Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák nem éreztétek azt,...

Anyukák nem éreztétek azt, hogy még egy hüvelyi szülést nem bírnátok ki?

Figyelt kérdés
Férjem nagyon szeretne még gyereket (van egy másfél éves kislányunk), és őszintén szólva engem a szülés tart vissza ettől. Hüvelyi úton szültem az elsőt, indított szülés volt, mert a magzatvizem elfolyt, de spontán nem indultak meg a fájások. A vajúdás kibírható volt, azt már elfelejtettem, de a kitolási szakasz nagyon megviselt, pedig minden rendben zajlott, 20-30 perc volt az egész (igaz tolófájásom nem volt), gátmetszés is volt. Az aranyerem olyan volt hetekig mint karfiol, és még most sem tökéletes. Intimtornáztam/és most is csinálom, de úgy érzem már sosem leszek az igazi. A belső varrataim időnként belehasítanak. Úgy érzem, még egy szülést nem bírnék ki!
2011. máj. 2. 23:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

SZia


Kb mint ha magamat olvasnam vissza.

Nekem a vajudas is maa volt a pokol, mert 42.5 ora volt.Ebbol tobb mint 2 ora a kitolasi resz.Nem csinaltak gatmeccest, mert angliaban nem szokas.

2 alkalommal repedt szet a gatsebem szekeles kozben.

Az aranyeremet meg kell muteni, mert gyogyszeres kupos es kremes kezelesre sem mult el...ugyan ugy verzik es tobbszor el is fertozodott.

Rettegek a szules gondolatatol, pedig nagyon szeretnek meg egy babat.

Mindenki azt mondta, hogy megszuletes a baba es minden fajdalom elmulik, de nalam sajnos nem igy volt.

Egyszeruen nem tudom elfalajtani azt a fajdalmat.

1.5 oran keresztul stoppoltak.Kulso es belso varrataim is voltak, ugy, hogy a csiklomat es a vegbelnyilasomat is ossze kellett varni tobb oltessel.

En is vegig intimtornaztam a terhesseget es minden nap jogaztam.Egyszeruen nem ertem miert tartott eddig, pedig sontan indult a szules.Nem kertem fajdalom csillapitast, mert azt mondtak akkor orakkal is tovabb tarthat :S

2011. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A gatsebem nagyon szokott fajni minden mensi elott es koben es a sex...hat....nem tudom valaha az eletben fog-e meg jol esni :(


1.voltam

2011. máj. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

HUH lanyok, akkor en szerencses vagyok. Nalam tenyleg elmult minden fajdalom azonnal, pedig semilyen fajdalomcsillapiot nem kaphattam. Bar valoszinuleg kozre jatszott a gyors vajudas es szules. Magzatviz elfolyasa utan 11 oraval jott az elso fajas, ra 4 orara kint volt a babam.

Hatha legkozelebb ti is szerencsesebbek lesztek.

2011. máj. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

en 12 oran at vajudtam, a szules "csak" ket ora volt.

két éves a gyerkőc, és mar el is felejtettem minden fájdalmat

pedig ugy indult, hogy belehánytam a kórházi pakkomba, és később se lett jobb, rémlik, hogy négykézláb öleltem az ágyat, meg össze is ..hogy irjam szepen, erted..

de amikor megszuletett a gyerek, megkonnyebbules, melegseg toltott el, es nem ertettem miert mondja a doki, hogy még osszevar.

kb harom hetes volt a gyerek, amikor mar nem ovatosan ultem le, vagy valahogy igy..es igazabol ..najo, nem elremiteni szeretnelek, csak annyi, hogy a második gyerek konnyebb lesz, mindenki ezt mondja, es igazuk is van, csak erre koncentralj, es ne felj

2011. máj. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A második gyerekkel könnyebb lesz!
2011. máj. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Na én ugyanígy éreztem, nekem is viszonylag gyors szülésem volt (7 óra vajúdás félórás kitolási szak) de utána nem húzódott össze a méhem elájultam, majdnem kivették a méhem, végül "csak" elég volt vért kapnom stb. komolyan azt hittem ott maradok a szülőágyon...

2-3 hétig begyulladt az összes gátvarratom, mehettem vissza a kórházba átmosásra hetente, már a hátam közepére se kívántam a kórházat, meg azt hogy derék alatt vki hozzámérjen...

De egy idő után annyira erős volt bennem a vágy egy kislány után hogy csak bevállaltam újra a terhességet, mondjuk egész terhesség alatt előre a szüléstől féltem...

Ennek ellenére szinte alig fájással mindösszesen 3 óra alatt megszültem a 4 kilós lányomat, és 2-3 órával később már a szülőágyon törökülésben szoptattam, alig fájt vmim és szinte nevettem végig, hogy ettől féltem ennyire??

Szóval másodjára simán elképzelhető hogy sokkal könnyebb lesz neked is!!!

2011. máj. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon durva sztorikat írtatok le, le a kalappal előttetek!

Én irtó mázlista vagyok, mindkétszer extragyorsan szültem, spontán és vágás-szakadás nélkül.

A lányom összevissza 2,5 óra alatt meglett, a fiam 2 óra alatt


elsőnél: reggel nyolckor elment a magaztvíz, egy ujjnyi voltam, renyhe és ritka fájásokkal. 10.40-kor meg már kint is volt a lányom, a kitolás kb 10-15 perc volt összesen.

Másodjára pedig: reggel 6.30 kor éreztem először valamiféle fájást, de még szimpla jóslónak hittem, 7kor már 5 percesek jöttek, elindultunk a kh-ba, a kocsiban azt hittem megszülök, már tolóim voltak, alig győztem ellihegni meg visszatartani. Mire beértünk már laza 4 ujjnyi voltam és egyből nyomhattam is. A kitolás nagyon elhúzódott mert kiderült, hogy a zsinór rá volt tekeredve és mindig visszarántotta. De így is megvolt 8.40-re, tehát összesen óra alatt!

De a kettő közül a második SOKKAL_SOKKAL_SOKKAL fájdalmasabb volt, én jól bírom amúgy, de most elbúcsúztam az életemtől közben... többször elájultam, az nst kiakadt a fájáscsúcsoktól... szó szerint félig megőszültem a szülőágyon, azóta festetem a hajamat is. Hibába nem kellett egyetlen öltés sem, és hiába szoptattam fél óra múlva törökülésben, hiába jöttem rendbe pár hét alatt teljesen, én elhatároztam, hogy többé nem szülök hüvelyi úton. Ezt még egyszer nem bírom ki épp ésszel, az tuti.

2011. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vajúdás volt elviselhetetlen, és jelenleg még úgy érzem, hogy nem szeretném átélni még egyszer.

Pedig a lelkem mélyén szeretnék még egy babát, de ha az is hosszú vajúdással járna, hát...én még félek tőle.

2011. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

én is így vagyok ezzel.

BRUTÁLIS fájásaim voltak

semmi fájdalomcsillapítót nem kaptam.

nagyon nagyon fájt.

ordítottam a kíntól.

azt hittem a tolófájásoknál szó szerint

szétcsattan a fejem, és hát az aranyerem is.. húúú--

én sem akarok mégegyszer szülni.

bár szeretnénk kistesót de nem tudom hogy bírnám ki..

mai napig nem hevertem ki se testileg se lelkileg.

vákummal született 5 óra alatt meglett de nagyon

borzasztó volt..

nagyon nagyon......

14 hós kislány anyukája

2011. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Sajnálom, hogy ilyen rossz élmény maradt nektek :( én spontán fájásokkal szültem 4 kilós 61 centis kislányt, fájdalomcsillapító nélkül...első fájástól a végéig 8 óra volt, 55 perces kitolással!

Nekem az életemlegcsodálatosabb napja, bár mi itthon szenvedtük meg... :(

Az első 8 hetet nem kívánom még egyszser, én ettől félek!Bár azt mondják a másodiknál ez is könnyebb! Én a szülőágyon szülés után rogtön mondtam, hogy holnap szülném a következőt...Aztán hazamentünk,és fél évig rettegtem a kistesó gondolatától!


Kívánom, hogy próbálkozzatok kistesóval, és hogy sokkal jobb szülésetek legyen!


17 hós kislány anyuja

2011. máj. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!