Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Voltak olyan elveitek, amik...

Voltak olyan elveitek, amik mellett kitartottatok? Volt, ami miatt mások furcsán nézek? Ez szerintetek tartható így?

Figyelt kérdés

Tudom, először elveink vannak, aztán gyerekünk. Tehát ezekhez sem ragaszkodom foggal-körömmel, nem is gondolom, hogy pl. egy 4-5 évesnél ugyanaz alkalmazható, mint egy 1 évesnél.


-Mi alkalmazkodunk hozzá, nem ő hozzánk, de igyekszünk bevonni a mindennapjainkba, programjainkba, szokásainkba. Például, mi szeretünk étterembe, cukrászdába járni, erről nem szeretnénk lemondani. Tervezzük vinni magunkkal, de nem mindenáron. Vagy én sokat futok, szeretnék majd futóbabakocsit venni, hogy jöhessen velem.

-Visszük magunkkal mindenhová, akár nagyszülőstől, de később igyekszünk évente 3-4 alkalommal 1-1 hosszúhétvégére elutazni kettesben is a férjemmel.

-Apával egyenlő felek vagyunk, ő is ugyanúgy a szülője, mint én.

-0 képernyőidő itthon, autóban, utazáskor, étteremben. Lefoglaljuk mi, játszunk és foglalkozunk vele, de később, ha kicsit unatkozna, azt sem érzem gondnak (itt nem arra gondolok, hogy fél órát ordít emiatt az étteremben, vagy hagyom a szobájában sírni fél délutánt, "találja fel magát" alapon).

-Nincs rossz idő, csak rossz öltözet. Nem ijedünk meg, ha kicsit hűvösebb van, nem zárom be a házba decembertől áprilisig. Viharban nem indulunk sehová, de pocsolyázni, hóembert építeni simán.

-Napi 2-3 alkalommal séta, friss levegő, már újszülött kortól.

-Itthon minimális cukor és fehérlisztből készült ételek, feldolgozott termékek, de pl. étteremben, vendégségben ehet majd, amit szeretne. A "nasi" az gyümölcs, zöldség legyen itthon, ne a Kinder, chips.

-Hozzátáplálás nem szigorúan táblázatok alapján, hanem egye, amit mi (persze úgy, hogy az számára ne legyen veszélyes). Ha valami nem ízlik, nem kötelező megenni, de kóstoljon meg mindent.

-Nincs olyan, hogy valami "kötelező". Itt arra gondolok, hogy nem kell megölelnie, megpuszilnia olyat, akit nem akar. Nem kell odaadnia a kedvenc játékát más gyerekeknek, mondván, "ne legyen irigy". Ezeket azért tegye, mert ő szeretné, ne azért, mert kötelező.

-Énidő. Szerintem ez is fontos, már az elejétől kezdve. 4-5 hetes baba mellől nem mennék el barátnős hétvégére, de pl. fodrászhoz, kozmetikushoz simán. Vagy az, hogy apa elviszi sétálni egy nagyot, én itthon olvasom, pihenek. Ahogy nő a baba, ez az időintervallum is bővül. És ami jár nekem, az jár a férjemnek is. Valamint, baba mellett is igyekszünk kettesben időt tölteni, legyen ez akár egy gyors ebéd, amíg a nagyszülőkkel van a baba.

-Nagyszülőkkel jó és közeli kapcsolat. Én is, a férjem is így nőttünk fel, a nagyszüleinkhez a mai napig úgy megyünk, mintha hazamennénk. Ezt a babánknál is szeretnénk, ha így alakulna. Töltsön velük időt, akár úgy is, hogy nélkülünk (pl. elviszik sétálni, vagy itthon foglalkoznak vele, amíg mi elmegyünk 1-2 órára kettesben).

-Arcra, kézre puszit mi adhatunk neki csak, a férjemmel.

-Legyen minél hamarabb napirendje. Nem olyan, amihez görcsösen kell ragaszkodni, tehát nem fogok leizzadni, mert mondjuk 7-től fürdetnénk, de 18:45-kor még a dugóban ülünk. De igyekszünk minél hamarabb kialakítani egy rendszert, hogy legalább 1-1 dolognak, elfoglaltságnak legyen meg a fix időpontja.


tegnap 15:19
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
Igen, a legnagyobb elv kimaradt: nem kell tönkremenni az anyaságba. Nem akarok napokat alvás nélkül tölteni, ha kell, én simán magamhoz költöztetek 1-2 éjszakára anyukámat, anyósomat, vagy valamelyik nagyimat. Igen, mindjárt jönnek megint az arcpuszis kommentelők, 3, 2, 1.
tegnap 17:00
 32/51 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ez se feltétlenül igaz minden gyerekre, amivel itt rémisztgetnek, az első 2 hétben mi keltettük 3 óránként éjszaka etetni, utána magától már csak 2szer kelt, most 2 hónaposan simán alszik egyben 8 órát is éjszaka, cserébe mondjuk nappal meg csak ölben :D
tegnap 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%

30: Jajj, de ismerős! Csak nálunk a 2. volt a brutál sírós (29 vagyok).

31: Azzal a sírással, amit a 2. művelt én egyik nagyszülőt sem kínoztam volna tartósan. Jöttek segíteni a nagymamák, mert közel laknak, rutinosak, kitartóak és volt, hogy akár 20 percre is átvállalták a folyamatosan * hangosan síró babát, de így is teljesen készek voltunk a férjemmel. Többet sírt, mint amennyit aludt és ezt 4 hónapig, totál rendszertelen napirenddel. És mellette ott volt a testvére, akit nem akartunk elhanyagolni. Ő szerencsére síró baba mellett is jól aludt :).

tegnap 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
83%

Voltak terveim, elveim, nem sok, mert alapvetően úgy vagyok mindennel, hogy alakul majd, spontán módon intézem, és majd gondolkodok akkor, ha ott állunk a dologgal. Amit megtartottam, az a 0 telefon/tablet, és szigorú tv-mese idő. Az, hogy bevonom a gyereket is a legtöbb dologba, amit itthon végzek, foglalkozok vele. És az olvasás - bár nagyon nehezen volt vevő rá, de szerencsére szép szokássá alakult. Valamint az, hogy mindig meghallgatom a problémáit, és bevonom a pénzügyekbe is minél hamarabb. (Ezek az én gyerekkoromból kimaradtak, de szükségét érzem.)

Az első gyerek adhd-s, aspergeres, 4 éves koráig autistának vélték, a második megkésett fejlődésű, 1,5 éves koráig pedig éjjelenként akár 16x is ébredt, de átlag 8x. 1,5 év van köztük. Hadd ne mondjam, örülök, hogy túléltük. Már jobb a helyzet, de a totyogó korban örültem, hogy túléltük, és nem érdekelt semmilyen elv, pl hogy nem adok neki üveges babakaját :D hát de, adtam. Nem alszunk együtt-ikyen ébredési gyakoriság mellett feladtam. Nekünk nincs segítség a közelben, a férjem 100%osan odateszi magát, de csak erősített a kapcsolatunkon a sok nehézség.

Én azt mondom, jó, hogy vannak terveid, de ahogy írod is, majd ha lesz gyerek, változhat. Majd meglátod. Nem kell ennyire előre tervezni a dolgokat. :)

tegnap 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%
34 vagyok, és nem érdekelt más véleménye. Jó tanácsot megfogadtam, de ha valaki csak beszólt, akkor tőle tartottam/tartom a továbbiakban a távolságot.
tegnap 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
89%
xDDD imádom az ilyen elveket. Nekem is volt bőven, aztán lettek gyerekeim, akik ordítottak a babakocsiban, az autóban, minden nyilvános helyen, csak otthon voltak el. A kis kuckójukban, így napi max 1 órát mentünk sétálni, azt is csak hordozással egybe kötve, mert különben ment az uvoltes, de néha még úgy is. Meg boltba is utáltam menni, kb 1 éves koruk után lett jobb. 🥲 0 képernyő idő xd amikor még pisilni sem tudsz elmenni anélkül, hogy orditas lenne, akkor be fogod kapcsolni a tv-t arra a napi pár percre. Hozzátápláláshoz is szép elképzeléseid vannak, csak éppen azt nem veszed számításba, hogy a gyerek is egy külön ember és azt eszik meg, amit akar, nem azt amit elé raksz. Nekem szülői segítségem sosem volt, így ez a része nem releváns számomra, de jót nevettem amúgy, köszi . 😀😀😀
tegnap 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
88%

Hú még nem olvastam el az összes kommentet, majd ha leírtam a véleményemet de:

1. Hidd el ez nem így lesz. Persze tudjátok majd vinni ide oda, de szervezést igényel. Plusz ha nem lesz el etetőszékben, vagy babakocsiban akkor eléggé felejtős az étterem (pl. Fogzás idején). Nem ti alkalmazkodtok vagy ő hozzátok, hanem egy teljesen új családi rutinotok lesz. Futóbabakocsi a gyereken fog múlni. Enyém 3 hónapos korától 6 hónapos koráig nem volt el babakocsiban, amíg meg nem tanult ülni.

2. Évente 3-4 alkalom kettesben hosszúhétvégére? Hát sok szerencsét. Nem azt mondom hogy 1-2 nem kivitelezhető, de max mikor már pár éves lesz. Ez inkább gyerekfüggő szerintem.

3. Egyetértek. Nálunk ugyanígy van.

4. Meg lehet oldani, mások is csinálják. Nálunk nagyszülőkkel videotelefonálás van és heti 2-3x egy 10 perces mese, de többet én sem hagyom.

5. Simán lehet

6. Simán lehet, de mondom, nekem ordított babakocsiban, így ha napi 1x 20 percre sikerült kivinnem már örültem.

7. Ez is lehet de gyerekfüggő. Nekem pl evés nem köti le állandóan csak menne így örülök ha a boltban elmajszol egy fél sajtos stanglit vagy itthon eszik egy szemdvicset.

8. Ugyanez volt nálunk. Kb 1 hónapig főztem rá külön, nem érte meg. Utána azt ette, amit mi. Vagyis kóstolta mert ugye nem ül meg addig, hogy egyen egy normális mennyiséget.

9. Teljesen okés.

10. Énidő. Hát ez babafüggő. Ha szoptatni akarsz első 6-12 hétben nem fogsz tudni elmenni mellőle. Énidő kivitelezhető, de órákra hetente nem tudom elképzelni, bár lehet meg lehet oldani simán. Én általában inkább férjemmel vagyok.

11. Teljesen okés, legyen jó a kapcsolat.

12. Hát nálunk ez a szabály csak az első pár hétben volt. Arcra, kézre puszi nincsen, többi szabadpréda. Majd ha erősebb az immunrendszere, akkor lehet. Ezt tiszteletben is tartották. Mikor nagyobb lett már persze nyugodtan lehetett, nyilván akkor sem szájon.

13. Eleinte inkább azt tudod megszabni mi után mi jön, nem tudod annyira időhöz kötni. Tehát fürdés után evés aztán öltözés és alvás, ilyesmik. Ahogy már kiszámíthatóbb az alvása (első 6 hét után) egyre kiszámíthatóbb lesz a nap is. De teljesen időhöz csak akkor tudtam kötni mindent mikor már csak 1x aludt napközben. Mondjuk és az ébrenléti ablakos altatást követtem, nálunk nagyon bevált, így könnyű volt az altatás.

Remélem nem számoztam el semmit, a kommenteket majd este fürdetés után elolvasom :D

tegnap 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
77%

Nem voltak elveim.

Néz tévét(mértékkel)velünk alszik, eszik édességet(szintén mértékkel)azt eszik amit mi, nem csinálok problémát belőle, puszit bárki adhat neki a családból

Egyetlen egy dolog a napirend.

Ahhoz minden nap ragaszkodom, amióta kialakult nála.

tegnap 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
96%

"Adhatnak neki puszit, de nem az arcára, kezére."


Hát hova? A hasára? Következő kerdesed már látom is elore: a nagyszülők a gyerekem hasat puszilgatjak, ez normalis?

tegnap 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
83%

Nem ragaszkodtam ennyire gorcsosen semmihez, en ugy voltam vele, hogy majd elvalik, hogy nalunk mi lesz.

Egyedul a kepernyoido az, ami a kozel 2 eves fiamnal meg mindig nincs es nem is lesz egy darabig.

Nem tudom meg meddig, de jol elvagyunk igy, nem hianyzik.


Amugy meg tenyleg minden alakult. Pl az idojaras is olyan, hogy az en gyerekem nem akar kimenni, ha pl esik az eso. Szoval ez a “csak jo ruha kell” dolog megdolt, mert o nem szereti 🤷‍♀️

En meg nem eroltetem.

Vannak szabalyok, szerintem kovetkezetesen nevelunk, de nem gorcsosen, nincs pontosan meghatarozva minden lepesunk. :D Nem is volt.

tegnap 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!