Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig bírnátok ezt ép ésszel?...

Meddig bírnátok ezt ép ésszel? Egyáltalán bírnom kell?

Figyelt kérdés
A férjem ma egész nap ágyban volt, de nem azért mert beteg volt, hanem mert úgy jött neki. Ez minden hétvégén így megy, mikor én itthon vagyok és kisfiamat van ki rendezze. A gyerek már csak benézett a hálóba és jött ki, hogy apa alszik. Kétéves a fiam és ezt látja az apjától. Én egész héten nyomom a munkát, hét végén itthon vagyok. Örülök hogy délutánonként és hét végén vele lehetek, de szeretném ha hárman lennénk. A férjem munkanélküli, ő van itthon egész héten a gyerekkel, de amint hazaérek mintha agyerek megszűnne létezni, levette a gondját róla. Nekem olyan a munkám, hogy itthon is kell készülnöm a másnapra (tanítónő vagyok). Igaz nem fog elítélni senki, ha egyszer csak azt mondom, hogy eddig és nem tovább?
2011. márc. 13. 20:25
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
12.33-nál a pont.Nagyon egyetértek.
2011. márc. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Aki mellém állt a hivatásom szempontjából, nagyon köszönöm. Jó tudni, hogy még másoknak hivatás a tanítás és nem csak munka. Az aki annyira fel van készülve 4 év kiesés után, annak csak munka, pénzszerzési lehetőség. Az, hogy kis hazátoknak mennyi analfabétája van, az a családtól, az otthoni neveléstől, az ún. otthoni hét évtől is nagy mértékben függ. Sajnos azt kell mondanom, hogy amíg ilyen szülök nevelik a gyerekeket, addig mi pedagógusok a lelkünket kitehetjük, mert úgy sem lesz látszata.

Igen a gyerek kellett, imádom, imádjuk. Az, hogy mi vagyunk a szülei?! Hát jó, hogy nem ti vagytok!!! Nem a gyerekkel van bajom, hanem a férjem VISELKEDÉSÉVEL.

Kösz mindenkinek, aki pedig veszekedni akar az ne ide írjon, hanem keressen egy veszekedős oldalt.

2011. márc. 14. 14:10
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked legjobban a hármasban eltöltött minőségi idő, a férjeddel, gyerekeddel kettesben töltött idő, az egyedüllét, ez mind hiányzik. Én pont így vagyok. Van három gyerek, és nagyon nehéz megtalálni az összhangot, az egyensúlyt. Nincs, aki vigyázna a gyerekekre, mindenhová visszük őket. Ha ki tudnánk kapcsolni néha magunkat, akkor azt is könnyebben, lazábban vennénk, ha a másiknak éppen most egy kis hétvégi pihenésre, lustálkodásra van szüksége. Én is igényelném azt, hogy az évek óta itthon töltött időt néha megtörje egy kis lazulás. Aztán elgondolkodom, a férjem egész héten dolgozik, neki jobban szüksége van rá. Másfelől viszont neki pörgősebb az élete, akkor már nekem is jogos rá az igényem, nem?

:)

2011. márc. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

Rátapintottál a lényegre. Köszi

2011. márc. 14. 14:30
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon türelmes vagy... Én már azért is rászóltam a férjemre, hogy mért mindig én fürdetem a gyereket, ekkor volt 2 hetes a fiunk. Azóta is együtt és felváltva csinálunk mindent.
2011. márc. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én meg értelek.Nálunk elég rossz lenne,ha így lenne.Az én Párom is felmondott a munkahelyén,ugyanúgy,mint a tiéd :-)

Annyi a különbség,hogy mi így egyeztünk meg.Nekem normális munkám van,szeretem,ő utálta,amit csinált.Felmondott,azóta minden rendben.(talált másikat)

Az biztos,hogy ő fogja még oviba is vinni a gyerkőcöt,mert én sokkal korábban megyek.Ő majd 7re megy dolgozni,előtte elviszi majd,utána elhozza.

De hozzá kell tenni,hogy mi eredetileg is úgy szerettük volna,ha párom is minél több időt lesz a leendő gyerekével.Nekem is nagyon jó így,nekik is,imádunk így élni.(párom szinte mindent meg csinál itthon,úgy kell neki szólni,hogy pihenjen,amikor a gyerek alszik,mert estére kicsit hulla szegény)

Amikor szabad napos vagyok,akkor mindent együtt csinálunk,bár néha én is besokallok,hogy pihenjünk,na akkor vár a házimunka,kerti munka,minden.


Nálatok is meg kellene valahogy beszélni ezt a munkamegosztás dolgot.Nálunk mindig van egy fontossági sorrend,amit tartunk(a házi munka megvár ha nincs tiszta edény na és,inkább babázunk,utána majd mosogatunk ha alszik ilyenek de EGYÜTT) nálunk ez a legfontosabb,hogy mindent megbeszélünk és mindent együtt csinálunk.Lehet nektek is beválna.

2011. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Szia Sorstárs! Én tanár vagyok, a kislányom 2 és fél hónapos volt, amikor kezdődött a tanév. Párom nem munkanélküli, koncerteket szervez, így csak hétvégén utazik el. Ezért döntöttünk úgy, hogy ő marad a gyerekkel. Napi 4 és fél órát vagyok távol, ő ezalatt teljesen lefárad, amikor hazaérek, még a kabátot sem vettem le, már a kezemben a gyerek (már amikor nem a nagyi vigyáz rá, hisz neki annyi elintéznivalója van),én végzem a házimunkát (főzni csak ritkán szoktam), van egy kutyánk, aki miatt egész nap lehetne takarítani, az esti sétára őt is én viszem, készülök a másnapra és "mellesleg" fősulin tanulok. Sokszor majd összeesek a fáradtságtól, amikor éjfél körül mindennel végzek. Ha felhozom a témát, akkor mártírkodom szerinte. Sokan mondhatják, hogy mit panaszkodom, én választottam ezt, de amikor tervezgettünk, nem erről volt szó. Imádja a lányunkat, de az ideális a számára, amikor otthon vagyok, és ő néha elhaladva mellettünk, meggyömöszöli a picit és megy tovább a dolgára.Tíz kilóval vagyok soványabb, mint a teherbeesésem előtt, nem érti, mitől lehet.

N, szóval bocs, jól kipanaszkodtam magam, de legalább látod, hogy nem vagy egyedül. Hogy mi a megoldás? Nem tudom. Próbálj vele beszélni. Kitartás!

2011. márc. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2011. márc. 15. 13:54
 29/44 A kérdező kommentje:

Március 15-én éjjel 0,45-kor jött haza tök részegen. Úgy 7 körül felhívott, hogy találjam ki másnap mit csinálok a gyerekkel amíg dolgozom, mert ő nem tudja mikor jön haza, lehet, hogy haza sem jön. Két napig anyuméknál volt a gyerek, ő józanodott. Azóta is csak pár mondatot beszélgettünk, azt is úgy, hogy ő bizonygatta nekem, hogy ő mennyire nyomorult, nála szegényebb senki nincs. Ha visszaválaszoltam valamit neki, a gyereknek kezdte mondogatni, hogy "hallod, a hülye anyád nem törődik velem" (és ezt józanon).

Hát ezt is kell bírnom és tűrnöm?

2011. márc. 19. 19:51
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
Minősíthetetlen....
2011. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!