Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig bírnátok ezt ép ésszel?...

Meddig bírnátok ezt ép ésszel? Egyáltalán bírnom kell?

Figyelt kérdés
A férjem ma egész nap ágyban volt, de nem azért mert beteg volt, hanem mert úgy jött neki. Ez minden hétvégén így megy, mikor én itthon vagyok és kisfiamat van ki rendezze. A gyerek már csak benézett a hálóba és jött ki, hogy apa alszik. Kétéves a fiam és ezt látja az apjától. Én egész héten nyomom a munkát, hét végén itthon vagyok. Örülök hogy délutánonként és hét végén vele lehetek, de szeretném ha hárman lennénk. A férjem munkanélküli, ő van itthon egész héten a gyerekkel, de amint hazaérek mintha agyerek megszűnne létezni, levette a gondját róla. Nekem olyan a munkám, hogy itthon is kell készülnöm a másnapra (tanítónő vagyok). Igaz nem fog elítélni senki, ha egyszer csak azt mondom, hogy eddig és nem tovább?
2011. márc. 13. 20:25
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
47%

Arra nem gondolsz,hogy a férjednek elég a gyerekpesztrálás egész héten? Még a nők is panaszkodnak,ha csak a gyerekre kell vigyázniuk,egy férfinek ez még rosszabb. Lehet,hogy a munkanélküliség is kikészíti.

Beszéld meg vele,de emiatt elválni a fiad érdekében nem lenne szabad!

2011. márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
És nekem nem elég a munka után a délutáni gyerekpesztrálás? Én vagyok a családfenntartó is, a munkás is, a pesztra is, a háziasszony is.
2011. márc. 13. 20:40
 3/44 anonim ***** válasza:
82%

Szia


En itthon vagyok mindig a gyerekkel, en vagyok a haziasszony, valalok gyerekvigyazast a gyerekem mellett es a szakmammal kapcsolatos kis munkakat is.Soha nincs egy percem sem szabad.En is ott jarok, hogy kezd elegem lenni a ferjembol aki meg mindig nem tudja bepelenkazni a gyereket, nem tudja etetni, nem furdeti meg egyszer sem volt vele jatszoteren vagy setalni es soha nem vigyaz ra...

Probald elmondani a ferjednek, hogy ez igy nem mehet, hisz neked is kimerito ez az elet.Elhiszed, hogy neki is nehez, de probaljatok meg osztozni a feladatokon.

En is ezen probalkozom, de eddig nem sok sikerrel :(

remelem azert sikerul eszhez teriteni a pasikat.

2011. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
60%
Valahol mindkettőtöknek igaza van, neki is biztos rossz,hogy nincs munkája és otthon van egész nap, neked meg az,hogy egész nap dolgozol és még rád hárul a házimunka,gyereknevelés,stb. Lehet jobb lenne, ha elmenne dolgozni és bölcsibe lenne a gyerek vagy a mamánál, visszajönne az életkedve a párodnak, és lehet jobb lenne a hangulat otthon. Persze nem fog senki elítélni, ha betelik nálad a pohár, elhiszem milyen rossz lehet,hogy neked kell mindent csinálni,mert a párod nem hajlandó kikelni az ágyból.
2011. márc. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Az egészben a baj csak az, hogy mikor volt munkája akkor is ezt csinálta. Akkor azt mondtam, hogy rendben van, fáradt, nekem nem szabad fáradtnak lenni, mert a gyerekem mindennél fontosabb. Igen, de ha egyszer csak kimerülök én is, vagy nem lesz munkám?
2011. márc. 13. 21:02
 6/44 anonim ***** válasza:
71%

Nyelj egy nagyot és nagyvonalúan nézz át a helyzeten. Nagyon nehéz, de a ffiak 90%-a arra van kódolva, hogyha megjelenik az "anyaállat" akkor aztán át kell adni minden feladatot.

Ha veszekszel, nem lesz jobb. Egyik fülén be- a másikon ki.

Annak örülj, hogy legalább addig vigyáz rá, míg nem vagy otthon. Az is nagy szó!:)

2011. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
76%

na, én aztán nem nyelném le! nálunk én vagyok itthon, a férjem rengeteget dolgozik, de még így is besegít. az egy szabadnapján is órákig ő van vele, eteti, fekteti, stb., hogy én tudjam intézni a dolgaimat, és még a háztartásból is kiveszi a részét...

biztos el van keseredve a férjed a munkanélküliség miatt, de azért szerintem ez nem állapot...

2011. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáfűznék, hogy azért munkanélküli, mert felmondott, ingázni kellett volna.
2011. márc. 13. 21:23
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannAk ilyen férfiak, mert az asszony kiveszi a kezéből a dolgot és könnyebb lefeküdni és semmit csinálni.Nem tudom mit szólna hozzá ha te is ezt csinálnád?Nehogy rá hagyd, nem vagy senki szolgája.Nem veszekedésre gondolok, megbeszélni.
2011. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy O mondott fel? Rugd seggbe, hogy keressen munkat, ne csak a sejhajat meressze otthon, mert abbol nem letek meg.
2011. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!