Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó megoldás...

Szerintetek ez jó megoldás lenne a házimunkára neveléshez?

Figyelt kérdés

Előrebocsátanám, hogy még nincs gyerekem, vagyis egyelőre csak a pocakomban van a babám.

Olvasgatok mindenféle könyvet, és az egyik kapcsán eszembe jutott az alábbi:

Mit tegyünk, ha a gyerekünk szeretne magának vetetni valamit, ami sokba kerül? Erre született az az ötletem, hogy mindent megkaphat vagy elmehet a házibuliba, discoba, ha nagyobb lesz, de csak feltételekkel.

pl. ha egy új tabletet vagy laptopot szeretne, akkor megmondom neki, hogy ez pl. 50 esti mosogatás, 3-szor kell kitakarítani érte a kocsit és 10-szer kiteregetnie. Vagy ilyesmi. És ezt akkor is bevezetném már, amikor még kicsi, csak egyszerűbben. Pl. ha nagyon szeretne egy rózsaszín játékpónit, megkaphatja, ha 3 hétig minden nap rendet rak a szobájában.

Mit szóltok az ilyen jutalmazással neveléses módszerhez?


2013. dec. 15. 10:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyeneket képtelenség előre eldönteni. Akinek van testvére, az pontosan tudja, hogy ugyan az a nevelési módszer mennyire mást hoz ki két különböző gyerekből. Pl egyik bátyám phd hallgató, a másik meg reménytelenül lecsúszott.


Addig jó, hogy nem veszel meg neki minden szart feltétel nélkül, de a helyes módszer úgyis akkor derül ki, amikor először képes lesz képes kérni a gyerek, ami innen számolva még minimum két év. Amúgy szerintem ez elég hülye módszer. Az oké, hogy segítsen a házimunkában és még az is oké, ha 1-2 dolgot ehhez kötsz, na de mindent ehhez mérni túlzás... Amire tényleg szüksége van, azt vedd meg neki mosogatás meg ilyenek nélkül is.


Amúgy mi történik ha valamit nem akarsz megvenni? Pl van egy működő laptopja, de ő újat akar? Akkor mit mondasz neki? Mer ha ahhoz van szokva, hogy bármit megkap mosogatásért, akkor nehéz lesz ezt elmagyarázni.

2013. dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A házimunkára nevelés pici korban kezdődik. 2-3 évesen már el lehet kezdeni (valaki már hamarabb odaengedi nézni a gyereket) Ilyen pici gyerekek székre állva figyelhetik anyukát, esetleg egy-egy könnyebb műveletbe be is lehet őket vonni. Pl jön a karácsony. Együtt lehet szaggatni a pogácsát.

Lányom 3 éves múlt, nem is tudom mikor húztam magam mellé a székkel, hogy megnézze. Azt hiszem ő kezdeményezett, mikor főztem, meg akarta nézni, mi van a lábasban. Felemeltem és megmutattam, elmondtam neki, hogy mi van benne. Azóta már panírozott, kavargatta a levest, gyúrt tésztát, mosogatott...stb. Nem akkor kell házimunkára nevelni a gyereket, mikor már discoba jár. Így mindig fizettséget várna el azért, amiért kitakarítja a szobáját.

2013. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Most olvastam el a 13 éves unokahúgodról írt kommentedet. Ritka lusta egy lány, látszik, hogy nem tanították meg a házimunkára. Csak pár héten keresztül kéne elmosogatnia. Ez nagyon jellemzi a lányt, nem csak, hogy lusta és utálja a házimunkát, de semmiért semmit nem hajlandó tenni, és kitartása sincs. Sajnos őt már nem lehet megtanítani a szorgalmasságra, nem abban nőtt fel, de te majd arra tanítsd a tied, hogy a házimunka egy természetes dolog, alapkötelesség, a mindennapi élet része, olyan mint a fürdés, fogmosás, iskolába járás...stb
2013. dec. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ezzel azt éred,el,hogy csak azért csináljon valamit,mert kap érte valamit,meg ez a mindent megveszel neki és mindent megengedsz ha besegít,ezzel azt éred el,hogy egy elkényeztetett neveletlen gyereked lesz,pl kitakarítja a házat majd bejelenti,hogy akkor mivel kitakarított nyugodtan elmehet egy házibuliba és végig mehet rajta a fél utca.
2013. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
13 évesnek mi a fenének,tablet,okostelefon meg laptop??? Ez a jutalmazás baromság..
2013. dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egy kicsit kifordítva működhetne. Pl ha alapból ráneveled, hogy tegyen ezt-azt, és azért mindig dicséretet kap, természetessé válik az életében, ezért szívesen is csinálja majd. Na és ha ez már jól működik, és eszébe jut a póni, akkor mondhatod neki, hogy amiért ilyen jó kislány vagy, hogy mindig szót fogadsz, és mindig megcsinálod ezt is, azt is, amazt is, ezért most megkaphatod ezt a pónit. Mondjuk egy tabletnél már erős ez az egész, akkor inkább valamilyen nagy alkalomra (ballagás, akármi), vagy a saját összegyűjtött pénze is felhasználható rá. A fiam 2,5 évesen vehette meg először a saját pénzéből a játékot, amit kért: kiürítettük a perselyt, elmentünk a boltba és választott magának egy szaxofont. Boldog volt miatta.
2013. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Julie S ***** válasza:

Nálam sem igazán működött ez a rendszer régen. Inkább nem kellett az, amit ilyen feltételekhez kötöttek. És semmit nem segítettem otthon a házimunkában. Viszont így belegondolva, miért is segítettem volna, amikor semmi örömöt nem leltem benne, még annyit sem, hogy édesanyámmal közben jót beszélgettünk volna... Pedig közösen csinálni azt, amit muszáj, nem is olyan rossz, sőt! Tiniként meg egyedül még kevésbé volt kedvem otthon is kötelező dolgokat csinálni, elég volt az iskolába járás.


Felnőttként már szeretek mosogatni, takarítani, stb, mert - akármilyen hülyén is hangzik - sikerélmény, ha látom az eredményét, meg közben is jól elvagyok. Remélem, ha a lányom ezt látja tőlem, akkor neki más kép alakul ki a fejében a házimunkáról és szívesen tölti majd velem az idejét - akár besegít közben, akár nem.


A másik téma, hogy miért cserébe kapjon a gyerek drága dolgot... Hát, nekem nem szimpatikus az ilyen feltételekhez kötés. Inkább azt próbálnám megértetni vele, hogy ha belefér a keretbe, akkor megkapja. Ha meg nem, akkor - hacsak nem létszükséglet, - nem vesszük meg bármennyire is fáj, hogy nélkülöznie kell a vágyott dolgot.

2013. dec. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!