Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős gyerekkel vállalná...

Mennyi idős gyerekkel vállalnátok be egy 6 órás vonat utat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Családom az ország másik végén él. Amennyit tudnak meglátogatnak minket, viszont én jobban szeretek ott lenni és sajnos munkából kifolyólag nem is tudnak nagyon sokszor, sokat itt lenni. Párom is ha elvisz, akkor is csak 1,5 napra tud, mert nincs szabadsága, mert elmegy másra mind, mert jár egyetemre.

Elmondhatatlanul sokat unatkozom, a párom családja van közel hozzánk.

Szívesen lemennék egy hónapban 1 hétre mindig a gyermekemmel.

Az érdekelne, hogy ezt az utat mennyi idős gyermekkel lehetne megtenni ?


Most 5 hónapos és szopizik 100%-ban. Én egyébként olyan 1,5 éves korától gondolnám, hogy lehetne róla szó. Vagy legalábbis onnantól, hogy már stabilan tud járni. Szerintetek?


Kistesót is csak kb. onnantól szeretnénk, így lesz időnk sokat közösen kirándulni.:) Utána pedig nyilván, ha megszületik majd a kistesó megint nem megyünk semerre.


Sajnos előre látom, hogy anyóséknak nem fog tetszeni, hogy ha én elvonszolom a gyermeket. Egyrészt, mert ez nem gyereknek való, másrészt, mert számukra büntetés ez az út. Úgy gondoltam 1 hónapban 1 hétre mennék. A lelkemnek óriási felfrissülés lenne, mert nagyon sokat hiányoznak a szüleim, testvéreim, így hogy mindig otthon ülök, mikor dolgoztam más volt. Gyerek előtt is 3 hetente hétvégére haza utaztam. Sosem zavart engem az utazás, hisz a családomhoz mentem. Most van időm, ha újra dolgozni fogok már nem lesz időm. Anyósék ők mindennap átjönnek, megnézik az unokájukat és azt gondolom nem vagyok röghöz kötve, én is megérdemlem, hogy lássam a családomat.


Nektek mi a véleményetek? Szívből örülnék, ha jönne válasz, hasonló távolságban élőkkel kapcsolatban is esetleg, akik hasonló helyzetben élnek vagy éltek valaha.

Sajnos a távolság áthidalhatatlan, hiszen az egyik család borsodban a másik vas megyében él. :)



júl. 1. 17:42
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
57%
Igazabol nem is a kortol fugg annyira,Mint a gyerek természetétol. Ha jo baba, akkor hajra, mi tengernel voltunk mikor 5 honapos volt. Nagyon jó baba volt. Ha szopizik az csak plussz, sok gyerek az ut első szakaszat pl. 3 orat ataludja teljesen. Te ismered a babádat. Az anyos legyen szives hallgasson. Tok normalis hogy hianyzik a csaladod.
júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%

Maga az utazás egy dolog. De a fő probléma, hogy a férjed az apjával való kertészkedést vállalja inkább a veletek való időtöltés helyett. Kevésbé nyomasztana a helyzet, ha napi 2 órában kimerülne és utána együtt csinálhatnátok bármit.

Ezt beszéld meg, ne elköltözz hetekre a férjedtől.

júl. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1,5 éves, most tuti nem. Egy 5 hónapossal könnyebb lett volna. Most már pár megálló villamos is kihívás vele, pedig mindig tömegközlekedéshez volt szoktatva. Nem marad meg a babakocsiban, nem marad meg az ölemben. Mindenképp le akar menni a földre, jönni-menni, minden olyat megnézne amit nem szabad, ha eszik vagy iszik valaki valamit azonnal megy koldulni. Szoktam neki vinni egy zacskó rágcsát meg könyvet, azzal elvan valameddig, na de nem több óráig. Az egyáltalán nem érdekli ha az ablakon mutogatom neki a tájat, csak menne mindenhova ahova nem kéne.
júl. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
54%
Nincs autonk, csak tömegközlekedünk az eleje óta. 15 hónapos az egyik, 4 a masik. 4 es fel orat vonatozunk 2 havonta. Semmi gond nem volt soha, neha kis hiszti, de azt kezeljük. Légkondis kocsiban kell utazni - ha az nincs, akkor felejtős. Ha szoktatva vannak, akkor tudnak normálisan viselkedni.
júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus gyakoris eset állt elő megint. Segítségül írunk jópár különböző alternatívát, miként lehetne megoldani, de a kérdezőnek hogy-hogy nem semmi sem jó...

Menjetek Oszkárral - jaj nem merek idegen sofőr mellé beülni (holott lehet, hogy 3x annyit vezetett már mint a kérdező férje...)

Vegyetek még egy kocsit, és saját autóval menjetek - jaj én annyit biztos nem vezetek le egyszerre (mintha nem lehetne megállni időnként pihenni autópálya pihenőben vagy akármelyik útbaeső városban amikor csak jólesik, arról nem beszélve, hogy órákkal megrövidíti a fenti utat)

Az utolsó vonat átszálláshoz menjenek a szüleid elétek - jaj nem szívesen ülök be az ő kocsijukba sem (érdekes, ahhoz képest, hogy "nem nagy sofőrök" ezek szerint még mindig sikerült életben maradniuk az utakon), meg a vonattal 17 perces út kocsival 30 perc, most könyörgöm, 6 óra utazás után az a bő 10 perc plusz út már nem mindegy?! :D


Száz szónak is egy a vége, az első komment alapján a kérdező valszeg Miskolcról utazna Szombathelyre meg aztán Szombathelyről valahova a környére valamelyik kisebb városba vagy faluba. Bakker, ekkora vonatutat még egyedül is százszor meggondol az ember, nemhogy egy 5 hónapossal...

júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egyszerű a megoldás. Lementek egyedül, megteszitek a 6 órás utat. Következő hétvégén meg hazajöttök a férjeddel együtt. Így csak egyszer kell utaznotok. Azt meg ki lehet bírni.
júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
100%

Baj van mindennel itt, úgy látom. :D

Kérdező, rajtad nem lehet segíteni!

Jól írta valaki, nem fáj még eléggé.

júl. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

A vezetést lehet ám gyakorolni. Legközelebb ne a férjed vezessen, hanem te. Ott lesz melletted, segít, ha kell, és megoldod.

Biztos nem szívatnám a gyerekem egy 6 órás úttal, ha van más lehetőség

júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
34%

#45 Én is inkább mennék vonattal mint azok a lehetőségek, amiket felsoroltál. Oszkárral utazni az én szememben olyan, mint az út szélén stoppolni. Nem azzal van a baj, hogy tud-e vezetni a sofőr, hanem azzal, hogy útközben nem erőszakol-e meg.


Nekem os van jogosítványom és én sem vezetek. Itt áll az autó a ház előtt de a gyalog 30 percre lévő szakrendelőnél is inkább megyek gyalog babakocsival minthogy beüljek gyerekkel az autóba. 10 éve van jogosítványom, de még soha nem vezettem autópályán sem. Tükörben nem tudom felmérni a távolságokat, emelkedőn indulás snál vagy lefulladok vagy leégetem a kuplungot. Igen, szőkenő vagyok a vezetéshez, de legalább belátom és nem veszélyeztetne a saját a gyerekem és mások testi épségét. Nem lehet mindenki mindenben jó, nekem 2 diplomám van valakinek ez nem menne, nekem és a kérdezőnek is a vezetés nem megy.


Az utolsó 17 perc meg már teljesen mindegy, főleg ha autóval hosszabb. Ráadásul az autóban utazáshoz a babának gyerekülesre van szüksége, 1 heti cuccon, babán és babakocsin kívül még azt is cipelje a hátán?

júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
1x probald ki es aztán meglatod milyen surun tudtok utazni. Hogy viseli a baba. Ő az első. Lehet eloszor egy kisebb utat kirobalni, egy kis kirandulast valami kozeli varosba. Kitapasztalod mit kell vinned, mit igényel a baba, nem hany-e, nem sír-e. Mindenképp jo eloszor csak kirobalni
júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!