van ebből a mai, álszent világból. Nem verjük meg a gyerekeket, mert az bántalmazás, és beteg, aki ilyet tesz. De csap alá állítjuk és fröcsköljük hideg vízzel, meg bébiszittert fogadunk mert olyan elegünk van már belőle, hogy menekülnünk kell, meg ápolgatjuk a kis lelkét, aztán felnőtt korában eltartjuk 35 éves koráig, mert nem találta meg a helyét a világban.

Most figyeljetek, mai fiatal szülők!

5 fiú gyermeket neveltem fel! Az egyik orvos, a másik mérnök, a harmadik szintén orvos, a negyedik tanár, az ötödik pedig vállalkozó, mégpedig sikees. Keményen dolgoznak, nem nyavalyognak, és öten összesen 17 unokával ajándékoztak meg! Minden ünnepet, és majdnem minden vasárnapot együtt töltjük! Ez minősíti a kapcsolatunkat, annak ellenére, hogy nálunk bizony előkerült a nadrágszíj nem is egszer, ha fegyelmezésről volt szó. Pontosan tudta mindegyik gyerek, hol a határ, a büntetés előre kiszámítható volt, megkapták, kisírták magukat, megtörölték az orrukat és az élet ment tovább. Ha a feleségem rácsapott a két éves fenekére, sose jutott eszembe felelősségre vonni, és ő se omlott össze lelkileg, és nem mondogatta, hogy ez az ő gyengeségét tükrözi. Ez kell egy kisgyereknek, egy magában isbizonytaln anyuka? Nem, nem az ő gyengeségét tükrözi. Az ő következetességét a helytelen viselkedéssel szemben. Ha valamit elmondtunk egyszer, kétszer, százszor, és százegyedik alkalommal csakazértis megtette a dolgot, akkor talán az az én gyengeségem? A gyerekeim nem járnak pszichológushoz, nem kerülnek minket, nem önbizalomhiányosak és nem keresik az élet értelmét. Megtalálták, a munkájukban, a családjukban és a helyes értékrend szerint nevelt gyerekeikben.

A mai szülőknek pedig sok sikert kívánok, saját szememmel látom, milyen nagyszerű eredményeket érnek el a sok lelkizéssel meg könyörgéssel, ahogy nevelik a gyerekeiket. Tizenévesen már nem találják az élet értelmét és vodkás üveggel a kezükben lófrálnak az utcán. A pelenkás kislánybabákat nevelő anyukák, akik azt gondolják, hogy mindent tudnak már az életről és gyereknevelésről, könnyedén gondolják, és tanácsolják, az üljünk le és beszéljük meg verziót. Én már felnveltem az gyerekeimet, és azt hiszem joggal mondhatom, hogy az én nevelési módszerem is ért annyit, ha nem többet, mint a putyulgatás módszere. De nem is menekültünk az elviselhetetlenül hisztis gyerekeink elől, meg sem fordult a fejembe se a feleségem fejébe, hogy fáradtak vagyunk és többre vágyunk, ami szintén egy mai divathullám. Tettük a dolgokunkat, mindenki tudta, mi a szabály, nem volt vita, könyörgés, de volt olyan szoros családi összetartás, ami a mai napig megmaradt, Istennek legyen hála."



2013. szept. 27. 10:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
79%

Édesapámnál ugyanaz volt a nevelés, ami a kérdésben szerepel. Ha valami rosszat csinált vitték a pincébe és kapott a szíjjal. A szüleivel ettől függetlenül felnőtt korában is megmaradt a szeretetteljes kapcsolat, de nem is olyan régen egy valamit elárult. Ő akkor ezerszer megfogadta magában, hogy soha egy ujjal sem lesz képes hozzáérni a gyerekeihez, mert a nevelésnek nem ez a módja. Kaptunk a tesómmal jelzésértékű suhintást a szánkra, vagy a fenekünkre, álltunk sarokban és kaptunk büntetést, nem csömörlöttünk bele és teljes értékű, normális felnőtt emberek lettünk, akik mindennél jobban szeretik a szüleiket. Az más téma, hogy a mai világban kitolódik minden, így a "kirepülés is".

Én úgy gondolom, hogy az ilyen szintű verés, a szülő gyengeségét jelzi. Valamiben nem volt sikeres, szóval nem tudta megoldani, hát mi sem egyszerűbb mint előrántani a nadrágszíjat és addig csapni vele a gyereket, amíg nem ordít teletorokból...

A szülőknek NEVELNI kéne, ezt felejtik el a mai világban és nem addig verni a gyereket, amíg megnem kékül. A gyerekem a saját tükörképem, az én művem, az én nevelésem. Csak is a saját kudarcom, ha annyira kihoz a sodromból, hogy megérdemelne egy kiadós verést.

2013. szept. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
28%

A levél arról szól, hogy ha van erkölcsi mérce, tól-ig határ, ami szeretettel van átszőve, akkor tud csak a gyerek eligazodni a világban, és válik magabiztos felnőtté.


A nagypapának 100% igaza van!

A nadrágszíjat azért kivenném az eszközök közül, de lehet valamilyen megvonás, sarokba állítás stb., ami elgondolkodtatja a kölyköt, hogy mettől-meddig érdemes feszegetni a határokat.

2013. szept. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:
Nekem az első reakcióm az volt: Na, hiszem, ha látom. Meghivattam magam a levélíróhoz (pszichológus vagyok egy kisvárosban, ezért került hozzám a levél) egy olyan alkalommal, amikor együtt a család. Én abszolút verés ellenés vagyok, és nagyon kíváncsi voltam, hogy vajon mi igaz a sztoriból. A nagypapa egy alig 160 cm-es bácsika, csupa mosoly, csupa vidámság. Egyszerűen nem hittem el neki, hogy képes szigorú is lenni. Amint kiderült, a nadrágszíj max. egyszer vagy kétszer került elő a gyerekek életében, és az is nagyon indokolt esetben. A harmadik fiú, a "szintén orvos", aki most tanul még, szerencsésen megúszta a komolyabb büntetést. Szóval nem volt ez olyan nagyon napirenden, mint ahogy a levélből én magam is gondoltam. A fiúk (ma már férfiak) nevetve idézték fel a gyerekkori csíntevéseiket. És hát be kell látnom, hogy öt fiút felnevelni tényleg nem habostorta. Amik ott elhangzottak :)))). A nap végére megbocsátottam a nadrágszíjat is. A nagyapa elmondta, hogy nem is ezen volt a hangsúly, hanem a következetességen, és azon, hogy a szülőknek manapság nincs értékrendjük, és abban se biztosak, milyen nevelési módszert válasszanak. Pedig szerinte az a legfontosabb, hogy a szülő, ha valamit tesz, azt meggyőződésből tegye. Akkor akár még a verés is elfogadható. De nem naponta, hetente, hanem az egyszer-kétszer az életben. A mai gyerekek olyanok, mint a korlát nélküli hídra hajtott bárányok. Ott a helyes út, de nincs korlát. A nagypapa azt mondta, talán lett volna más megoldás is a verésen kívül, de ő akkor mindig időhiánnyal küzködött, és ez volt a leggyorsabb, hogy a véleményét elmagyarázza. Nem tudom, én tényleg megkedveltem ezt a nagyapát, mert pszichológus szemmel (és a helyi lap szerkeztőjeként) úgy láttam, hogy a gyerekeivel való kapcsolata tényleg őszinte elfogadáson és szereteteten alapul. Pedig én a négy gyerekem közül egyiket sem vertem még meg, és a férjem sem. De bizony éreztem már azt, amit ez a két nagyszülő soha: hogy elegem van és valaki csináljon már valamit ezekkel a büdös kölkökkel! :) Szóval a nagypapa kiigazított: nem az verés volt itt a lényeg, hanem az értékrend, és a korlátok, amiken keresztül bizonságosan eljuthat a gyerek a túlsó partra.
2013. szept. 27. 11:30
 14/62 anonim ***** válasza:
90%

"nem az verés volt itt a lényeg, hanem az értékrend, és a korlátok, amiken keresztül bizonságosan eljuthat a gyerek a túlsó partra."


Valamint a szerető gondoskodás, és a mindenek felett és mindenki előtt való feltétlen szeretet!


Ez így, együtt!


:)

2013. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
62%
Nem értek vele egyet, de ez nem baj. Ő így él, én nem. Szerintem nem a gyengesége, hanem a primitívsége jele a nadrágszíj. Azt gondolom, hogy más a tisztelet kivívása és más a félelem miatti látszólagos tisztelet kiverése a gyerekből. Nem bírom az ilyen embereket, a papámra emlékeztet, ő sem volt ép. N30
2013. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:
Pontosan, kedves előttem szóló, azt az összetartást, amit ott tapasztaltm, sose fogom elfelejteni. Irigykedtem. Azt hiszem, ez az édesapa és édesanya a torkát is átharapta volna annak, aki a fiaira támad. Én komolyan elgondolkodtam azon, hogy talán mi tévedtünk el rendesen ebben a világban?
2013. szept. 27. 11:41
 17/62 anonim ***** válasza:
35%

"A nagypapa azt mondta, talán lett volna más megoldás is a verésen kívül, de ő akkor mindig időhiánnyal küzködött"


Éppen ez a kulcsmondat ebben szerintem, amire próbáltam rávilágítani. Mindig van más megoldás, a legegyszerűbb előkapni a szíjat és megagyalni vele a gyereket. Sokan a mai világban átestek a ló túlsó oldalára ez is igaz, de ez nem jelenti azt, hogy előnyben kéne részesíteni a testi fenyítést is, ami a levélben elég erősen jelen van. Elhiszem hogy ettől kedves bácsinak tűnik. Az én nagyapámat is kenyérre lehetett kenni, senki megnem mondta volna, hogy anno ha a kölkei valami rosszat csináltak rángatta le őket a pincébe és vitte a szíjat is. Ettől még jó ember volt a lelke mélyén, csak nem talált jobb eszközt. A mai szülőknél éppen az ellenkezője a probléma.

2013. szept. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
37%
Az erőszak soha, semmilyen formában nem elfogadható. A tehetetlenség, gyengeség jele.
2013. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretem, ha valaki vállalja, amikor nem ért valamivel egyet! Szerintem ez lendíti előbbre a világot. Engem elgondolkodtatott ez a történet. Ezek a fiúk nem féltek az apjuktól. Egyszer-kétszer kaptak verést tőle, akkor sem voltak kékre-zöldre verve csak jelzés értékú volt. A nagypapa szerint lett volna talán más eszköz is, de ez volt a leggyorsabb. A fiúk, ha nem is örültek neki, de egy ILYEN embernek, aki értük dolgozott az asztalos szakmában 40 évet (16 éves korától), aki megtanította őket arra, hogy szeressék a munkát, vegyék fel a harcot az élet kihívásaival szemben, aki maga mellé vette őket a műhelyben és nem sajnálta a fáradtságot, hogy mind az ötüknek megtanítsa a szakma fortélyait, aki megtanította őkt úszni, légpuskával lőni, fára mászni, sebet bekötözni, gyümölcsfát nevelni és oltani, gyönyörködni a vetett búza növekedésében, a hajnali kelésben meglátni a szépet, aki megtanította őket arra, hogy tiszteljék az őszinte szeretetet, a nőket, a kemény munkát, az őszinteséget, az igaz hitet, a természet bőkezűségét, megbocsátották még a verést is! Ami fájdalmat okozott nekik ez a kis öregúr, azt százszorosan fizette vissza nekik azzal, hogy az egész életét rájuk áldozta, és ezt nem áldozatnak tekintette, hanem ajándéknak.
2013. szept. 27. 11:51
 20/62 anonim ***** válasza:
29%

Én akkor sem értek egyet. A gyerekek nem azért lettek "normálisak", mert verte őket, hanem annak ellenére.

Nem vitatom, hogy szerette őket, és sok áldozatot hozott értük, a verést valószínűleg ő is örökölte a saját családjából.

2013. szept. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!