Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a "válaszkész" nevelési...

Mi az a "válaszkész" nevelési elv? Mi köze a kötődő neveléshez?

Figyelt kérdés
Több fórumon olvastam már ezt, de nem világos, hogy pontosan mit takar.
2014. jan. 19. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

kb ugyanaz,azt jelenti,hogy mindíg reagálsz a baba jelzéseire "válaszolsz",nem hagyod sírni,hanem rögtön megvígasztalod.

De nem vagyok szaki,csak nekem kb ez jött le...

2014. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

A kötődő nevelés célja, hogy a szülő és gyermekük között, stabil, kötődő kapcsolat jöjjön létre. A válaszkész nevelés ennek egyik eszköze, azaz segíti a kötődő nevelést.


A válaszkész nevelés az, hogy megismered a gyermekedet, az igényeit és kiszolgálod azokat. Figyeled és ráérzel.


Elég nehéz példát mondani úgy, hogy valaki ne vegye magára, de komolyan mondom, nem szeretnék senkit megbántani!


Pl. ha sír nem a cumit nyomod a szájába, hanem lehet, hogy csak az anya közelsége kell neki és ringatod. Nem beteszed egy szobába és hagyod sírni, hanem úgy altatod, ahogy neki jó, akár órákig ringatva, vagy cicin. Persze ha a gyermek azt igényli, hogy egyedül aludjon el a szobában, akkor azt az igényét elégíted ki.

2014. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%
Ja és nyilván vannak határok, kellenek, hogy legyenek. Tehát, ha 3 órán át akar tévézni, na az nem az igényei kielégítéséről szól. Ez amúgy főként 0-1 éves korra, majd 1-3 éves korra vonatkozik.
2014. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!