Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvált szülők gyerekei,...

Elvált szülők gyerekei, nektek a szüleitek kapcsolatára a gyerekeitekkel nincs hatással az új pár?

Figyelt kérdés

Nekem anyukám, apukám is "új" kapcsolatban él már sok-sok éve (egyetemista koromban váltak el, 30 éves vagyok), a párjaikkal nincs szoros kapcsolatom, de a gyerek előtt úgy érzem jóban voltunk. Mióta megszületett a gyerekünk, látom rajtuk hogy zavarja őket a kisfiam. 3 éves, jó gyerek, elég nyugodt természet, nem akarjuk napokra rájuk hagyni, úgyhogy nem értem mi a bajuk vele. Anyukám, apukám is külön szokta látogatni az unokáját, de magukhoz nem hívnak, nem mondják, de biztos a párjuk miatt. Anyukám esetében így gyakorlatilag nem szívesen látott vendégek vagyunk abban a házban ahol felnőttem, ami elég rosszul esik.

Ez normális? A legtöbb elvált szülőnél ez a helyzet? Nálatok hogy van ez?



júl. 12. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk egész más. Nekem 6 éves koromban váltak el a szüleim. Apukámnak szinte azóta tartó új kapcsolata lett. Az hosszú évekig megviselte az apukámmal való kapcsolatomat, mert a nőnek is van egy gyermeke és vele mindig is kivitelezve volt velem és a testvéremmel szemben. Viszont ahogy felnőttünk, mindenki kirepült teljesen normalizálódott a helyzet. Nem vagyunk nagyon szoros kapcsolatban, de teljesen jól elvagyunk egymással.

Anyukámnak volt több párja is, a mostani kb 5 éve tart. Vele se szoros a kapcsolatom, de nincs is semmi feszültség köztünk. Bármikor hívhatom, ha valamiben segítség kell esetleg.

Na és akkor 2 éve született az unoka. Oda meg vissza vannak érte. Nem csak az igazi nagyszülők, hanem a párjaik is. Azóta sokkal többször megfordulunk náluk. Anyukám csak úgy el is szokta vinni az unokákat hétvégére (vannak unokatesók is). Apukámék állandóan programokat terveznek. Mindenki veszi a töménytelen játékot. Minket szerencsére közelebb hozott a fiam születése. Sajnálom a te helyezteted!

júl. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 1-es, és örülök, hogy ilyen helyzetek is vannak, mint a tiétek! :)
júl. 12. 10:34
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagyok ilyen helyzetben, de ez nem normális.

Egy normális anya/apa a saját gyerekétől született unokáit örömmel várja akkor is, ha elvált és új párja van. Sőt, normális esetben a párjának is van gyereke, van vagy lesz unokája, és ők is szívesen látott vendégek ott.

Ideális esetben a gyerekek még össze is barátkozhatnak.

júl. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A nagyszülők szeretik az unokát szerencsére, látogatják rendszeresen, csak a párjaik nem. Az apukám párjának egyébként nincs gyereke, anyukám párjának van, ő állandóan velük példálózik, de őket is kb havonta látogatja.
júl. 12. 11:47
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem (bocsi), de ez ilyen. Nyilván nem normális, de ez a késői válás velejárója. Az új párok nyilván neked nem a mostohaszüleid, nem ilyen szerepben vannak, mert nem ők neveltek. Szerintem az a lényeg, hogy a szüleid szeressék az unokát, látogassák. Azért az kell, hogy ebben támogatást kapjanak a párjaiktól, de az, hogy a másik fél is kitörő örömmel legyen ebben az álnagypapa/ nagymama szerepben, az szerintem nem elvárható.
júl. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk apám új felesége sokkal jobb nagyi, mint anyám. Anyám le se sz*rja a gyereket, ha érdeklődik is, első dolga beleszólni valamibe, vagy kritizálni, vagy patáliát vágni. Az ő új párja nem is látta megza gyereket, mert nem szereti a gyerekeket. Apám új felesége meg egy tündér, neki az első házasságából van két velem korú fia, mindkettőnél 2-2 fiú unoka, ezért a lányom az első lány unokája úgymond, nagyon várta és nagyon szeretik egymást.
júl. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk a férjem részéről van 2 gyerek (18, 14) és 3 közös. A 18 éves velünk él. Nyáron mindenki itt van. Az exnek is volt párja, de már nincs. Nálunk nincs olyan, hogy nem engedem jönni az anyukánál lévő gyereket. Szerintem ebből később se lesz gond. A testvérek között is jó a kapcsolat.
júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Én elvált szülő vagyok, újraházasodva. Amikor a lányunk felnőtt lesz, ugyanúgy hazavárjuk majd a családjával együtt, mint ahogy most itthon lakik. És biztos vagyok benne, hogy az apja is a párjával. Nem is értem miért alakult így nálatok, lehet megérne egy beszélgetést a dolog. Akárhogy gondolkodom, nem tudok semmi magyarázatot elképzelni.
júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!