Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős gyerekkel vállalná...

Mennyi idős gyerekkel vállalnátok be egy 6 órás vonat utat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Családom az ország másik végén él. Amennyit tudnak meglátogatnak minket, viszont én jobban szeretek ott lenni és sajnos munkából kifolyólag nem is tudnak nagyon sokszor, sokat itt lenni. Párom is ha elvisz, akkor is csak 1,5 napra tud, mert nincs szabadsága, mert elmegy másra mind, mert jár egyetemre.

Elmondhatatlanul sokat unatkozom, a párom családja van közel hozzánk.

Szívesen lemennék egy hónapban 1 hétre mindig a gyermekemmel.

Az érdekelne, hogy ezt az utat mennyi idős gyermekkel lehetne megtenni ?


Most 5 hónapos és szopizik 100%-ban. Én egyébként olyan 1,5 éves korától gondolnám, hogy lehetne róla szó. Vagy legalábbis onnantól, hogy már stabilan tud járni. Szerintetek?


Kistesót is csak kb. onnantól szeretnénk, így lesz időnk sokat közösen kirándulni.:) Utána pedig nyilván, ha megszületik majd a kistesó megint nem megyünk semerre.


Sajnos előre látom, hogy anyóséknak nem fog tetszeni, hogy ha én elvonszolom a gyermeket. Egyrészt, mert ez nem gyereknek való, másrészt, mert számukra büntetés ez az út. Úgy gondoltam 1 hónapban 1 hétre mennék. A lelkemnek óriási felfrissülés lenne, mert nagyon sokat hiányoznak a szüleim, testvéreim, így hogy mindig otthon ülök, mikor dolgoztam más volt. Gyerek előtt is 3 hetente hétvégére haza utaztam. Sosem zavart engem az utazás, hisz a családomhoz mentem. Most van időm, ha újra dolgozni fogok már nem lesz időm. Anyósék ők mindennap átjönnek, megnézik az unokájukat és azt gondolom nem vagyok röghöz kötve, én is megérdemlem, hogy lássam a családomat.


Nektek mi a véleményetek? Szívből örülnék, ha jönne válasz, hasonló távolságban élőkkel kapcsolatban is esetleg, akik hasonló helyzetben élnek vagy éltek valaha.

Sajnos a távolság áthidalhatatlan, hiszen az egyik család borsodban a másik vas megyében él. :)



júl. 1. 17:42
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
64%

Nincs is jobb, mikor a nyári kánikulás 42 fokos kabinba anyuka becuccol a féléves gyerekével, aki a 6. percben rottyantja nyakig magát, és a vonatbűz mellett még lehet a sz-rszagot is szagolgatni, mellé hallgatni a gyereksírást.

Menjetek kocsival.

júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
71%
26 éves koráig biztosan nem (ennyi vagyok, elsírnám magam, ha ennyit kéne vonaton töltenem)
júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
83%
Ezt még a 11 évesem is végigkínlódná
júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
50%

10


Nem, nem sipákolnék, ha dolgozni menne, és bölcsis lenne a gyerek vagy az apja vigyázna a gyerekre. Most sem sipákolok, se nem kötözködök, veled ellentétben. Az meg van, hogy a kérdésre elfelejtettel valaszolni? Biztos a tejgőz miatt

júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
75%

3assal értek egyet

Korai mozgásfejlődésű a kisfiam és 6 órát nem lenne el a vonaton. Plusz már csak 1et alszik, azt meg vonatnál nagyon nehéz lenne kivitelezni. Inkább még most mennék, mert ha elkezd mászni nem tudod megállítani. nekem 10 hónaposan kezdett el menni, onnantól kezdve egész nap ment. Ha leült 30 mp-nél tovább nem maradt meg. Másfél évesen már valószínűleg menni fog, inkább még most menj szerintem.

júl. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
86%

Magáról az utazásról: én 3 hónapos gyerekkel mentem anyósékhoz úgy, hogy 2 óra autózás, 1.5 óra várakozás a repülőtéren, 1.5 óra repülőút majd 2 óra autózás. Ugyanezt 10 hónaposan és 1.5 évesen.


Viszont az, hogy minden hónapban lelépnél egy hétre, az a férjednek lehet, hogy sok.

júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
71%

Leginkább soha. Még nekem is hosszú lenne, nemhogy egy gyereknek. Cipekedni a vonaton egy heti ruhát magamnak, a gyereknek, játékokat, ezt azt. Na még mit nem. Iratkozz be vezetni, szerezz jogsit.

Férjed amúgy mit szól hozzá? Nem tudom elképzelni, hogy havonta egy hetet eljárjak otthonról, nélküle.

júl. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem kb így most, meg nagyjából még 2-3 hónap múlva, aztán kb 6 év szünetet követően (ha kistesó van, akkor az ő korát figyelembe véve, de vele is minimum már iskolásként) mernék belevágni. 2 gyerekem van, jó fejek, szófogadóak, de basszus, kicsik még, pont 1,5 éves a kisebb, 4 a nagyobb, eszembe nem jutna egyiket sem 6 órás vonatútra kárhoztatni. Fél-1 óra tömegközlekedés a nagyon max, de még azt is csak nyűglődve bírják ki, nem még kétszer átszállás és várakozás és akármi. Kín és szenvedés lenne mindannyiunknak.

Ugyanakkor van egy barátnőm, akinek a családja Kárpátaljában él, ő Budapesten, jogsija nincs, így ő, főleg mióta háború van és a férje nem mehet velük, mert hát, nem engednék haza, azóta évente párszor elvonatozik hozzájuk. Nem tudom, hány óra az út, de tuti több, mint 6. És a gyerekei most 6 és 8 évesek, és már csinálja ezt legalább 3-4 éve. Szóval ő bevállalta. Még élnek és jól vannak :D

Mondjuk én ezerszer inkább fordítanám arra az unatkozásom, hogy szerezzek egy jogsit és legyen autóm, mert főleg két gyerekkel vonaton, háááát... Na meg az átszállásnál az unatkozás. Nekem még játszótéren sem maradnak meg egy pontban (mármint érted, két gyerek a játszótér két végében van mindig), nemhogy ott, ahol amúgy sem akarnak lenni. Az én idegrendszerem ezt tuti nem bírná elviselni, most még egészen biztosan, de szerintem 5 év múlva is neccesen.

júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 Rakott karfiol ***** válasza:
61%
Ez nem unalom, hanem boldogtalanság.
júl. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom nincs jogsid. Én megpróbalnám az Oszkárt, mintsem hogy a vonaton rohadjak be.
júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!