Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túl sokat költöttem ruhára,...

Bogica0616 kérdése:

Túl sokat költöttem ruhára, cipőre a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem túl sok ment el, baromi drága lett minden. Egy 8 és egy 1 évesem van. 150000 Ft ment el rájuk 2 hónap alatt ruhára. Most számoltam össze, de nagyon meglepett.

tegnap 11:08
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
93%
Sok. De ha nem kapsz senkitől ruhát, nem veszel hasznaltat, nem figyeled az akciót. Hanem bemész egy plázába és megveszed, amit látsz úgy el lehet kolteni ennyit egész könnyedén.
tegnap 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
80000 Ft volt: 5-5 együttes, kabát, sapka, sál, kesztyű,zokni, pizsama a két gyerekre plusz a kicsinek bady és rugdalozó. Valamint 4 pár márkás cipő kb 70000 forintért és még kéne nekünk is ruha. Nem kaptunk senkitől ruhát és használt is kb annyi mint az új. Gyógyszert még 4 főre az elmúlt 3 hétben 50000 Ft volt.
tegnap 12:24
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb 7 éves, régóta az első gyerek a családban és a baráti körben, így nincs kitől örökölnie. Neki is megfelelne a szép állapotú, használt ruha, csak ritkán találok és felénk nincsenek turkálók. A kisebbre már akad örökölt holmi mástól, de a tesóval ellenkező neműek, így tőle nem tud. Cipőből mindig újat kapnak, ovis és játszós ruhát simán használtan vettem. Az iskola kezdés óta téma, hogy mi tetszene a gyereknek és már nem úgy csinálom, hogy ez van, vedd fel, emiatt drágább. Méret váltásoknál szoktam kettejükre együtt 40-50 ezret költeni, plusz a cipők.

Később én tovább adom a ruhákat és használati eszközöket, játékokat, konyveket kapok cserébe, így az értéke házon belül marad utána is.

tegnap 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
58%

Fene adná a gyerekre a 3000 forintos cipőt, nem akarom szétcseszni a lábukat.

Ma csak a tescoban hagytam 40000 forintot 2 thermo zipzáras pulcsira, 2 vastag nadrágja, egy esőnadrágra, sapkákra és kesztyűkre 2 gyereknek.

Ezeket mindig újan veszem, pulcsikat, pólókat, leggingeket Vintedről szoktam.

tegnap 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
91%
Azért nem mondanám, hogy a használt is annyi mint az új. Valamit nagyon félrenéztél. Egész jó akciókat kilehet fogni. Én mindig előre vásárolok. Ha látom, hogy valaminek jó ára van vagy akciós, akkor veszek és nem bemegyek a plázába és vásárolok egyszerre teljesáron egy egész garnitúrát mindkét gyereknek. Nekem kicsit nagyképüségnek tűnik, hogy ezt ilyen formában kiírtad. Nyílván, ha a kasszánál kitudtad fizetni, akkor nem küzdesz anyagi gondokkal. Én sem vagyok csóró, de én sajnálnám rá, főleg úgy, hogy fél év múlva már nem is jó rá, de te tudod mennyit bír el a pénztárcád.
tegnap 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, nekem pont az a meglátásom, hogy amúgy több a kínálat használtruha eladásban, mint a kereslet, tényleg 5-10 ezer közötti ruhacsomagok vannak, a környékünkön elég sokat feldobott, pont tegnap néztem 116-os méretben a lányomnak.
tegnap 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

"Egy 8 és egy 1 évesem van. 150000 Ft ment el rájuk 2 hónap alatt ruhára. Most számoltam össze, de nagyon meglepett."


Minket ilyen meglepetés nem érhetne, mert ennyit nem tudnánk erre költeni. :-)

tegnap 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
53%
Nekem még nincs ekkora a gyerekem, de csípőből én sem adnék rá rosszat. Egy 15 ezerért már jókat lehet kapni, aminek puhább a talpa (még csak 15 hós úgyhogy olyan kell neki). Igyekszem akciósan vásárolni, illetve nem túlzásba vinni de egy téli szett sokkal drágább, mint egy nyári. Plusz igyekszem mindig úgy vásárolni, hogy legyen 1-2 nagyobb darab is alap dolgokból (nadrág, body, pulcsi), hogyha kinövi akkor legyen mihez nyúlni és ne kelljen egyből felvásárolni a fél boltot.
tegnap 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
44%

Ez sajnos 2 gyerekre egyáltalán nem sok. És akkor még nem vásároltál márkás ruhákat. Mondjuk aki pepcoban vesz cipőt, csak garantálni tudok, majd 5 évesen meg már ortopéd orvost keresel neki. Ruhát én is szoktam onnan venni, de cipőt?

Szóval évszakváltáskor ha mindenből újat veszel, akkor bőven lehet ennyit költeni. Ha márkás ruhát veszel akkor a többszöröse is.

tegnap 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Én használtan veszek a gyerekeknek mindent a neten (Marketplace, Vinted) nem is tehetnénk meg, hogy 150ezret költsünk, de ha tehetnénk, sem tenném. Azért, mert teljesen felesleges újonnan venni azokat, amit leesznek, túrják benne a homokot, sarat. Legyen minőségi és jó állapotú a ruha, évszaknak megfelelő de én személy szerint sajnálnám is a szép új cuccokat, mert minden nap úgy jön haza az oviból mikor az udvaron voltak, hogy egyből be is ül a kádba. Minden ruha pár hét után ki van térdelve, a felsők pecsétesek.
tegnap 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!