Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig tart az az időszak a...

Meddig tart az az időszak a gyerekeknél, hogy mennek az anyjuk után, ő főz, mosogat, öltözik stb, és ordít a lábánal, hogy vegye fel?

Figyelt kérdés
2 éves a gyerekem és még mindig ezt csinálja, 1 éves kora óta van ez. Max pár percig van el valami játékkal egyedül, majd jön utánam és ordít. És ezt mindig, minden egyes nap, semmit nem lehet mellette csinálni. Ordítani meg nem akarom hagyni, párszor próbáltam, kitartó, én adtam fel, mert olyan állapotba kerül a sok ordítastol, amit nem tudtam nézni. Ezt kb fel óráig bírtam.
ma 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Anno az volt a szokás: járóka a konyha ajtónál, ő játszott, látott engem, én mosogattam, főztem, beszéltem hozzá, énekeltem, megöleltem. Kapott egy kislábost, fakanalat, “főzött” ő is.


Próbáld meg bevonni valamilyen tevékenységgel.

ma 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
“Főzzön” a babájának, “etesse, itassa meg”, az asztalnál rajzoljon, csinálj neki só-liszt gyurmát, nyújtsa ki, életlen késsel vágja fel, formázzon, stb.
ma 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már mindent odaadtam neki, hogy játszon addig vele, az etetoszekbe is beteszem, hogy lássa, hogy mit csinalok, így ott van mellettem, de semmi eredménye.
ma 09:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es, azt értsétek már meg, hogy ez nem minden gyereknél jön be. Szerinted a kérdezőnek ilsen nem jutott az eszébe?


Nekem két gyerekem van, az első simán eljátszott, ahogy irod, a második meg honapokon át ezt csinálta, mint a kérdezö gyereke, sírva-ordítva kapaszkodott a lábamba és nem hagyta abba, nem lehetett lefoglalni semmivel, minsig kézben akart lenni. Mondjuk ez nekem olyam 8 hós és 15 hós kora között volt, utana érezhetően javult a helyzet.

ma 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1 # 2#

Így tanult meg több dal:

Jó gazdasszony vagyok én;

Csicseri borsó, bab, lencse;

Én elmentem a vásárba fél

Pénzzel;

Sárgarépa, zöld uborka, kum;

Stb.

ma 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4-es!

Akkor te autentikus vagy, túl vagy rajta, adj tanácsot neki te.

ma 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A lányom a tiszta ruha kiszedését is megengedte neki, meg a saját kisruháit ő rakhatta be a gépbe.

Kísérletezni kell.

ma 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


Oké, adok tanácsot.


Mindent azokban a lopott 2-3 percekben csináltam, míg elvolt egyedül vagy úgy csináltam a dolgokat, hogy a kezemben volt. Egy kézzel pakoltam ki a mosogatót, porszívóztam, pakoltam, főztem. Mondjjk volt, hogy reggeltől délutanig tartott egy kaját megcsinalni,mire mindent megpucultam, felvágtam, odatettem, de most mi mást csinalhattam volna?


Nem volt patyolat soha, de alapvető tisztasag megvolt. A nagyobbik gyerek is otthon volt meg akkor, így a kicsi alvásidejében ő fent volt, vele ia kellett foglalkoznom, mondjuk vele lehetett haladni.


Nyilván a kicsit igyekeztem bevonni tevékenysegekbe, de mondjuk 8-9 hónaoosan ez sem nagyon működött meg.

ma 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2 gyerekem van. A nagy még most 3 évesen is sokat van a seggemben, a kicsi meg 10 hónaposan is lazán elvan a földön egy darab vizesflakonnal. A nagyobbiknál én nem szórakoztam kézműveskedéssel, meg játékokkal, mondtam neki feladatszerűen mit csináljon, és azt szerette velem csinálni. Pl pucolt hagymát, pakolta a mosógépet/szárítógépet, a felaprított dolgokat belepakolta a lábasba, ilyesmi. Minden 10x annyi ideig tartott vele, de ő nem akart játszani, velem akart lenni. Most már eljátszogat, de ha választhat, akkor inkább jön és főz velem, nem fog játszani.
ma 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam ritkán van ilyen. Az ikrek nagyon jól elvannak egymással.
ma 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!