Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős gyerekkel vállalná...

Mennyi idős gyerekkel vállalnátok be egy 6 órás vonat utat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Családom az ország másik végén él. Amennyit tudnak meglátogatnak minket, viszont én jobban szeretek ott lenni és sajnos munkából kifolyólag nem is tudnak nagyon sokszor, sokat itt lenni. Párom is ha elvisz, akkor is csak 1,5 napra tud, mert nincs szabadsága, mert elmegy másra mind, mert jár egyetemre.

Elmondhatatlanul sokat unatkozom, a párom családja van közel hozzánk.

Szívesen lemennék egy hónapban 1 hétre mindig a gyermekemmel.

Az érdekelne, hogy ezt az utat mennyi idős gyermekkel lehetne megtenni ?


Most 5 hónapos és szopizik 100%-ban. Én egyébként olyan 1,5 éves korától gondolnám, hogy lehetne róla szó. Vagy legalábbis onnantól, hogy már stabilan tud járni. Szerintetek?


Kistesót is csak kb. onnantól szeretnénk, így lesz időnk sokat közösen kirándulni.:) Utána pedig nyilván, ha megszületik majd a kistesó megint nem megyünk semerre.


Sajnos előre látom, hogy anyóséknak nem fog tetszeni, hogy ha én elvonszolom a gyermeket. Egyrészt, mert ez nem gyereknek való, másrészt, mert számukra büntetés ez az út. Úgy gondoltam 1 hónapban 1 hétre mennék. A lelkemnek óriási felfrissülés lenne, mert nagyon sokat hiányoznak a szüleim, testvéreim, így hogy mindig otthon ülök, mikor dolgoztam más volt. Gyerek előtt is 3 hetente hétvégére haza utaztam. Sosem zavart engem az utazás, hisz a családomhoz mentem. Most van időm, ha újra dolgozni fogok már nem lesz időm. Anyósék ők mindennap átjönnek, megnézik az unokájukat és azt gondolom nem vagyok röghöz kötve, én is megérdemlem, hogy lássam a családomat.


Nektek mi a véleményetek? Szívből örülnék, ha jönne válasz, hasonló távolságban élőkkel kapcsolatban is esetleg, akik hasonló helyzetben élnek vagy éltek valaha.

Sajnos a távolság áthidalhatatlan, hiszen az egyik család borsodban a másik vas megyében él. :)



tegnapelőtt 17:42
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
Miskolctól kb. 1 óra 45 perc, aztán 40 perc a keletiben aztán 2 óra 40 perc kb. a másik vonaton az út, aztán még egy 17 perc vonat.
tegnapelőtt 17:43
 2/51 anonim ***** válasza:
42%

"Szívesen lemennék egy hónapban 1 hétre mindig a gyermekemmel."


Ha a válás a cél, nyugodtan.


Amúgy áruld már el, hogy lehet egy 5 hónapos mellett unatkozni? De ha mégis oylan unalmas, akkor menj vissza dolgozni.

Utazni amúgy bármikor lehet gyerekkel, de mondjuk én egy felnőttet se kínoznék 6 órás vonat úttal, ha nem muszáj.

tegnapelőtt 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
97%

Én egy 5 hónapossal előbb bevállalnám, mint egy 1,5 évessel. Az 5 hónapost beleteszed a babakocsiba, leülsz vele a babakocsis helyre és van rá esély, hogy ellegyen benne végig. Onnantól, hogy elkezd mászni nem fog megmaradni egyhelyben.

(Velem 1 éves koromtól vonatoztam 14 órát a szüleim a nagyszüleimhez évente 1x vagy 2x. Itt vagyok, felnőttem és nem maradt meg rossz élmenyként.)

tegnapelőtt 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
83%
Ezt, amit te tervezel semmikor. Számomra elfogadhatatlan lenne, hogy a gyerekemet havonta egy hétre elvigye a férjem, így én sem tenném ezt vele.
tegnapelőtt 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
76%

"(Velem 1 éves koromtól vonatoztam 14 órát a szüleim a nagyszüleimhez évente 1x vagy 2x. Itt vagyok, felnőttem és nem maradt meg rossz élmenyként.)"


A lényeg: ÉVENTE EGYSZER VAYG KETSZER. Nem havonta, bakker.

tegnapelőtt 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
39%
Ezeken a koszos, leprás MÁV vonatokon, ahová a felszállsz, beleivódik a bőrödbe a fém szag, egy kifogástalan ülés sincs a tisztaságot illetően (még az újabb vonatokon sem), és a wc-k olyan állapotban vannak, hogy ha kinyitod az ajtót rögtön elkapsz valamit, leginkább soha.
tegnapelőtt 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
89%
#5 Igaz, havonta még a szüleim se vállalták volna be, és ők bevállalósabbak voltak, mint én De szerintem az első út után a kérdező is meggondolja magát :D
tegnapelőtt 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
80%

Ezt csak abban az esetben tudnám elképzelni ha a férj kamionozik vagy olyan a munkája hogy 1 hétig nincs itthon.

El sem tudnám más esetben képzelni...ő mit szól hozzá?

tegnapelőtt 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
74%

Hát, a magyar tömegközlekedés minőségét tekintve én még egyedül sem ülnék vonatra. Akkor már inkább vegyetek még egy autót és menj azzal. Gyorsabb, kényelmesebb és maradhattok rövidebb időt, cserébe mehettek gyakrabban.



Amúgy a 3. vonatozást, azt a 17 percet igazán megspórolhatnád, ha a szüleid vagy valaki a családból értetek menne a 2. vonathoz... Mennyi az a 17 perces vonatút kocsival, 8-10 perc? Legalább nem kéne várni a csatlakozásra, fel-le pakolgatni a cuccokat, gyereket.

tegnapelőtt 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
36%

"Amúgy áruld már el, hogy lehet egy 5 hónapos mellett unatkozni? De ha mégis oylan unalmas, akkor menj vissza dolgozni."


Ha meg bölcsibe adná az 5-6 hónapost, azért sipákolnál, hogy "minek szülteeeed". Ha az apja vigyázna rá, szintén bajod lenne. A tejgőz nem párolgott el még a fejedből, vagy mi a gond, miért kötekedsz?

tegnapelőtt 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!