Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák nem éreztétek azt,...

Anyukák nem éreztétek azt, hogy még egy hüvelyi szülést nem bírnátok ki?

Figyelt kérdés
Férjem nagyon szeretne még gyereket (van egy másfél éves kislányunk), és őszintén szólva engem a szülés tart vissza ettől. Hüvelyi úton szültem az elsőt, indított szülés volt, mert a magzatvizem elfolyt, de spontán nem indultak meg a fájások. A vajúdás kibírható volt, azt már elfelejtettem, de a kitolási szakasz nagyon megviselt, pedig minden rendben zajlott, 20-30 perc volt az egész (igaz tolófájásom nem volt), gátmetszés is volt. Az aranyerem olyan volt hetekig mint karfiol, és még most sem tökéletes. Intimtornáztam/és most is csinálom, de úgy érzem már sosem leszek az igazi. A belső varrataim időnként belehasítanak. Úgy érzem, még egy szülést nem bírnék ki!
2011. máj. 2. 23:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nem semmi amiket írtatok!

Én nagyon szerencsésnek mondhatom magam, összesen 11 óra alatt lett meg a kislányom, de az első 8 óra nevetséges volt. Nem hittem, hogy ez már a szülés, annyira nem fájt. Még egy menstruációs görccsel sem ért fel. Az utána következő 3 óra az viszont kemény volt, nagyon-nagyon fájdalmas. A kitolás már ehhez képest nem vészes.

Engem inkább a gátvarrás viselt meg, az fájt rendesen, minden öltést éreztem. Mindezek ellenére én már a szülés utáni napon, és azóta is arról a napról ábrándozok, hogy milyen csodálatos élmény volt megszülni a kislányomat. Bármelyik percben bevállalnám újból, gondolkodás nélkül. (Ha tehetném, minden nap mennék szülni! :))

Ne izgulj, minden szülés más, a második biztosan könnyebb lesz!

Egy 4 hónapos kislány anyukája

2011. máj. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az első után én is még a szülőágyon bevállaltam volna a másodikat, a legcsodálatosabb élményem a mai napig és egyáltalán nem volt vészes, sokkal rosszabbra számítottam mind szülés, mind felépülés tekintetében.

A második viszont... rettenetes volt, nem hittem, hogy ennyire meg fogjuk szenvedni. Nem részletezem, de majdnem ott maradtunk mindketten, isteni csoda, hogy a babám megúszta maradandó károsodás nélkül. Lassacskán én is helyrejövök - több korrekciós műtét után - de még mindig rémálmaim vannak. Pedig 14 hós a kisfiam.

Ha lesz kistesó, csakis császárral....

2011. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
utolsó, milyen korrekciós műtétekre volt szükséged?:S Nekem egyébként most 5 hetes a babám, és hát tényleg szerencsésnek érzem magam azokat olvasva amiket írtok... 8 és fél óra volt, rémlik hogy az utolsó pár óra már nagyon fájt, meg a végén a kézzel tágítás és a kitolás, de valahogy mostanra nagyon szép élmény maradt az egész. Még emlékszem a 3. napon a szülés után eléggé emlékeztem rá és azt gondoltam nem fogok akarni még egyszer szülni, de hálistennek az agyam ilyen gyorsan törölte a fájdalom emlékét.
2011. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

22.16-os vagyok

hüvely- és méhszájplasztikák több felvonásban

2011. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Pffúú,lányok,az ilyen kérdéseket és válaszokat nem szabad elolvasni szülés előtt álló kismamáknak..Ki kellene tenni a táblát h belépi tilos.
2011. máj. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

En ket gyerkocot szultem, mindegyik mas miatt volt nehez, de bevallalnek meg egyet, viszont, ha ragondolok a terhessegre,akkor nem. Nekem ugyanis az volt maga a remalom. Inkabb 2 szules, mint egy terhesseg.

Nem csak a terhesseg miatt, de nem is tervezunk mar harmadikat.

2011. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!