Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túl sokat költöttem ruhára,...

Bogica0616 kérdése:

Túl sokat költöttem ruhára, cipőre a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem túl sok ment el, baromi drága lett minden. Egy 8 és egy 1 évesem van. 150000 Ft ment el rájuk 2 hónap alatt ruhára. Most számoltam össze, de nagyon meglepett.

tegnap 11:08
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
73%

Biztos nem költenék ennyit.


2hete vettem a fiamnak a papcoba melegítőket. 1500Ft/db.

Mára mind az 5nek lyukas a térde...

És ne azért, mert gagyi, hanem mert kúszik mászik benne az oviban.

tegnap 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
52%

Azért tegyük már azt hozzá, hogy nem mindenki örököl és dobnak hozzá csakúgy egy gardróbnyi gyerekruhát ajándékba, ahogy én tettem sógoromékkal. Én senkitől nem kaptam semmit, főleg nem használhatót. max. anyukámtól kaptam még a lányomra sok ruhát, de mióta beteg, szegény nem tud turizgatni.

Én a fiamnak próbálom olcsón kihozni, (használtan is veszek ruhát) de ígyis nagyon sokba kerül. Ez van. Talán azoknak jó, akiknek több kicsi gyerekük van és rá tudják adni a kisebbre a nagyobb ruháját, de ez is csak addig kivitelezhető, amíg kicsik. Mikor már nagyobbak lesznek (kamaszok) azért ott nem tudod megtenni ezt

tegnap 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
50%

Mivel ovi-iskola kezdés volt, évszakváltas, szerintem elmehet ennyi, ha nem használtat veszel, vagy csak csak pár dolgot hasznaltan.

Nálam egy gyerekre ment el az ovikezdés miatt majdnem ennyi, java reszt mert duplan kellett (oviban hagyósra és itthonra is) esőruha, melegebb és hidegebb időre egyaránt. Benti cipő oviba, itthonra, öszi cipő, gumicsizma oviba, itthonra. Ovis jatszós ruhák - nálunk nincs örökölt ruha - leggingsek, pulcsik, pólók, harisnyak, 2 farmer, 2 ruha (harisnyat nem veszek hasznaltan, pepcobol es tescobol vannak, összesen 6 db mert minden nap hordja, önmagában ez volt 8000 ft!). Minden tavalyit kinőtt. A téli kabátjat hasznaltan vettem, az overalokat lidl-ből szoktam. Mindez tök simán 100 000 körül van.

tegnap 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol vásárolsz. En kost Sinsay leárazásban 25ért bevásàroltm 2 gyereknek, ami épp kellett. Ma meg vettünk a Lidlben hótaposót, sínadrágot az egyiknek, síkabátot a másiknak, mert azt nőtték ki. Az 18 ezer volt.

Tavaszig már nem kell nekik semmi magyobb cucc, de ha látok jó áron ezt-azt mindig veszek.

tegnap 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
30 ezer volt a 6 évesemnek a cipő+bakancs. A kislánynak (1.5 éves) szintén 30 körül volt a cipő+bakancs. Vettem nekik sinsayen és pepcoban kabátot. Ruhákat akkor veszek, amikor kell. Vettem nekik már bélelt sínadrágot is. 100 ezer minimum elment, de lehet több. Gyerekeknél mindig van valami kiadás. Próbálok nem egyszerre megvenni mindent.
tegnap 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a nagykepüség abban hogy sinsay ről rendeltem ahogy mondom 2 kabátot összesen 13000 Ft ért. Még 10 db nadrágot ugyan annyi pulóver, 5 pólót és 5-5 rugit plusz badyt. Ja meg zokni kesztyű stb. Igen úgy vélem, hogy használtan sincs egyhelyrol 500-1000 darabaron olcsóbban cucc. De hátha itt van valakinek eladó 146 cm és 86 cm ruhacsomag. A cipő még márkás az egyszerűen szükséges darabja 20 ezer lehet olcsóbban. Csak hátha tudja valaki hol érdemes nézni.
tegnap 15:57
 27/39 A kérdező kommentje:
De úgy látom azért nem meglepő méret váltásnál gyerekenként 75000 forint egy őszi- téli szezonra. Ez tavaly még csak kb 50000 volt gyerekenként. Nyárra még tavaszra, nem szoktam venni semmi különöset. Csak papucs még rövid nadrágot esetleg 1-2 pólót. Szóval ezt 1 évre vettem majdnem.
tegnap 16:04
 28/39 anonim ***** válasza:
39%

2 gyerekem van, soha nem költöttem ennyit egyszerre.

Méretváltás... Csak itt olvastam eddig erről. Nem tudom elképzelni, hogy ma csak 116ost hord, holnaptól 122est.


Nálunk ha valami kilyukad, megy a kukába. Ha valamit kinő, megy az is utána vagy valahova. De hogy mindent egyszerre kelljen megvenni?! Nekem ez új.


Mi havonta veszünk 1-2 új ruhát. 2évente kabátot. Pedig 2 kisgyerekem van, akik nőnek.

Cipőt se egyszerre mindenkinek. Ha pl az egyiknek kicsi, akkor veszek. De a másiknak ott van ami még jó.

Fiamra pl jó lesz a tavaly tél végén vett bajancs idénre. 5éves.


Soha senkitől nem hallottam még ezt a méretváltáskor vásároljunk be egy ruhatárat dolgot.

tegnap 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Két évig jó rájuk egy kabát. Én meg ezt nem tudom elképzelni. Nyáron pl a nagyra 34 cipő kelett, szeptemberre látszott ki fogja nőni. Októbere ki is nőtte. Még jó a kicsire a 74 ruha, de már ki látszik a bokája mindegyik naciból tehát kinőtte. Pulcsi ja nem is volt nyáron nem kell. Kabátja sem volt, amúgy sem hiszem, hogy az 56-62 kabát jó lenne most rá. Na ezekért kell valakinek teljes ruhatár.
tegnap 17:07
 30/39 A kérdező kommentje:
Amúgy én sem egyszerre költöttem el. Augusztus végétől- október közepéig volt ennyi.
tegnap 17:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!