Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanában mennyire gyakori...

Mostanában mennyire gyakori az, hogy valaki 16-18 évesen vállal gyereket? És az manapság mennyiregyakori, hogy valaki 30 fölött lesz nagyszülő?

Figyelt kérdés

aug. 2. 17:33
 131/153 A kérdező kommentje:
Én amúgy úgy gondolkodnék, hogy mindenki akkor vállal gyereket, amikor érettnek érzi magát hozzá. Csak kíváncsi voltam, hogy miért tolja ki ennyire szinte mindenki.
aug. 29. 12:04
 132/153 anonim ***** válasza:
83%
Remenyleten vagy🤦‍♀️
aug. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/153 anonim ***** válasza:
100%

A 16 es a 30 között van másfél evitzed! Nem az ellen kardoskodunk, hogy 30-ig ne vállaljon senki gyereket. Hanem hogy kiskorú ne vállaljon.

Nyilvan te is tudod, hogy 16 évesen korai. A 18-20 is az, de mar sokkal jobban kivitelezhető.


De ehhez partner is kell. Ilyen fiatalon sokaknak nincs még (megfelelő) kapcsolata.

aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/153 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de inkább titeket nem lehet meggyőzni arról, hogy nemcsak ekkor lehet valamire gyereket vállalni, hanem lehet előbb is.
aug. 29. 12:58
 135/153 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos az, aki ennyiből nem érti meg, hogy miért nem jó/érdemes 16 évesen gyereket vállalni az buta. Vagy egyszerűen csak nem akarod felfogni. Bármelyik is az nagyon szomorú őszintén.
aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/153 A kérdező kommentje:
Felfogom csak nem értek egyet azzal, hogy kőbe vésett szabály az, hogy csak 30 körül lehet kizárólag vállalni.
aug. 29. 12:59
 137/153 anonim ***** válasza:
100%
De hányszor mondjuk el, hogy nem ez a lényeg. Nem csak 30 körül lehet gyereket vállalni, de általában addigra vannak meg a stabil feltételek. Itt senki enm mondta, hogy egy 21 éves nem tudna gyereket szülni, mert van hogy már akkor is meg vannak. Azt mondjuk, hogy 16-18 évesen nincsenek még meg.
aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/153 A kérdező kommentje:
Miért akkor vannak meg általában?
aug. 29. 13:21
 139/153 anonim ***** válasza:
100%

100 hozzászólás van hogy miért. El is olvasod őket?

A gyerekneveléshez 2 dolog kell pénz, meg egy anyuka, aki tud a gyerekével lenni. (Nyilván apuka is de most koncentráljunk erre a 2re.)

18 év alatt a gyerekedet nem fogják kiadni a kórházból mert kiskorú vagy. 18 év alatt diákmunkázni tudsz, nem fog járni sem csed sem gyed. Nincsen szakmád, nincsen végzettséged. Pénzed sem lesz. Ergo már kell valaki aki segít anyagilag, akinél tudsz lakni, ami valószínűleg a szülők lesznek. Tehát konkrétan a szülők nyakára szülöd a gyereket. Ha tanulni és dolgozni is akarsz akkor valakinek lennie kell a gyerekkel de konkrétan az anyja szinte nem is fogja látni tehát más fogja nevelni. Ennek így értelme nincsen.

Ha befejezi valaki a sulit mondjuk 18 évesen és el tud helyezkedni egyből, akkor is 2 év kell a gyed és csed miatt, hogy járjon neki valami juttatás. Tehát 20 évesen vannak meg legkorábban a feltételek, hogy gyereket tudj vállalni ÖNÁLLÓAN, nem más nyakára. Nyilván albérletbe fogja szülni, mert saját lakáshoz még nem lesz pénz. (Vagy szülők nyakára itt is).

Ha valaki megy egyetemre, akkor is 22 évesen végzi el legkorábban vagy 23. Akkor még 2 év munka minimum. Plusz legtöbben házat akarnak venni, ahhoz kell pár év gyűjtögetés az önerőhöz. És akkor még ott van, hogy van aki utazni is akar 1-2x. De ezek a külső tényezők. A legfontosabb, hogy találjon valaki egy megfelelő párt a gyerekneveléshez. Azt hiszed 16 évesen fogja megtalálni? Tudod pár év alatt mennyit változik az ember ilyen fiatalon? Rendes párt találni a legnehezebb, általában lesz 1-2 csalódása az embernek mire megtalálja. Sokan egyetem alatt találják meg, de aki nem annak nagyon nehéz keresni is meg találni is. Rengeteg ismerősöm szenved ettől, a szerencsésebbek találnak a munkahelyükön, akik meg nem azoknak extrém nehezített a pálya. Ennél jobban már tényleg nem tudom neked leírni úgyhogy én be is fejeztem. Mert tényleg vagy troll vagy vagy értetlen vagy buta. Remélem az első.

aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/153 A kérdező kommentje:
Egyik sem. Csak kíváncsi voltam.
aug. 29. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!