Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túl sokat költöttem ruhára,...

Bogica0616 kérdése:

Túl sokat költöttem ruhára, cipőre a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem túl sok ment el, baromi drága lett minden. Egy 8 és egy 1 évesem van. 150000 Ft ment el rájuk 2 hónap alatt ruhára. Most számoltam össze, de nagyon meglepett.

tegnap 11:08
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
44%
4es, persze, lehet gagyi cipőt is venni ami tönkreteszi a gyerek lábát a spórolás jegyében, de én inkább megveszem a lábára való bevizsgált cipőt 14-25 ezerért évszaktól és fajtától függően. Sőt, mindenből kettő van neki hogy tudja cserélgetni.
tegnap 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
48%
28, mondjuk tavasszal bevásároltam 122 leggingsekből a lányomnak, hordta is őket. Eljött a meleg, rövidgatya és bizony akkorát nőt, hogy van olyan naci, ami 1X sem volt rajta, vehettem új nadrágokat, mert minde rövid lett rá egy nyár alatt.
tegnap 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
35%
Hát nálunk három módon tudtunk ezen spórolni. De ez a dolog, amire mindig szükség van. Vagy nagyobbat veszel, felhajtod, megtűzöd, vagy olyat, ami használt jó állapotú, vagy épp ellenkezőleg, ha nagyon aktív gyerek, gyepalja a cuccait, akkor valami olyat veszek, amit nem sajnálok. Ha tud rá vigyázni, akkor egyébként az is opció, hogy megveszed, aztán eladod, és akkor valamennyi visszajön az árból.
tegnap 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
76%
Tavaly pl amit tavasszal vettem nekik nadrágokat azokat tudták ősszel hordani. Most egyik gyerekre se jók a tavasszal vett átmeneti ruhák mert mindent kinőttek...
tegnap 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
55%

#28

Az "egyszerre", az itt 2 hónap. Ha augusztus közepétől mostanáig összeadnád, mennyit költöttél, lehet te is meglepődnél!

1 kabátot 2 évig?... Hááát... egyszer volt hasonló, nagyon megtetszett egy, amugy hasznalt kabát, bár kicsit nagy volt, de megvettem mert kb. 1500 ft volt. Hordta is, de azért nem volt az igazi méretre. Következő télen nagy várakozásokkal telten elővettem, és kicsi volt! 1-2x volt rajta, de egy vastagabb pulcsi mar nem fert alá, ujja rövid. Amúgy ezt 2x is történt hasonló. A tavaszi ruháinak töredéke volt jó őszre.

tegnap 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Összejön az. Enyémek 7 és 9 évesek (fiú-lány tehát nincs öröklés), ha mindketten egyszerre növik ki a ruhájukat, az rengeteg pénz.

Én nem számoltam őssze, de egy C&A rendelésre elment 80 ezer, de vásároltam több boltból is, bőven 100 feletti a vége.

tegnap 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Nem is volt igazi kérdés, mert meg kelett vennem, de rossz volt belé gondolni, hogy mijen drága lett a ruha. 8 éve mikor a nagy kicsi volt 10000 Ftbol bevasaroltam ruhát neki a Tescoban. Most 2-ruhadarab jön ki annyiból ott. Köszönöm mindenki válaszát. Megpróbálok ruhacsomagokat nézni hátha szerencsém lesz a következő mérettel.
tegnap 22:56
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

"8 éve mikor a nagy kicsi volt 10000 Ftbol bevasaroltam ruhát neki a Tescoban. Most 2-ruhadarab jön ki annyiból ott."


Mondjuk ez sem igaz, mármint vannak persze baromi drága F&F ruhák, de azért mindig van egy csomó leárazott ruha is, akár 50%-al leárazva. Volt, hogy nyáron 700 forintért vettem polókat ovira a gyereknek, mert amúgy én is szeretem az F&F-et.


Szerintem az is elrontod, hogy egyszerre veszel meg mindent és akkor nyilván azt tudod megvenni, ami éppen van. Én, mint írtam, simán megveszek előre 1-2 méretet, amikor találok valamit olcsón, aztán mire oda jutunk, már csak pár dolgot kell újonnan vagy drágábban megvenni.

ma 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Nekem 2 fiam van, 3 éves és 10 hónapos, és a nagyobbik születésekor semmit sem kaptunk az égvilágon, mert nem volt más babás ismerősünk még, és első gyerek volt a családban. Utána én is sokat küszködtem, mert az én fiam most lett 3 éves és 105 centi, tehát neki 110-es ruha kell, amivel átlag 4-5 évesek szoktak lenni, nem az éppen csak 3 évesek. Nálunk minden egy évszakig tart, aztán elrakom, mert kicsi.

Nekem ami bejött spórolásra: használtan venni az apróbb babaruhákat, 80-as méret fölött pedig kabátok, téli orkánruhák, azok között rengeteg az átnőtt hirdetés.

Tesco f&f vagy h&m akcióban bármi, mert strapabíróbb, mint a pepco/sinsay. Nem minden, de pl az ovis gyalázós melegítőket most kivártam egy leárazást 1000-1200 ftokért halásztam össze h&mről, több darabot, több méretben, pólók szintén.

Cipőket , ha márkásakat szeretnél, a brendonon érdemes nézni, mert vannak ilyen akciós hetek, vagy kollekcióváltások, akkor pl dd step vagy geox cipőket lehet kapni nagyon jó áron. Mi szoktunk venni használtan is, bár azért itt leköpnek mindig, de azokból is ki lehet fogni jobb darabokat.

De abban egyetértek, hogyha erre nincs energiád vagy kedved, és különösen, ha nem kapsz tényleg szó szerint semmit másoktól, akkor jó drága tud lenni a gyerekruha.

ma 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!