Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ütközik a nevelési elv, mi a...

Ütközik a nevelési elv, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetbe kerültem ami már majdnem egy éve tart és magamra vagyok a problémáimmal.

A kisfiam 2 éves. Hárman élünk a párommal.

A párom családja nagyon nagy, de eddig csak a nővérének van egy 6 éves ikerpárja. Hát mit mondjak?! Ami nekem teljesen ellenkezik a nevelési elveimmel, nekik az a természetes. Tv, konzol, nasi hegyek, elég szabadon is vannak.

A probléma ott kezdődik, hogy a párom anyukája velük él. Így bármi van, hozzájuk kell menni, ott tudunk találkozni. A párom nővére szervezi mindig szülinapi zsúrokat, ünnepek stb.

Szóval egy ilyen alkalommal a kisfiam olyan dolgokkal találkozik amit én nem szeretnék. Folyamatosan megy a tvbe a mese, ebéd után az asztal roskadásig pakolva édességel, csipsszel. Nem tudom mit tegyek. Próbáltam a párommal beszélni, de nem akarja megérteni, hogy mi a bajom és miért nem akarom ezt.


júl. 10. 13:29
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
62%
Talán neveld értelmesen, mert a tiltás nem nevelés.
júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy itt úgy ki vannak akadva hogy mit képzel a kérdező....

Én nagy családból jövök, ha hozzánk jött valaki/akárki vendég, akkor a vendég szava és kérése is számított . Mikor elmentek akkor pedig nem volt kibeszélés, hüledezés. Ennyi erővel akkor ne is hívja át az anyósa őket. Most oké, születésnapon, havi egyszer elmegy, de nem folyamat.

júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
71%
32, aha. tehát ha van egy gyerek, akit az anyja mindentől tilt, akkor ti totál cukormentesen főztetek, és se édesség, se egyéb nasi, se tévé, se semmi senkinek.
júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj, hogy ez megint egy olyan téma mint a "vega-húsevő" harc. Ha a vendég számítana, és a kérdező elvárja, hogy ne menjen a tv, ne legyen nasi, akkor neki kutya kötelessége lenne ezt viszonozni azzal, hogy mikor vendég jön, kivételt tesz. De persze ez ütközik az elveivel, ezért erre nem hajlandó. A vegák ugyanez. Elvárják, hogy nekik készítsenek húsmentes kaját, de ők nem hajlandóak a húsevőknek húst készíteni.
júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
70%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Amíg a férjeitek jól ézik magukat a családdal, ti sírjatok egymásnak ezzel a másik savanyújóskával.

júl. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
23%

34, ha egy vegának külön főzöl, attól még mindenki más ehet, amit akar.

Azért ez nagyon mem ugyanaz a helyzet, mint a kérdezőé, aki tiltja a tévét, nassolást, ezért elvárja, hogy ezek egyáltalán ne legyenek, senkinek.

júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
76%
Én nem azt írtam, hogy a többiek nem ehetnek, hanem, hogy a vegán elvárja a vegán kaját, de ha ő a vendéglátó, nem fog húsos ételt főzni, hiába ennének azt a vendégek.
júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
48%
A férjem húga hasonló, ő napi egy üveg nutellát elosztogat kanalanként a két lánya között, és nem érti, miért van már mindkettőnek kirohadva egy csomó foga. A mese 0-24 megy náluk és mindkét gyereknek van saját telefonja, amin állandóan tiktokoznak (4-6 évesek). Ők nagyon sokat hívnak át minket, de én és a gyerek csak akkor megyünk, ha ünnep van, vagy fontos dolog. A férjem meg mindig, ha hívják. Engem az zavar nagyon, hogy nem érdekli a húgát, ha nemet mondok valamire, például mikor még kisebb volt a lányom, kérdezte, hogy ebéd előtt elviheti-e fagyizni, mondtam, hogy nem, inkább délután, aztán 2 perc múlva ott volt nálunk, hogy délután nem ér rá.
júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
58%

Ha az megnyugtat, már a kisgyerekek is elég jól tudják kezelni, hogy amit a nagyinál, unokatesóknál lehet, nálatok nem. Nem mondom, hogy ilyen sűrű találkozásnál ez a javát szolgálja, de szerintem ennyi még nem fogja a romlásba taszítani. Persze próbálhatod csökkenteni a szerinted káros hatásokat, én is meg szoktam mondani, hogy most édességet ne vagy kevesebbet, mert... ebéd lesz, túlpörög a gyerek, nem tudom elaltatni, az orvos szerint vigyázni kell a súlyára, több cukros van a családban és hasonlók. Lassan már eljön az a kor is, amikor el lehet neki magyarázni, hogy nálatok miért nem, az unokatesóknál miért igen. Nálunk a 3 éves már megérti, a kisebb pedig még nem kérdezi. Igaz, az ilyen szinten máshogy nevelt unokatesókkal (sajnos) csak ritkán találkozunk, a nagyszülőkkel pedig az volt az egyezség, hogy étkezés után kaphat tőlük házi süteményt, amit be is szoktak tartani és telefon/TV is lehet, de csak rövid ideig (kvázi kiváltság nekik, mert én kb. 2 éves korig ritkán adtam cukrozott dolgot, képernyő a mai napig alig van).

Az már nagyobb gond, ha a férjeddel ezt nem tudod megbeszélni.

júl. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
67%
Te esküszöm nem vagy normális. Mi a fene baja lesz annak a gyereknek a chipstől is a tv nézéstől??? Meséld már el,mert felidegesítesz ezzel a kontrollmániás viselkedéseddel!szegény gyerek bmeg...
júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!