Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős gyerekkel vállalná...

Mennyi idős gyerekkel vállalnátok be egy 6 órás vonat utat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Családom az ország másik végén él. Amennyit tudnak meglátogatnak minket, viszont én jobban szeretek ott lenni és sajnos munkából kifolyólag nem is tudnak nagyon sokszor, sokat itt lenni. Párom is ha elvisz, akkor is csak 1,5 napra tud, mert nincs szabadsága, mert elmegy másra mind, mert jár egyetemre.

Elmondhatatlanul sokat unatkozom, a párom családja van közel hozzánk.

Szívesen lemennék egy hónapban 1 hétre mindig a gyermekemmel.

Az érdekelne, hogy ezt az utat mennyi idős gyermekkel lehetne megtenni ?


Most 5 hónapos és szopizik 100%-ban. Én egyébként olyan 1,5 éves korától gondolnám, hogy lehetne róla szó. Vagy legalábbis onnantól, hogy már stabilan tud járni. Szerintetek?


Kistesót is csak kb. onnantól szeretnénk, így lesz időnk sokat közösen kirándulni.:) Utána pedig nyilván, ha megszületik majd a kistesó megint nem megyünk semerre.


Sajnos előre látom, hogy anyóséknak nem fog tetszeni, hogy ha én elvonszolom a gyermeket. Egyrészt, mert ez nem gyereknek való, másrészt, mert számukra büntetés ez az út. Úgy gondoltam 1 hónapban 1 hétre mennék. A lelkemnek óriási felfrissülés lenne, mert nagyon sokat hiányoznak a szüleim, testvéreim, így hogy mindig otthon ülök, mikor dolgoztam más volt. Gyerek előtt is 3 hetente hétvégére haza utaztam. Sosem zavart engem az utazás, hisz a családomhoz mentem. Most van időm, ha újra dolgozni fogok már nem lesz időm. Anyósék ők mindennap átjönnek, megnézik az unokájukat és azt gondolom nem vagyok röghöz kötve, én is megérdemlem, hogy lássam a családomat.


Nektek mi a véleményetek? Szívből örülnék, ha jönne válasz, hasonló távolságban élőkkel kapcsolatban is esetleg, akik hasonló helyzetben élnek vagy éltek valaha.

Sajnos a távolság áthidalhatatlan, hiszen az egyik család borsodban a másik vas megyében él. :)



júl. 1. 17:42
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem lenne meleg, akár pár hetes gyerekkel is. 20 napos gyerekkel mentünk egész napos ùtra, az ország másik felèbe, ügyet intézni nagykövetsègre.
júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ.

:)

Megértem az álláspontotokat.

Talán tényleg nem unalom, hanem szomorúság is az oka, mert hiányoznak a szüleim, ez van, így mentem férjhez.


A párom mindennap 3-ra otthon van, eszik aztán kimegy a kertbe az apjával, mert 2000négyzetméteres kertünket csinálják és azt hiszem ez sose lesz vége. Én nekem egy 500négyzetméter is elég lenne, de ez ennyi. Este bejön, egyútt megfúrdetjük a gyereket aztán alszunk.

Mindennap így néz ki.

Hétvégén nyáron mindig lagzizik, mert zenél. Aztán vasárnap meg pihen, hisz hajnalo 5-re ér haza.

Van hogy 1 hónapban 1x nem megy és akkor hazavisz arra az 1,5 napra.


Azért gondoltam, hogy hazamennék 1 hétre akár 4-5 hetente, mert igazából ellenne a párom, ígyis néha azt érzem, hogy zavarja, hogy a babával is lenne, de közben annyi mindent csinálna és ezt nem tudja egyszerre.


Tudom, hogy sajnos a vonatok nagyon rossz állapotban vannak, hiszen 4 éven keresztül 3 hetente megtettem ezt az utat, eleinte a páromhoz jártam, volt hogy 2 hetente is, aztán anyukámékhoz, most meg már ugyebár semennyire se járok.


Az oszkárban sajnos nem mernék bízni. Mármint idegen kocsijába nem mernék beülni, meg utazni, a vonatot találom a legbiztonságosabbnak is, még ha büdös is, zajos is, hol hideg, hol meleg.

A pelenkázást tényleg nem tudom, hol lehetne kivitelezni...

Na meg a wc-k is katasztrófák.:)

Van autójuk a szüleimnek, eltudnának menni, hogy ne kelljen még azt a 17 percet megtenni vonattal, de az autóvál kb. 30 perc, mert a vonat sokat lecsap és gyorsabban megy, úgyhogy nem èri meg az a táv autóval.


Szüleim nem annyira nagy sofőrök, legnagyobb biztonságban a párom autójában érzem magamat.

Nekem van jogsim, de soha nem merném megtenni ezt az utat autóval, akkor szerintem másnap már nem élnék. Tudom, hogy nagyon sok nő is vezet hosszú távon meg az autópályán csak egyenesen kell menni stb., de nem én biztos nem tudom bevállalni.

Az hogy a párom egyik héten levigyen másikon vissza anyagilag is nagyon megterhelő meg sajnos a legnagyobb gond, hogy autóval is nagyon fárasztó. Autóval 6 óra helyett 4 vagy 4 és fél az út és elmenne az egész napja, ha engem furikázna és ezt az utat egy nap elég megtenni odafele.

júl. 1. 20:16
 33/59 A kérdező kommentje:
Az egyetemet nem is mondtam, hogy ha épp nem nyár van akkor ott van. :|||| úgyhogy keveset találkozunk.
júl. 1. 20:19
 34/59 anonim ***** válasza:
72%

Most vagy soha. Amint beindul a kuszas, nincs az az isten hogy egy ekkora utazast kibir.

Mert akkor o mar menni akar, felfedezni.

Persze most is necces, mert ettol fuggetlenul sirhat, nyuglodhet, mittudomen, de ez mar mas teszta. Hordozast gyakorold be, mert lehet szukseg lesz ra, hogy maszkalj a vonaton, hatadon a gyerekkel.

Ic vonatra kell jegyet venni es ott meg elviselheto a wc is, pelenkazo is. Tagas, nagy, legalabbis amiken en szoktam utazni, ott ilyen.

Persze pelenkazas elott le kene sikalni az asztalt es kornyeket fertotlenitos cuccokkal es akkor meg arra nem tudom, 2 reteg eldobhato alatetet raknek :DD

De igy megoldhato lenne, ha ujabb tipusu, felujitott ic kocsirol van szo.

júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
42%

Megérte gyereket vállalni, ha havonta egy hétre menekülnél tőle.

Egyébként MÁV-val elég az átszállás nélküli 3 óra. Azt is képes a csodás magyar vasút 6 óra alatt prezentálni. 1,5 hete hazafelé az IC-n nem volt klíma, egy osztálynyi 8 évessel kínlódtunk az 50 fokban és még a mosdóban is elfogyott a víz. Se lehúzni, se kezet mosni. Fertő.

Csecsemővel ezt soha.

Előbb repülnék el vele a világ másik végére.

Vonattal max. 100 km alatti rövid utat vállalnék be.

júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
61%
*mármint a férjedtől menekülsz
júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
74%

A férjeddel kellene rendbe tenni a családi életeteket elsősorban.

Én is és a férjem is szeretnénk rengeteg mindent tanulni, a jelenlegi iszonyat sok munkánk mellett még pár dologban belevágni de realizálni kell hogy 2 gyerek mellett ezek csak hosszútávú dolgok maradnak egyenlőre mert annyira keveset lennénk együtt hogy tönkre menne a családunk.

Van egy vállalkozásunk, 300 hektár föld és marhák. Reggel 5-kor kel, este 7-8 mikor jön de utána és egész hétvégén együtt vagyunk! És ez is iszonyat kevés!

júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt látom hosszú távon is fenntartható megoldásnak, ha valaki költözik - vagy a szüleid hozzátok közelebb, vagy ti hozzájuk közelebb.
júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy nagyon sok nő is vezet hosszú távon meg az autópályán csak egyenesen kell menni stb., de nem én biztos nem tudom bevállalni."


Kérdező, erre csak azt tudom mondani, hogy ha ezt gondolom, nem fáj még eléggé.

Amúgy pedig te inkább menekülnél otthonról, most még havonta 1 hét, utána jön az, hogy jaj most meleg van, megvárod, hogy lemenjen a kánikula, utána indultok haza. Jaj most a gyerek nagyon nyűgös, maradtok még pár napot. Jaj jövő héten úgyis kéne jönni a mama szülinapjára, erre az 5-6 napra nem mentek már haza. Aztán majd 2-3 hetet leszel rögtön a szüleidnél, az otthonlét pedig azzal fog telni, hogy várod, számolod, mikor mehettek már vissza megint.

júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
100%
A férjemnek a főállása volt a zene. Hétköznap készült a zene, hétvégén buli. Utáltam. Amióta hétköznapi munkája van sokkal több ideje van ránk. Amúgy nálunk pont fordítva van, a férjem szülei laknak távol. Minimum havonta elmegyünk 1 napra a gyerekekkel. Ez a vonatozás szerintem felejtős, nem bírna 1 gyerekem sem, teljesen mindegy hány éves. 3 gyerekünk van, nem a levegőbe beszélek. A megoldás egy jogosítvány, másképp ez nem fog működni. Akkor is csak havonta egy hosszú hétvége és nem egy teljes hét. A másik opció, hogy a szüleid közelebb költöznek, de ez gondolom nem megoldható. A férjem most a házunkat csinálja munka mellett, de katasztrófa. Nálunk csak egy kis időről van szó. A férjednek is engedni kellene picit, többet veletek lenni.
júl. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!