Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős gyerekkel vállalná...

Mennyi idős gyerekkel vállalnátok be egy 6 órás vonat utat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Családom az ország másik végén él. Amennyit tudnak meglátogatnak minket, viszont én jobban szeretek ott lenni és sajnos munkából kifolyólag nem is tudnak nagyon sokszor, sokat itt lenni. Párom is ha elvisz, akkor is csak 1,5 napra tud, mert nincs szabadsága, mert elmegy másra mind, mert jár egyetemre.

Elmondhatatlanul sokat unatkozom, a párom családja van közel hozzánk.

Szívesen lemennék egy hónapban 1 hétre mindig a gyermekemmel.

Az érdekelne, hogy ezt az utat mennyi idős gyermekkel lehetne megtenni ?


Most 5 hónapos és szopizik 100%-ban. Én egyébként olyan 1,5 éves korától gondolnám, hogy lehetne róla szó. Vagy legalábbis onnantól, hogy már stabilan tud járni. Szerintetek?


Kistesót is csak kb. onnantól szeretnénk, így lesz időnk sokat közösen kirándulni.:) Utána pedig nyilván, ha megszületik majd a kistesó megint nem megyünk semerre.


Sajnos előre látom, hogy anyóséknak nem fog tetszeni, hogy ha én elvonszolom a gyermeket. Egyrészt, mert ez nem gyereknek való, másrészt, mert számukra büntetés ez az út. Úgy gondoltam 1 hónapban 1 hétre mennék. A lelkemnek óriási felfrissülés lenne, mert nagyon sokat hiányoznak a szüleim, testvéreim, így hogy mindig otthon ülök, mikor dolgoztam más volt. Gyerek előtt is 3 hetente hétvégére haza utaztam. Sosem zavart engem az utazás, hisz a családomhoz mentem. Most van időm, ha újra dolgozni fogok már nem lesz időm. Anyósék ők mindennap átjönnek, megnézik az unokájukat és azt gondolom nem vagyok röghöz kötve, én is megérdemlem, hogy lássam a családomat.


Nektek mi a véleményetek? Szívből örülnék, ha jönne válasz, hasonló távolságban élőkkel kapcsolatban is esetleg, akik hasonló helyzetben élnek vagy éltek valaha.

Sajnos a távolság áthidalhatatlan, hiszen az egyik család borsodban a másik vas megyében él. :)



júl. 1. 17:42
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
54%

Ja, biztos megerőszakol az oszkáros sofőr, persze :D :D


Akkor meg be kell látni, hogy egy ilyen út a jelenlegi körülmények között "kétemberes", egyedül egy 5 hónapossal túl nagy falat. Van ilyen az életben, amikor be kell ismerni, hogy az adott körülmények között lehetetlen küldetésről van szó. Itt arról volt szó, hogy a kérdező felvázolt egy bonyolult, buktatókkal teli szituációt, amihez segítséget (vagy megerősítést?) kért, mi írtunk számtalan egyéb megoldást, de mindhez van valami kifogás, hogy miért nem jó. Ha nem megy valami, akkor nem kell erőltetni.


#45 voltam

júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most semmi esetre sem utaznék az anyatejes 5 hós babámmal, a kérdést meg úgy írtam, hogy mennyi idős kortól ajánljátok.

Elfogadom, hogy valaki azt írja semmikor, megértem az álláspontját.

Én megszoktam, nekem semmi gondom nem volt azzal mikor volt, hogy 2-3 hetente is leutaztam a páromhoz és ezt 3 éven keresztül csináltam. Aztán a szüleimhez 3-4 hetente hazamentem. Volt hogy csak hétvégére és volt hogy több napra mikor szabin voltam, olyankor a párom a családjánál volt és ő is otthon aludt és nem bánta egyáltalán.

Na most jelenleg ott tartunk, hogy soha nem kínozna senki egy ilyen úttal a gyermekét. Azonban nem mindig oldható meg, hogy autóval menjek majd, hisz mindig a páromtól függni nagyon nehéz. Hol az egyetemen van, hol lagziban, hogy meccsen van és focizik, hol az apjával kertészkedik.

Pl. ha hosszú hétvége van, mert márc. 15 vagy vagy pünkösd vagy aug. 20. Vagy május elseje akkor sose utazunk. Mert szerinte és a családja szerint is akkor otthon van a helyünk, mert akkor tud otthon is haladni, akkor tudunk náluk is lenni meg együtt lenni otthon, itt a környéken kirándulni. Például én ezzel sem értek egyet, mert szabit nem vesz ki és mikor legalább egy nappal tovább lehetne lenni se megyünk. Az ő családjával meg mindennap találkozik. Nem sajnálom tőle, találkozzon velük, de én hiába mondom.

Elmegy minden szabadsága az egyetemre neki.


Az oszkárral nem az a bajom, hogy megerőszakolnak, nem magamat féltem. Egyszerűen csak idegen autójába nem ülnék és a párom se engedné meg, szó se lehetne róla részéről, pláne a gyerekünkkel.

júl. 3. 21:39
 53/59 A kérdező kommentje:
Illetve hiába vezetnék, ha mellettem elkezdene sírni a babám az elég rossz lenne az autópályán, nem is tudnám elképzelni. Fáj, rohadtul, de én nagyon parázós sofőr vagyok.
júl. 3. 21:40
 54/59 anonim ***** válasza:
100%

"hisz mindig a páromtól függni nagyon nehéz. Hol az egyetemen van, hol lagziban, hogy meccsen van és focizik, hol az apjával kertészkedik."


Magyarán minden sz*rral foglalkozik, csak veletek nem, ugye? Hát, legyenek B terveid, hogyha siktol a házasság...

júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:

Bocsánat a sok helyes írási hiba miatt.

54# Gondolkodtam már párterápián, mert én ezeket a problémákat, már mondtam a páromnak. De annyit mond, hogy sajnálja és tudja, hogy boldogabb lennék, ha többet láthatnám a családomat, de leküzdhetetlen a távolság és ez van.

Pedig szerintem ha már csak a hosszú hétvégéken annyira kedvezne, hogy hazavisz, már látnám, hogy ennyiben próbál nekem is kedvezni.

Az hogy az ő apja, anyja mindennap jön. Hogy az anyjával jàr dolgozni, már sokszor munka után vele vásárol be, hogy az apja minden nap jön nálunk, hoz mindig ide valamit, mindig kitalál valamit.

Nincs ezzel baj, de ha már itt lakom a szülei szoknyája alatt, akkor kedvezhetne nekem is.


Már most sajnos én is érzem, hogy másképp választanék. Nem mennék el hazulról. Nem gondoltam volna, hogy így fog hiányozni a családom.

6 éve vagyunk együtt, 2 éve házasok vagyunk, màr 2 éve is együtt laktunk, de nem itt a családja közelségében, csak ugyanebben a megyében. Dolgoztam, elterelődött a figyelmem. A baba mellett sok időm van agyalni, hiányolom az embertársaságot, elsősorban a családomét. És ez borzasztóan szar érzés.

júl. 3. 22:31
 56/59 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, abszolút nem kell félni az Oszkártól, nem bűnözők használják, hanem jó szándékú emberek. Ne egy grúz rém mellé ülj be, akinek egyetlen referenciája sincs a profilján, és nem lesz semmi baj (ilyeneket amúgy nem is találnál). A kisebbik gyerekem beteg, sokat kellett járnunk Debrecenbe kezelésre (Szolnok mellett lakunk), mi is sokat Oszkároztunk, soha nem volt semmi baj, pedig egyedül voltam a kisgyerekkel. Nagyobb biztonságban éreztem magam, mintha én vezettem volna. Mindig tapasztalt sofőrökkel mentünk, akiknek rengeteg pozitív értékelése volt. Csak pozitív tapasztalatom van. Van nagyon sok aranyos női sofőr is, akik tapasztaltak, és szívesen vállalnának titeket, de a férfiak is teljesen megbízhatóak. Találkoztam már apukával, anyukával is. Egy próbát megérne...
júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
0%
49 és tegye tönkre mindenki utazását egy üvöltő gyerekkel?
tegnapelőtt 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
100%
Válj el, költözz haza, probléma megoldva. Úgy sincs értelme a házasságotoknak. A férjed kb mindennel és mindenkivel foglalkozik, csak veled és a gyereketekkel nem.
tegnapelőtt 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
19%
Hiába lettem lepontozva, ti biztosan szívesen utaznátok órákat úgy hogy egy vadidegen gyerek végig üvölti.
tegnapelőtt 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!