Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ütközik a nevelési elv, mi a...

Ütközik a nevelési elv, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetbe kerültem ami már majdnem egy éve tart és magamra vagyok a problémáimmal.

A kisfiam 2 éves. Hárman élünk a párommal.

A párom családja nagyon nagy, de eddig csak a nővérének van egy 6 éves ikerpárja. Hát mit mondjak?! Ami nekem teljesen ellenkezik a nevelési elveimmel, nekik az a természetes. Tv, konzol, nasi hegyek, elég szabadon is vannak.

A probléma ott kezdődik, hogy a párom anyukája velük él. Így bármi van, hozzájuk kell menni, ott tudunk találkozni. A párom nővére szervezi mindig szülinapi zsúrokat, ünnepek stb.

Szóval egy ilyen alkalommal a kisfiam olyan dolgokkal találkozik amit én nem szeretnék. Folyamatosan megy a tvbe a mese, ebéd után az asztal roskadásig pakolva édességel, csipsszel. Nem tudom mit tegyek. Próbáltam a párommal beszélni, de nem akarja megérteni, hogy mi a bajom és miért nem akarom ezt.


júl. 10. 13:29
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
69%
Évente három - négy alkalomról nem lesz baja.
júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
79%

14, amúgy igen, én is le leszek pontozva mint te, de nem érdekel

Ha mértékkel eszi a gyerek nem lesz baja tőle

Remélem akik tiltják a gyereket a cukortol ők maguk sem ettek soha édességet 18 éves koruk előtt

júl. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 A kérdező kommentje:
Mert a párom gyereke is, nem mondhatom azt, hogy nem viheti el magával. Nem tudom mit szeretnék, hogy esetleg akkor mikor ott vagyunk kapcsolják ki a tv-t, kevesebb nasit tegyenek ki. Passz.
júl. 10. 14:22
 24/56 anonim ***** válasza:
83%

Hat miattatok meg ők nem fogják megváltoztatni a szokásaikat.

Mivel ti vagytok a vendégek, alkalmazkodni kell.

Ha majd ők mennek hozzátok, ne kapcsolja tévét, és ne tegyél ki nasit az asztalra.

júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:
Sajnos mi hozzánk nem tudok senkit hívni mert jelenleg egy szobás lakásban élünk.
júl. 10. 14:26
 26/56 anonim ***** válasza:
33%

#22 De ettem. Anyukám az első almapürémet is megcukrozta.


Az eredménye: 2,5 évig küzdöttem, hogy gyerekem lehessen, endometriózisom van (aminek bizonyítottan köze van a cukorfogyasztáshoz), a menstruációm sokszor olyan fájdalmas, hogy az ájulás szélére kerülök és hányok. Szülés előtt 35-50 naponta menstruáltam, amin semmilyen diéta nem segített. 60 év felett minden felmenőm cukorbeteg, mindkét nagymamám tulajdonképp a cukorbetegségbe halt bele. Az egyiknek feketére volt sebesedve a lába a másik majdnem teljesen süket és vak volt a végére. Hogy ne csak cukorról, hanem a sóról is essen szó magas vérnyomás is népbetegség, a férjem családjában, illetve nálunk a férfiak között kB 50 éves korától mindenki vérnyomáscsökkentőt szed.


Szerintem nem baj, ha ezt a gyerekeinknél próbáljuk elkerülni. Havi pár szem chipstől meg 3 süteménytől nyilván nem rövidül 10 évvel a várható élettartam, inkább a szokásformálásról van szó, hogy ne váljon a gyerek szokásává hogy napi szinten sütizni kell, ne legyen alap, hogy délután tömni kell a nasit.

júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 A kérdező kommentje:
Oké, hogy nem fogják. De legalább ha már át hív a párom anyja legalább akkora addig figyeljenek oda, hogy a tv legyen kikapcsolva és ne legyen kint nasi.
júl. 10. 14:34
 28/56 anonim ***** válasza:
77%
Nem a cukortól lesz valaki cukorbeteg utolsó, sem a sótól magasvérnyomásos. Ezek mértékkel fogyasztva nem okoznak gondot, sőt a szervezetnek szüksége is van rá. Viszont mind a két betegségre a hajlam örökölhető. Ha pedig kialakul a betegség, akkor valóban ezek a dolgok kerülendők, de akkor sem tiltólistásak.
júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
75%
Akkor kérdező remélem ha ők átmennek bekapcsolod a tv-t és teszel ki nasit.
júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
90%
Ha ritkán van egyikkel sem lenne problémám. Ha gyakran, akkor a nasikat tiltanám csak. A tv-vel nem tudsz mit kezdeni, ha a többi gyereknek az kell. De a nasikat el lehet pakolni olyan helyre, ahová nem ér el a gyereked. Ilyenkor vinnék valami egészséges nasit a gyerekemnek, gyümölcsöt, vagy ilyen bababarát kekszet ilyesmit, és akkor ha kínálni akarják mondom, hogy ezzel ķínálják. Hátha beválna...
júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!