Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ötletek 3 éves kislánynak...

Ötletek 3 éves kislánynak hosszú vonatútra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 éves kislányunkkal nemsokára külföldre megyünk rokonlátogatóba. Az utazás kb. kétszer 10 órás vonatút lesz.

Ehhez kérnék ötleteket, hogy mivel lehetne lekötni.


Eddig amikre gondoltam:

Rajzlap, színező, foglalkoztató füzet matricákkal, gyerekújság. (Ezekhez újdonságként lesz filctoll.)

Könyvek.

Origamizás.

Pecsételő készlet (ilyenje még nincs, újdonság lesz neki).

Mágnese rajzolótábla (szintén újdonság).

Egyszerűbb kirakó.

Hangoskönyv, zene (természetesen fülessel).

1-2 kisebb plüssállat / műanyag figura (kedvence a plüssökkel játszás).


Ami még eszembe jutott: valami egyszerűbb, kicsi táblajáték / társasjáték. Ehhez ha van valakinek ötlete, az is jó lenne. Csigafutamunk van, de igazából annyira még nem köti le, meg az ugye elég nagy dobozos is, tuti nem visszük. De hátha van más, ami bejöhet neki.


De bármilyen más ötletet is megköszönök!

(Képernyőzés nálunk még zéró, azt ne ajánljátok légyszi.)



máj. 5. 14:50
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
93%
Most vagyok túl két 3 órás vonatúton egy 2,5 évessel. Hát elég komoly kihívás volt. Vittem könyveket, mágneses rajztáblát, mondókáztunk, kerestük az állatokat az ablakból, és mikor már mindent unt, előkerült a youtube is.
máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
87%
Hangoskönyvet, zenét szerintem felejtesd el. Nem kéne már a 3 éves fülébe fülest dugni. Káros. Nézz utána. Vigyetek könyvet, olvass neki te mesét, mondókázzatok. De annak van leginkább igaza, aki azt javasolta, hogy várd ki, hogy igényel-e bármi extrát. Egy vonatút érdekes is tud lenni, ha olyan helyeken halad át. Rajzlap és színesceruza teljesen jó lehet, filctollat nem adnék vonaton a kezébe: maszatolhat vele, magát és akár a berendezést is. Vannak kisméretű úti társasjátékok, érdemes körülnézni, hogy van-e olyan, ami neki is való már. Sok apró pici darabból álló dolgot nem vinnék, mert könnyen szétszóródhat.
máj. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: A 18-es válaszom alapavetően a 17-esnek szólt, aki azt írta, hogy nem tudja, minek kérdeztem, ha minden el van döntve. Ezt tisztáztam. Hogy nem az útitervről kérdeztem, hanem ötleteket kértem (és köszöntem meg!).
máj. 5. 20:18
 24/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm 22-es.

Persze, csak akkor kezdem el szórakoztatni, ha már nem köti le őt a sima utazás.

A fülest nyilván nomrál hangerővel gondoltam, és soha máskor nem is használjuk. Gondoltam, még mindig jobb alternatíva, mint a képernyőzés (amit többen írtak. De nem tudom, azt meg füles nélkül hallgattatnák a gyerekkel? Az tuti zavaró más utasoknak... Ha viszont fülessel, akkor meg még rosszabb, mint a sima hangosköny, aminek csak hangja van, de képernyőt legalább nem lát). Persze, alapvetően mi fogunk neki olvasni, mondókázni, a fülest már csak ha minden kötél szakad, vennénk elő. De akkor átgondolom még.


A filctollas szempont is jó ötlet, köszönöm!

A pici darabos, maszatolós játékokra alapvetően én is gondoltam, hogy nem kéne. A filctollal kapcsolatban viszont nem jutott eszembe, hogy mást is összerajzolhat vele (az egyáltalán nem zavar ha magát összekeni, nyilván a vonatot nem kéne). Egész szépen tud már színezni. De ezt is átgondolom még.

máj. 5. 20:25
 25/37 anonim ***** válasza:
69%
Jezusom. En felnottkent nem birok ki 2,5 oranal tobbet,dagad a labam es a derekam kinyirodik 2 ora utan,gerincserv... nagyon durva, Hova mentek, Indiaba? Majd irj milyen volt. Bator vagy :D
máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Európán belül. Közeli rokonok, szép helyek, nagyon hívtak már, hogy menjünk.

Lehet, hogy meg fogom bánni, de remélem, összességében meg fogja érni. :D

máj. 5. 20:32
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Vannak jó minőségű színesceruzák, esetleg zsírkréta vagy olajpasztell. Azok nem maszatolnak, de szépen lehet velük színezni. Valami egyszerű kártyajáték még jó lehet (Fekete Péter, memória). De simán bármilyen kártyával ki lehet találni saját szabályokat is (francia vagy magyar kártyával: sima színre színt pakolni és még valamennyire fejleszt is, mert fel kell ismernie a különböző formájú mintákat). /#22 voltam/
máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
48%

Kuldoldon lakunk, sokat utazunk a kicsi ujszulott koratol. Egy 3 evesnek ez borzaszto hosszu lesz, fura, hogy 10 oras vonat utat foglalsz mikor minden sarokra megyar repulo.

Orultem, ha 3 eves koraban ket oras repuloutat kibirtunk.

máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
90%

Vonaton lehet sètàlgatni, beszèlgetbi, ha nem nagyon hangos, akkor mondòkàzni, énekelni. Ha nem is oda kaptatok jegyet, de sok vasùttàrsasàgnak van gyerekvagonja, àtmennèk abba. Sajnos van, hogy kèpernyő is van, de szèp szìnesek, nem zavar ott senkit a gyerek, van, ahol tàrsasjàtek-tabla az asztallap.

Ha màs gyerekes csalàddal talàlkoztok, velük is eljàtszhat a gyereked.

Többször àtszeltem fèl Euròpàt a gyerekemmel 4-9 èves kora közt.

máj. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
83%

Filctollal sosem volt még nekünk probléma, hogy összefirkálta volna a gyerek a vonatot. Próbálta, de a vonat ellenállt, simán le lehetett törölni.


A gyurmát írták már? Vannak ún. gyurmázó lapok (találsz a neten, nyomtatható), ahol mindenféle előrajzolt képeket kell kirakni gyurmából. (Viszont ha egy darab leesik és belekenődik az ülés plüssborításába, azt tényleg nehéz letisztítani.)


Ha megírod a pontos viszonylatot és időpontot (akár priviben), megpróbálhatok utánanézni, hogy milyen fajta kocsikra számíthatsz, meg hasonlók. Mi még babakocsival megyünk, de szerintem nagyobb gyerekkel is hasznos ilyen téren is felkészülni.


És egyáltalán nem olyan, mintha a gyerekszobába lennél bezárva. Megy a "mozi" az ablakban, végig lehet sétálni a vonaton akárhányszor, lehet nézni a többi utast, ha szerencsétek van, lehet ott másik gyerek is. Ha együtt játszotok, sokkal tovább leköti ugyanaz a játék. Neked lehet, hogy idegőrlő és unalmas lesz, szóval kitartás.

máj. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!