Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ötletek 3 éves kislánynak...

Ötletek 3 éves kislánynak hosszú vonatútra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 éves kislányunkkal nemsokára külföldre megyünk rokonlátogatóba. Az utazás kb. kétszer 10 órás vonatút lesz.

Ehhez kérnék ötleteket, hogy mivel lehetne lekötni.


Eddig amikre gondoltam:

Rajzlap, színező, foglalkoztató füzet matricákkal, gyerekújság. (Ezekhez újdonságként lesz filctoll.)

Könyvek.

Origamizás.

Pecsételő készlet (ilyenje még nincs, újdonság lesz neki).

Mágnese rajzolótábla (szintén újdonság).

Egyszerűbb kirakó.

Hangoskönyv, zene (természetesen fülessel).

1-2 kisebb plüssállat / műanyag figura (kedvence a plüssökkel játszás).


Ami még eszembe jutott: valami egyszerűbb, kicsi táblajáték / társasjáték. Ehhez ha van valakinek ötlete, az is jó lenne. Csigafutamunk van, de igazából annyira még nem köti le, meg az ugye elég nagy dobozos is, tuti nem visszük. De hátha van más, ami bejöhet neki.


De bármilyen más ötletet is megköszönök!

(Képernyőzés nálunk még zéró, azt ne ajánljátok légyszi.)



máj. 5. 14:50
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%
Ha jól bírja az utazást 1játékkal meg nézelődéssel el lesz, ha nem akkor bármit adhatsz neki végig hiszti lesz, erre a sajátommal jöttem rá.
máj. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne add oda neki rögtön a játékokat miután felszálltatok (ha nem kéri), először csak a vonatozás élményére koncentráljatok, beszélgessetek, nézelődjetek, és ha már megunta vagy elfáradt, akkor jöhet az evés, alvás, játék.

Láttam már olyat, hogy anyuka annyira befeszülve akarta a gyereket lefoglalni, hogy abból lett a hiszti, pedig a gyerek csak a felhőket akarta bámulni csendben (ez repülőút volt).

máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
91%
Én tuti éjszakai járatot választanék, hogy az út nagy részén aludjon.
máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
91%
Azt megnéztétek, hogy egyáltalán asztal van-e az adott helyhez? Mert én most első osztályú kocsiban futottam bele, hogy az ölemben tartott laptopon kellett dolgoznom.
máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

1-es: Még nem tudjuk, hogy milyen lesz, reméljük, bírni fogja. Autóval 2-3 órát simán szokott bírni, vonattal még nem mentünk.


2-es! Köszi, én is így terveztem.


3-as, 4-es: már le van foglalva, nappali járatok. Éjszakai háromszor annyiba került volna, plusz van benne átszállás, éjféltől 3-4 órán keresztül a pályafuvaron dekkoltunk volna. Szóval elvetettük.

Odafelé sikerült asztal mellé foglalni, visszafelé már nem volt úgy hely. Ezért pl. a mágneses rajzolót kifejezetten a visszaútra tartogatnám.


Köszönöm az eddigi szempontokat, de konkrét játékötleteket várnék még!

máj. 5. 15:59
 6/37 A kérdező kommentje:
Bocs, nem pályafuvar, hanem pályaudvar :D
máj. 5. 16:01
 7/37 anonim ***** válasza:
82%

Odafelé sikerült asztal mellé foglalni


Sajna ez így kevés, mert a vasút asztalnak nevezi és jelöli azt a két négyzetdecimétert is, ami a mini szemetes fölött van :(

máj. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekünk már kétévessel is bevált: képes kártyák, amin keresendő tárgyak vannak. Pl. utas kutyával, kerékpár, fa, virág, vadállat, piros autó, kéményes ház stb.. Kereshetsz képeket neten, de kis rajztehetséggel magad is elkészítheted. Együtt játszottunk, minden különösebb pontozás nélkül, mindig néhány kártya elöl volt és megmutattuk, ha észrevettünk valamit.


Ha nincs zsúfoltság, akkor a "megnézzük a vonatot" is jó program, végig lehet gyalogolni, és amúgy is jót tesz a mozgás.


Ha van legalább 1 órás átszállás, érdemes a környéken keresni játszóteret (előre, hogy ne a keresgéléssel töltsétek a szűkös időt). Igaz, mi nem jutottunk el a kinézett helyre, a gyermek 55 percen keresztül futkorászott az állomás előtti téren.

máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Vízzel kifestő esetleg? Az nem maszatol, nem csöpög.

(Más ötletet igazából nem tudok adni, nekem egyiket se kötötte le semmi, csak ami nem játék. 😅 Ellenben minden vonatozáskor csak az ablakon kifelé nézelődés foglalkoztatja őket.)

máj. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Dooble a kedvencem. Életmentő lehet. Unokahúgommal játszottunk video hívásban, amikor még hajlandó volt velem játszani.(Nagyon messze laknak.) Nem kell a szabálya szerint. Játszottuk úgy, hogy csak ő találja meg az egyformát vagy konkrét képet keressen, vagy a legnagyobbat stb. Képességhez mérten. Most 3,5 éves, de 3 évesen már bőven játszottunk. Kő -papír-ollót szoktunk még, de az elég rövid. Próbáltam még egyszerűsített barkochbát. Pl.az állatos kártyáiról gondoltam egy állatra, de az nem nagyon jött be neki. A tiednek még bejöhet, erre is jó lehet a Dooble.

Illetve ő könyvmoly, olvasással bármeddig elvan, de könyvet írtál.

máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!