Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit adjak reggelire és vacsorá...

Mit adjak reggelire és vacsorára 26 és 14 hónapos gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Amiket szoktak enni reggelire:

Tojás minden formában, kenyérrel

Müzli tejjel vagy joghurttal

Zabkása


Vacsorára:


Kenyér sonkával, sajttal

Tejbegríz

Kenőmájas kenyérrel

Virsli



Tudnátok meg ajánlani, hogy ne legyen ilyen egyhangú és egy kicsit egészségesebb is legyen? Ti miket szoktatok adni?


aug. 12. 20:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Amit ti is esztek.
aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
1 éves és 2 éves🤦🤣
aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#1 az a baj, hogy én nem szoktam reggelizni és vacsorázni sem nagyon. Ha eszek is, akkor jóval később, mint ők és max egy zsemlét.
aug. 12. 20:53
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túl komplikálni.

Teljesen jó amit most adsz nekik.

Én fiam is ilyeneket eszik

aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Tejbegrízt én vacsira már nem adnék, pontosabban nem adok.

A többi tök oké, pláne ha zöldségeket is esznek menné (paradicsom, paprika, uborka). A sajtot lehet variálni: mozzarella, feta, trappista, grill sajt.


Mi még tortillát szoktunk csinálni: apróra vágott, pirított csirkehús, zöldségek, kukorica + ízlés szerint szmötyi.

aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
14%

Virslit biztos nem adnék a gyereknek. Bíbortetűtől kezdve minden van abban. Joghurt jó, sonka is, de egy kicsit lehet sok a hús abban a menüben.

Banán

Narancs

Alma

Dinnye

Kivi

Meggy leves nagyon fincsi csak magotd ki.

Zöldségek amit szeretnek.


Jóval kevesebb állati eredetű ételt adj szerintem.

aug. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#6 miért adjak kevesebb állati eredetű ételt? Árt vagy mi?

#5 igen, szoktak enni mellé uborkát, paradicsomot, paprikát is. Amúgy a tortilla jól hangzik és mi az a szmötyi?

aug. 12. 21:04
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, úgy tudom hogy sokat adsz belőle az árthat. Mivel az állatokat antibiotikumokkal és egyéb gyógyszerekkel kezelik hogy életbentartsák őket az embertelen körülmények között. Dolgoztam állatiparban, ez megy ott.

Szinte biztos vagyok benne hogy ebből a sok gyógyszerből az állat stresszhormonaiból valamennyi jut a húsba is. Ami ha nem eszünk kizárólag állati eredetű ételt nem lenne baj, de a gyerekek a leírás alapján szinte kizárólag állati eredetű diétán vannak.

aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Szmötyi nálunk: joghurtos vagy tejfölös önzetlen vagy majonéz, ketchup, barbecue szósz, bármi amitől kicsit szmötyisebb 😄 ha nagyon van időm csinálok csípős mentes salsát vagy guacamole-t. Oh igen, az avocadot is imádja a lányom, az is feldob bármit.

Még a körözött jutott eszembe meg a tonhalkrém, amit szoktunk enni.

aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#8 hát ha növényeket adok, már az is tele van minden GMO sz@rral. Manapság már semmi sem "tiszta". Ez van, kell a fehérje nekik és nagyon szeretik az állati eredetű dolgokat. 🙂

#9 köszi a tippet.

aug. 12. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!