Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanában mennyire gyakori...

Mostanában mennyire gyakori az, hogy valaki 16-18 évesen vállal gyereket? És az manapság mennyiregyakori, hogy valaki 30 fölött lesz nagyszülő?

Figyelt kérdés

aug. 2. 17:33
 141/153 A kérdező kommentje:
Amúgy ezeket elolvastam. Amit írnak, azt mindig elolvasom. A sértést nem tudom eltűrni
aug. 29. 14:05
 142/153 A kérdező kommentje:
Lehet a 20as évek elején is. Csak kíváncsi voltam
aug. 29. 16:35
 143/153 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, hogy sokan még a 20-as éveik legelején sem vállalnak, hanem megvárják a 30 fölöttöt. Nem mondom, hogy muszáj 16-18 évesen már vállalni.
aug. 29. 16:42
 144/153 A kérdező kommentje:
Nem gyötörni akarok senkit, csak miért van az, hogy régen nem tolták így ki most meg igen csak azért, mert előbb karriert építenek?
aug. 29. 16:47
 145/153 anonim ***** válasza:
100%

#144

Ez már egy egészen más kérdés! De nagyon leegyszerűsíted, ha azt mondod, hogy karriert építenek. Már a tanulás is tovább tart: terjednek az 5 osztályos gimik, egyre több a 19-20 éves érettségiző. A kreditrendszer miatt az egyetem/főiskola is igen gyakran 1-2 évvel tovább tart. Míg régen ha valaki "kibukott", kétszer is meggondolta hogy visszamenjen-e - vagy más szakra ment vagy dolgozni. Ma nincs bukás, 6-7-8 évig is húzódhat egy szak "észrevétlenül".

De a legfontosabb, hogy sokkal hangsúlyosabb lett az "egyén", a "család"-dal szemben. Ez egy nagyon általános tendencia. Még 30 évvel ezelőtt is, pláne régebben, sokkal inkább gondolkodtak az emberek családban (háztartási gépek nélkül gyakorlatias szempontok miatt is fontosabb volt, nem csinált meg mindent helyettünk mosógép, mosogatógép, mikro, stb., még régebben kész ételeket sem lehetett venni), ma sokkal inkább az egyénen van a fókusz.

Régebben szinte triviális volt tovább vinni egy családi vállalkozást, ma meg már az a kivétel, ha valaki tovább viszi. Pedig egy ilyen felállás pont kedvezne a korai gyerekvállalásnak, de ma inkább hátat fordítanak a szülőknek, saját életet akarnak, és nulláról felépíteni valamit, az idő.

Ez ez egész individualizmus nagyon erőteljes, nagy az elmagányosodás is, a depresszió, mindenféle pszichés zavarok. Egyáltalán nem mondom, hogy vissza mindent, mert a régi családmodell sem fenntartható már. De tény, hogy a modern világ emberének lelki alkata egyre kevésbé alkalmas a gyerekvállalásra, pláne a koraira.

Te hány éves vagy?

aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/153 anonim ***** válasza:
100%

145-öshöz kiegészítés:

Emlékszem, amikor mentem gólyatáborba, kiderült, hogy a szüleim, és a legtöbb ismerős családnál a szülők (4-5 család), mind ott ismerkedtek meg, vagy az egyetem első pár hetében. Az ilyen 70-es évek. Én meg is születtem, amikor anyukám 23 éves volt.

Nagy várakozásokkal érkeztem a gólyatáborba, de sem én, sem egyetlen barátnőm nemhogy élete szerelmét, de még egy normális pasit sem talált a gólyatáborban. Illetve az egyik "pasizott be", de pár hónapos kapcsolat lett belőle csak.

Nekem végül 31 évesen sikerült (olyat akivel gyereket tudtam vállalni), a többi barátnőm sem az egyetemen ismerte meg a férjét (kapcsolataink persze voltak).

Nem tudom, ez mennyire általános, de szerintem ez is egy ok, hogy a (komoly) pár megtalálása is kitolódik.

aug. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/153 A kérdező kommentje:
Ha valaki 40 fölött vállal, akkor meg nő a születési rendellenességek kockázata.
aug. 29. 20:05
 148/153 anonim ***** válasza:

#147

Ez már sehogy nem tartozik az eredeti kérdeshez.

aug. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/153 A kérdező kommentje:
Tudom csak megjegyeztem
aug. 29. 20:43
 150/153 A kérdező kommentje:
Van, akinél meg a karrier mellett nem fér bele a gyerek.
aug. 30. 09:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!