Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó megoldás...

Szerintetek ez jó megoldás lenne a házimunkára neveléshez?

Figyelt kérdés

Előrebocsátanám, hogy még nincs gyerekem, vagyis egyelőre csak a pocakomban van a babám.

Olvasgatok mindenféle könyvet, és az egyik kapcsán eszembe jutott az alábbi:

Mit tegyünk, ha a gyerekünk szeretne magának vetetni valamit, ami sokba kerül? Erre született az az ötletem, hogy mindent megkaphat vagy elmehet a házibuliba, discoba, ha nagyobb lesz, de csak feltételekkel.

pl. ha egy új tabletet vagy laptopot szeretne, akkor megmondom neki, hogy ez pl. 50 esti mosogatás, 3-szor kell kitakarítani érte a kocsit és 10-szer kiteregetnie. Vagy ilyesmi. És ezt akkor is bevezetném már, amikor még kicsi, csak egyszerűbben. Pl. ha nagyon szeretne egy rózsaszín játékpónit, megkaphatja, ha 3 hétig minden nap rendet rak a szobájában.

Mit szóltok az ilyen jutalmazással neveléses módszerhez?


2013. dec. 15. 10:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez azért nem tetszik, mert a házimunka véleményem szerint egy kötelező dolog. és ha épp nem szeretne semmit akkor kamaszként is majd én fogom takaritani a szobáját? Én ezt csak emiatt nem közném ilyen dolgokhoz. Nekem pl 16-7 évesen meglett mondva ha új számitógépet, stb szeretnék akkor menjek el nyáron dolgozni. El is mentem, ott is ragadtam suliidőre hétvégékre is, igy én a saját pénzemből vettem meg ilyen dolgokat. Ha a jegyeim jók voltak akkor pedig elengedtek bárhova, persze csak mértékkel. Most egy kisgyereknek nem kell dolgoznia, de akkor viselkedjen jól, emellett persze lehet házimunkára szoktatni, de én nem kötném egybe a kettőt.
2013. dec. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igy nem jo. Kell, hogy valami alap házimunkat végezzen fizetség nelkul. Melle lehet extrát vállalni fizetségét. Nálunk pl a terites, saját szoba takarítás, a kutyája etetese es setaltatasa kotelezo házimunka a gyerekemnek. Melle vállalhat pluszt, azert kap "fizetséget".
2013. dec. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem jó módszer, a házimunkát akkor is el kell végezni, ha nem jár érte semmi...
2013. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Egy alapházimunkát szeretnék a gyereknek adni, hogy legyen állandó feladata, megszokja, megtanulja. Ezen felül gondoltam.

Van egy 13 éves unokahúgom, ő nem csinál egész nap semmit, még a szobáját is az anyja teszi rendbe. Persze jött a rendelés, hogy karácsonyra kell, laptop, tablet meg új okostelefon, holott a régi nincs 3 hónapos sem.

Beszéltem az anyukájával, hogy tőlünk megkapja a tabletet, ha egész adventben ő mosogat. Az anyja is jónak tartotta az ötletet, beszéltem is a leányzóval és ismertettem vele a feltételeket. Azt mondta, inkább tőlünk nem kell ajándék, meglesz tablet nélkül, elég a szüleitől az okosteló, meg nagyiéktól a laptop...

2013. dec. 15. 11:09
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem lenne jó megoldás. Baromság!
2013. dec. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
Gyereket nem könyvből kell nevelni. Nem tudom, miért hiszi a mai kismamák nagy része ezt?! Ha én babát várok, biztos messziről elkerülöm ezeket a kiadványokat, mint Coelhót vagy Oravecz Nórát...
2013. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
44%

Nálam bevált.

17 éves a fiam, egész kicsi kora óta igyekszünk úgy nevelni, hogy legyen fogalma arról, mibe kerül valójában az a játék, amire vágyik. Szerencsére én itthon dolgozom, így a gyerek tényleg szembesül a munkával töltött időmmel. A párom, pont mikor kicsi volt, évekig vidékezett, hétfőn ment, pénteken jött. Már oviban fel tudta, fogni, ha azt mondtuk, hogy egy bizonyos játékért anya és apa hány napot dolgozik. 8 éves kora óta már nincsenek irreálisan drága, és értelmetlen vágyai. Ha mégis valami drágább dolog tetszik meg neki, az jobbára nem értelmetlen. Pl.: új számítógép. 11 évesen közölte, hogy a régi nagyon szar, (ami igaz is volt) és szeretne egy újat. Tudja, hogy drága, ezért mostantól minden pénzét összerakja, és kifizeti az újnak a felét. Ez egy korrekt ajánlat volt, persze nem használtam el a pénzét, de ő azóta is ilyen. Most 17 éves, jogsit szeretne. Régóta tervezi, nyáron egy hónapot dolgozott vendéglátásban érte. Nekem csak a maradékot kell kifizetnem. Valószínű, most sem fogok a pénzéhez nyúlni, viszont látom, hogy a valamit valamiért sikeres módszernek bizonyult. Legalábbis nálunk igen.

2013. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Minket is a házimunkába fizetség nélküli, kötelezően elvégzendőként vontak be. Nővéremmel együtt a főzés-mosogatás-takarítás-mosás, ahogy nőttünk. A fiú-tesók a tüzrevaló bekészítés (szén-tüzifa, később olajkályha feltöltés), fát-gyujtóst hasigatni, kertet ásni, fákat meteszeni, hasonlókat.

Nyáron viszont "elmehettünk" egy bizonyos kor után 1-1 hónapra munkát vállalni, és az ottani kerestünket arra költöttük, amire akartuk!

2013. dec. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ostobaság. Így csak azt tanulja meg, hogy ingyen nem csinál semmit. Mindig mindenért várni fog valamit cserébe.
2013. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Latszik, hogy nincs gyereked. :-)
2013. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!