Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig bírnátok ezt ép ésszel?...

Meddig bírnátok ezt ép ésszel? Egyáltalán bírnom kell?

Figyelt kérdés
A férjem ma egész nap ágyban volt, de nem azért mert beteg volt, hanem mert úgy jött neki. Ez minden hétvégén így megy, mikor én itthon vagyok és kisfiamat van ki rendezze. A gyerek már csak benézett a hálóba és jött ki, hogy apa alszik. Kétéves a fiam és ezt látja az apjától. Én egész héten nyomom a munkát, hét végén itthon vagyok. Örülök hogy délutánonként és hét végén vele lehetek, de szeretném ha hárman lennénk. A férjem munkanélküli, ő van itthon egész héten a gyerekkel, de amint hazaérek mintha agyerek megszűnne létezni, levette a gondját róla. Nekem olyan a munkám, hogy itthon is kell készülnöm a másnapra (tanítónő vagyok). Igaz nem fog elítélni senki, ha egyszer csak azt mondom, hogy eddig és nem tovább?
2011. márc. 13. 20:25
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
37%

"Igen a gyerek kellett, imádom, imádjuk. Az, hogy mi vagyunk a szülei?! Hát jó, hogy nem ti vagytok!!!"


Biztos jó, hogy ilyen szülei vannak egy két évesnek, apuka önbecsülése a sárban, alkoholizál, anyukának nincs ideje, mert dolgozik és két napra lepasszolták a nagyihoz, amíg apuka józanodott.

Hát felhívnám a figyelmed, ez nem épp az ideális családmodell és kicsit sem jó egy gyereknek ilyen körülmények közt felnőnie. Hát nagyon nem kellett nektek az a gyerek.

2011. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Ezt értem, még mindig én vagyok a hibás, hogy elvittem anyumékhoz. Mégis mit kellett volna csinálnom? Hagyjam a másnapos apjára vagy vigyem magammal a suliba?

Tudom, hogy nem ez az ideális családmodell, ezért kértem kis biztatást a változtatásra. Ne ítéletet mondjatok felettem.

2011. márc. 20. 10:52
 33/44 A kérdező kommentje:
A kérdésem lényege ez volt:Igaz nem fog elítélni senki, ha egyszer csak azt mondom, hogy eddig és nem tovább?
2011. márc. 20. 10:57
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
Miért ítélnének el? Hidd el nem fog senki elítélni, inkább a férjedet fogják. Mások véleménye miatt benne maradni egy rossz kapcsolatban butaság lenne.
2011. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
28%

Azért, mert azt mondod eddig és ne tovább, senki nem fog elítélni. A mérhetetlen felelőtlenséged az, amiért igen.

Nézz már magadba:

Mit csinálsz? Mást sem, csak gyalázod a férjedet, aki lusta dög, munkanélküli. Te meg dolgozol és te vagy a családfenntartó.

Tudod hány reálisan gondolkodó ember él így? Az marad otthon a gyerekkel, akinek nincs lehetősége munkát találni illetve keresetéből eltartani a családot. Nincs ebben semmi furcsa. Abban igen, hogy ott van a két éves gyereked és te ennyit nem tudsz érte megtenni, hogy elmenj szó nélkül dolgozni (amit még élvezel is, hiszen te lehetnél a tanárok példaképe)és hagyd a férjed békén, legalábbis ne rúgj bele úton-útfélen. Most már alkoholizálni is elkezdett a férjed. És ez neked köszönhető, mert nyilván nem tartottad magadban a véleményed róla.

De itt van, ez a két nap mutatta, nélküle semmire nem mész, máris le kellett passzolnod a gyereket a nagyihoz. Ha elmegy a férjed végleg, mi lesz, megy a gyerek végleg a nagyihoz? Vagy viszi a férjed magával és te fizetsz gyerektartást?

Az amit te csinálsz a gyerekeddel (különösen, hogy tanítónő vagy és láthattad mit tesz egy gyerekkel, egy ilyen családi háttér és egy ilyen anya)mélységesen elítélendő. És az is, hogy amíg apuka részegeskedik, te dolgozol, ő megy a nagyihoz.

Mit kellett volna csinálnod? Átgondolni már a gyerekvállalást is, de ha ez nem ment, azt, hogy mit csinálsz a gyerekkel, ha nincs a férjed? Mert engem egy cseppet nem lepett meg, hogy iszik, egy ilyen nő mellett. Ez is felmerülhetett volna benned, hogy a hozzáállásodnak ez lesz a vége.

2011. márc. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Erre annyit tudok mondani, hogy mindenki magából indul ki. A véleményed téged minősít. Amúgy meg, "Ne ítélj, hogy ne ítéltess".
2011. márc. 20. 13:14
 37/44 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanmár kedves utolsó,nehogymár még anyuka legyen a hibás!
2011. márc. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hány gyermekét egyedül nevelő emberke mehetne a Dunának, mert ugyan mellette, még dolgozni is kell...Jézusom!Vagy én vagyok vak, de még mindig nem látom, miért anyuka a bűnbak.Már nemcsak az a bajotok vele, hogy dolgozni merészel, még az is, hogy a férje miatta iszik és természetesen miatta nem talál szegény melót.Tegyük a szívünkre a kezünket :ki az aki egy átdolgozott nap után nem igényel segítséget, pihenést, a gyermeknevelésben IS!Vagy, ha apuka dolgozna és a gyerek bölcsiben lenne, akkor megköveznétek mindkettőt?

Miért érzem, hogy itt csupa gondtalan szuperanyuka osztogatja megfelelő távolságból az okosságokat?

2011. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Szerintem te már lassan megbeszélted a férjeddel a hétvége történéseit. Mindenki megbotolhat, követhet el hibákat. Ne törődj azzal a "kedves" 63%-os válaszolóval, aki minősítget benneteket,mint szülőket, neki van egy ilyen borzasztó stílusa, amit már hetek óta olvasok és rettentően irritáló anyuka lehet:)

Annyira nehéz igazságot tenni, mikor ez szóba kerül, hogy a gyerekkel többet foglalkozó szülő vagy a dolgozó szülő fáradtabb-e, igényel-e jogosan több szabadidőt, pihenést. Csakis összetartással, megbeszéléssel lehet ezt a dolgot helyretenni, hogy mindenki jól járjon. Fontos, hogy mindketten elmondjátok, hogy mire van szüksége a másiknak. Legyen az pihenés, szabadidő, családi hármas vagy barátokkal töltött idő.

2011. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Az akadékoskodó anyukától még annyit kérdeznék, hogy minden dolgozó házaspár meg kellene gondolja százszor a gyerekvállalást, mert előbb- utóbb lejár a gyes és akkor a gyereket be kell adni bölcsibe vagy a nagyihoz kell vinni? Szerintem ez nem felelőtlenség.

Az elmúlt napok eseményei csak betetőzték azt az utóbbi pár hónapot ami rettenetes volt. Igen megbeszéltük, hogy mindannyiunknak jobb, ha közös felügyelettel, de külön életet élve neveljük tovább gyerekünket.

Még egyszer köszi minden jó indulatú válaszolónak.

2011. márc. 21. 13:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!