Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ötletek 3 éves kislánynak...

Ötletek 3 éves kislánynak hosszú vonatútra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 éves kislányunkkal nemsokára külföldre megyünk rokonlátogatóba. Az utazás kb. kétszer 10 órás vonatút lesz.

Ehhez kérnék ötleteket, hogy mivel lehetne lekötni.


Eddig amikre gondoltam:

Rajzlap, színező, foglalkoztató füzet matricákkal, gyerekújság. (Ezekhez újdonságként lesz filctoll.)

Könyvek.

Origamizás.

Pecsételő készlet (ilyenje még nincs, újdonság lesz neki).

Mágnese rajzolótábla (szintén újdonság).

Egyszerűbb kirakó.

Hangoskönyv, zene (természetesen fülessel).

1-2 kisebb plüssállat / műanyag figura (kedvence a plüssökkel játszás).


Ami még eszembe jutott: valami egyszerűbb, kicsi táblajáték / társasjáték. Ehhez ha van valakinek ötlete, az is jó lenne. Csigafutamunk van, de igazából annyira még nem köti le, meg az ugye elég nagy dobozos is, tuti nem visszük. De hátha van más, ami bejöhet neki.


De bármilyen más ötletet is megköszönök!

(Képernyőzés nálunk még zéró, azt ne ajánljátok légyszi.)



máj. 5. 14:50
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
82%
A kérdezők többsége vagy nem volt vonaton, vagy nem magyar vonaton. Az "asztallap" kb. 20-szor 10 cm, azért van, hogy rá tud tenni az italodat. Nehezen tudom elképzelni, hogy ezen hogyan lehetne gyurmazni, mert arra a színező se fér rá nemhogy a gyurma. Ráadásul nem is tudsz szembeülni az asztallal, játékra használnálhatatlan. És az ic-n is ez van, amikor Németországba mentem ott sem volt asztal, meg gyerekvagon sem, nem is láttam még olyat. Lehet kapni autós asztallapot gyereknek, talán ha azt veszel. Kartyazni, társas em fogsz tudni vele a vonaton, ezért nezeti mindenki a mesét velük.
máj. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

#31, ezért kéne tudni, hova megy, melyik vonattal pontosan. Előfordul normális asztal is, meg az a kicsi is, amit te írsz. Utána lehet járni a vonatösszeállításnak, de nem árt egy kis alaptudás hozzá. És persze nem mindig megy minden a terv szerint, berakhatnak másik kocsit, de általában lehet rá alapozni.


Egyébként én felírótáblát szoktam vinni, de jó az A4-es rajztábla is. A legjobb valami peremes, pl. egy nagy tepsi, csak azt nehéz elvinni. Már ha nincs asztal.

máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Erre gondoltam

[link]

máj. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
#33, praktikusnak tűnik, köszi a tippet.
máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat, hasznos szempontokat, számításba veszünk mindent. Kaptam jó ötleteket is.
máj. 7. 15:12
 36/37 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Hetekkel ezelőtt megjártuk az utat.

Várakozáson felül bírta, sőt élvezte a kislányunk a vonatozást. Persze, sokat kellett szórakoztatni, de ez nem újdonság, itthon is figyelemigényes. Meg voltak kisebb sírások, de csak olyanok, amik itthon / más környezetben ugyanúgy előfordulnak.

Szerencsére kreatív, fantáziadús kislány, a férjem is nagyon jól tud vele foglalkozni, így nem volt gond (pl. a nyomdával sem csak 5 percig volt el, hanem a színezőben pecsételte az állatokat, történetet fűztünk köré stb.). Abszolút nem volt szükség képernyőzésre, hangos könyvre.


Mivel már foglalva volt a jegyünk, módosítani nem tudtunk, hogy hol üljünk. De kiderült, hogy odafelé véletlenül pont a családi kocsiba foglaltunk.

Visszafelé direkt első osztályra vettünk jegyet, ott meg sokkal kényelmesebb volt. És mivel nem voltak nagy hisztik, talán nem zavartuk a többi utast sem annyira.


Mindkét úton rendes asztal mellett ültünk, nem csak a kis pohártartós volt. Szóval ez is szerencsés volt.


De nyilván mindannyian elfáradtunk a nap végére, a vonatról leszállva már indultak a nagy sírások, hisztik. Mármint a gyerek részéről. A férjemmel mi tartottuk magunkat. :D


Szóval azért heti szinten nem ismételném meg. :D


Ja, és azóta is emlegeti, hogy tetszett neki a vonatozás, és látogassuk meg újra a rokonokat. :-)


Köszönöm a hasznos tanácsokat!

jún. 17. 13:17
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy jól sikerült :-)
jún. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!