Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig bírnátok ezt ép ésszel?...

Meddig bírnátok ezt ép ésszel? Egyáltalán bírnom kell?

Figyelt kérdés
A férjem ma egész nap ágyban volt, de nem azért mert beteg volt, hanem mert úgy jött neki. Ez minden hétvégén így megy, mikor én itthon vagyok és kisfiamat van ki rendezze. A gyerek már csak benézett a hálóba és jött ki, hogy apa alszik. Kétéves a fiam és ezt látja az apjától. Én egész héten nyomom a munkát, hét végén itthon vagyok. Örülök hogy délutánonként és hét végén vele lehetek, de szeretném ha hárman lennénk. A férjem munkanélküli, ő van itthon egész héten a gyerekkel, de amint hazaérek mintha agyerek megszűnne létezni, levette a gondját róla. Nekem olyan a munkám, hogy itthon is kell készülnöm a másnapra (tanítónő vagyok). Igaz nem fog elítélni senki, ha egyszer csak azt mondom, hogy eddig és nem tovább?
2011. márc. 13. 20:25
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk én vagyok itthon a 2 éves lányommal és a 7 hós ikerfiaimmal. Apa kiszabadul, kötetlen munkaidőben dolgozik, szereti a munkáját. Néha itthon dolgozik, kint a műhelyben.

Kivagyok, fáradt vagyok, alig alszom, a fiúk 3-4szer kelnek éjjelente fejenként. Néha a lányom is ébred, múlt héten beteg volt pl. A férjem meg hét végén is sokszor csak fekszik, főleg ha az egyik fiú alszik. Elfárad hét közben, engem meg idegesít hogy neki lehet pihenni, nekem miért nem?! Amúgy meg van hogy mindenben segít, mikor milyenje van.

Nem panaszkodni akarok, de én nagyon megértem a férjed!

2011. márc. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
5%
nektek kellett a gyerek??? mert az a bajod
2011. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
20%

Tudod mit mondanak, zsák a foltját. De a gyereked jól beválasztott titeket.

Elég neked a délutáni GYEREKPESZTRÁLÁS? PESZTRA vagy a 2 évesed mellett? Mégis kinek kéne annak lennie? Az a bajod, hogy ha otthon vagy (délután-hétvégén) foglalkoznod kell a gyerekeddel? Munka után nem akarod még a gyerekedet is pesztrálni? Tudod minden édesanya ezt csinálja.

Azért tanítónőként lehetett volna elképzelésed mivel jár egy gyerek.


Azt meg zárójelben, mégis mit készül egy tanítónő, minden délután a másnapi órákra? Talán változnak a betűk és minden nap újra kell tanulnod őket? Hagyjuk ezt az ócska dumát, nem veszi be senki. Vagy olyan vagy, mint a régi orosz s angol tanárok, egy leckével jársz előrébb, mint a gyerekek? Mondjuk alsó tagozatban szerintem, ha odaültetnének kettő perc alatt felkészülnék és levezényelném az órát. Tanítok én is, soha nem készülök az órára, mert kész van a fejemben a tananyag. 4 éve nem tanítottam, mert itthon voltak a gyerekeim, de emlékszem minden momentumra, mit mikor és hogyan tanítok. Semmit nem kell készülni.

2011. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, gratulálok a "felkészültségedhez", főleg 4 év kihagyás után-én nem lennék ilyen bátor kijelenteni, hogy nem kell készüljek-mondjuk nem is sablonosak az óráim, igyekszek minél többet szemléltetni-arra, pedig legtöbbünknek készülni kell.


Kedves kérdező-hogy válaszoljak is:Szerintem, csak rossz napod volt, kicsit kiborultál-nem hiszem, hogy teher lenne a saját gyermeked.Azt elhiszem, hogy az egész napos gyerekzsivaj után sok, én is kérek munka után 10 percet magamnak a családomtól, mikor kifújom magam és hallgatom a csendet.Azt javaslom, hogy beszélj a pároddal-mondd meg neki, hogy tudod, milyen nehéz egész nap a gyerekkel, mert az is fárasztó, tényleg az!De te is kimerült vagy bizonyos napokon...és akkor jól esne, ha segítene még.A házimunkát is csinálhatjátok hármasban-mondjuk a főzést, de bármit.Ráadásul, akkor együtt is vagytok és hamarabb készen.:)

2011. márc. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
20%

Jól van elhiszem, majd könnyeket hullatok, ha lesz időm, szegény leterhelt pedagógusért. Látom magam előtt, ahogy otthon bújod a könyvet, a másnapi tananyagért és készíted a szemléltető eszközeidet. Tudom, a legnyomorultabb sorsa a pedagógusoknak van kis hazánkban.

De miért nem látszik ez a Pisa felmérés eredményein? miért annyi az analfabéták száma, hogy egy fejlődő társadalomban szégyen lenne? Ha a pedagógusok ennyit készülnek, minden délutánjukat erre áldozzák? Vagy ennyire nem jön át a gyerekeknek a szemléltetés?

2011. márc. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
91%

Ti normálisak vagytok válaszolók????

Nem az anyukát kell szidni, hanem a lusta férjét!!!És én is tanító vagyok!És ha minden nap lehet újat mutatni és arra készülni kell.Ezt hívják lelkiismeretnek.

2011. márc. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
27%

Nem igazad van nem vagyunk normálisak, a férjnek kéne otthon takarítani, gyerekkel foglalkozni, hogy anyuka a kemény napi pár óra munka után, otthon tudjon készülni, mert hátha változott a 2+2 és már néha 5 is lehet, és ezt pontosan meg kell nézni, minden áldott délután. És az egész heti kemény munka, készülés után, nehogy már a 2 évessel foglalkozzon és őt pesztrálja. Mert nem ez a dolga egy családfenntartó tanító nőnek.

A férjnek kéne, egész nap, délután, este és hétvégén is.

Tényleg igazad van.

2011. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
11%
Minden vagy csak nem anya.
2011. márc. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az a baja, hogy neki kell vigyazni delutan a gyerkocre, hanem az, hogy a rej igy all hozza.

Nem csinalja meg a hazimunkat.Haza mesz a munkabol akkor kezdesz mosogatni fozni mosni vasalni takaritani, kozben a gyerkoc rajtad log, mert hianyoztal neki...

Nem a gyerekbol van elege hanem a ferjbol!!

Mennyivel egyszerubb lenne ha a munka utan csak a gyerkoccel kellene jatszani!!A ferj megcsinalna a hazimunkat delelott es akkor delutan hevereszhetne.

Ha nem is az egheszet, de nagy reszet, hogy nem minden az anyukara haruljon....

Ez igy lenne fair!!

Aouka delelott jatszik a gyerkoccel es megcsinalja a hazimunkat es delutan pihen, anyuka delelott dolgozik delutan jatszik kikapcsolodaskeppen a gyerkoccel!

2011. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

Én erre csak annyit mondok, hogy nagyon sokat változott a világ-és az osztályösszetétel (lásd:ész nélküli és romboló hatású integráció)ami lényegesen befolyásolta az felmérési eredményeket.Erről lehetne vitát nyitni-de ennek itt helye nincs.

Könnyeket nem kérek, nincs rá szükségem-még a megbecsülésedet sem, mert azt megkapom a MINŐSÉGI munkámért a gyerekektől, szülőktől, munkatársaktól.DE!Nem biztos, hogy bölcs döntés leszólni egy hivatást, csak mert annyi látszik belőle, amennyi-én ezzel óvatosabb lennék, mert, ha nem próbáltam, nem tudhatom, mennyi háttérmunkát tartalmaz.

A kérdezőtől elnézést, mert nem erről kellene szólni a beszélgetésnek.

2011. márc. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!