Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen témájú kvízt állítsak...

Milyen témájú kvízt állítsak össze gyerekeknek, az alábbi korosztályból?

Figyelt kérdés

Lesz egy gyerekrendezvény 5-től 8, max 10 éves korig, ovisoknak és alsó tagozatosoknak fog szólni.


Gondoltam, csinálok nekik egy kvízt.

Külön gondoltam az ovisokét és sulisokét, mert tudom, nem ugyanazt szereti egy 5 éves és egy 8 éves.


Milyen témákat kedvelnek a ti 5-8 éveseitek?

Mesék, rajzfilmek, állatok és környezet, videojátékok?

Pontosan melyikek?



júl. 28. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

5 és 8 évesem is van.

A kicsit a dínókkal lehet lekötni, mindent tud róluk. A nagyot a macskákkal, Föld országaival...stb.

Egyik se néz rendszeresen mesét, nincs kedvenc.

Könyvekből a nagy most Ruminit olvas.

júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Hat meset nem ajanlom mert vannak szulok akik nem engedik. kviz helyett inkabb valami ugyessegi feladat kene
júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
A 6 éves fiam a bolygókat és az emberi szervezetet szereti. A kvíz nem kötné le, mert eleven. Mozogni szeret. Ügyességi feladat szerintem jobban lekötné a gyerekeket. Nálunk a 14 évest se érdekelné a kvíz, szintén fiú.
júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

Nekem is van egy 6 éves ovis lányom és egy 9 éves kisiskolás fiam.


A kicsit a kvantumfizika világa érdekli, nagyon szereti Hilbert-térben elliptikus integrálni a valószínűségi hullámfüggvényeket, valamint részecske-összefonódás esetén numerikusan interpolálni a spinkvantumszám értékét.


A fiamat jobban érdekli az informatika és a számítógépek világa, megszemélyesítéses támadásokhoz használ deep neurális hálózatokon alapuló elemzéseket, valamint Y-mas módszerrel memóriatúlcsordulást okoz ahogy eltolja a biteket és beírja a rosszindulatú kódrészt az adott memóriaszegmensbe.


Ilyen tematikájú kvízzel biztosan le lehetne kötni a figyelmüket.


Mesét az én gyermekeim sem néznek, helyette azonban az MIT és Harvard előadásait követik, valamint a researchgatet és google scholart olvasgatják szabadidejükben.

júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A 4# nagyon szellemes :D
júl. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez egy szülinap, akkor szólhat a kvíz az ünnepeltről. Melyik a kedvenc színe vagy meséje. Vagy lehet az a téma, amiről a rendezvény szól. Pl. ha sport, akkor szerintük melyik állat a leggyorsabb a három közül.
júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem legyen egy rész találós kérdés ovisokra és alsósokra szabva(ilyeneket találsz a neten), a maradék meg általános műveltség és én még tennék bele képrejtvényeket is, illetve egészítsd ki a szólást/közmondást is.


Gyerekek általános műveltsége pl: Milyen gabonából készül a kenyér? Vagy mondjuk Melyik a jobb kezünk? Vagy mondjuk sorolj fel három házikedvencet, esetleg két sárga gyümölcsöt, három zöld színű zöldséget!


Mesékbe nem mennék bele. Amiket kell tudni: járművek(légi, vízi, szárazföldi, hány kerekük van), gyümölcs-zöldség, vadállat/háziállat, szám vagy betű, ellentétpárok.. hatalmas készleted van. Mesét ne, de pl melyik évszakban jön a mikulás, vagy ki jön a kiesett fogacskákért éjszaka, vagy mondjuk inkább grimm és andersen mesék témája, vagy népmesék címei..Millió jó van, én nagyon élvezném ennek az összeállítását:D Mondj két madarat, ami nem tud repülni.. :D


Egyébként ki fognak csinálni azok, akik szintén tudják a választ, de nem őket szólítod, remélem van erre valami ötleted..

júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, az egy trollon kívül.
júl. 28. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A múlt héten egy szegedi rendezvényen a Hörcsögmentés standjánál töltöttünk el rengeteg időt. A lányom mindegyik kvízjátékukat kipróbálta. Nem csak hörcsögös tematikájú volt hanem mindenféle egyszerűbb (labirintusos meg szókereső). Szerintem ilyesmivel érdemes készülnöd. Nekünk azt mondta a hölgy hogy szívesen ad otthonra is belőlük. Szóval szerintem ha írsz nekik akkor a feladatokat oda tudják adni neked nyomtatható formában. 🤗
júl. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!