Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ütközik a nevelési elv, mi a...

Ütközik a nevelési elv, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetbe kerültem ami már majdnem egy éve tart és magamra vagyok a problémáimmal.

A kisfiam 2 éves. Hárman élünk a párommal.

A párom családja nagyon nagy, de eddig csak a nővérének van egy 6 éves ikerpárja. Hát mit mondjak?! Ami nekem teljesen ellenkezik a nevelési elveimmel, nekik az a természetes. Tv, konzol, nasi hegyek, elég szabadon is vannak.

A probléma ott kezdődik, hogy a párom anyukája velük él. Így bármi van, hozzájuk kell menni, ott tudunk találkozni. A párom nővére szervezi mindig szülinapi zsúrokat, ünnepek stb.

Szóval egy ilyen alkalommal a kisfiam olyan dolgokkal találkozik amit én nem szeretnék. Folyamatosan megy a tvbe a mese, ebéd után az asztal roskadásig pakolva édességel, csipsszel. Nem tudom mit tegyek. Próbáltam a párommal beszélni, de nem akarja megérteni, hogy mi a bajom és miért nem akarom ezt.


júl. 10. 13:29
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
92%
És évi néhány alkalomtól szerinted mi baja lesz?
júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
93%

Hat igen itt az a kerdes, hogy mennyire gyakran mentek.

Most oszinten, mondjuk havi egyszer ez engem nem zavarna, a gyereknek is meg kell tanulni, hogy kulonbozo haztartasokban masok a szabalyok es szokasok.

Hetente tobbszor mar annal inkabb zavarna, de akkor nem is mennenk.

júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem évi egy szülinapon lehet nasi. Nem attól lesz elrontva a gyerek, hogy megtanulja, hogy vannak különleges napok. Máshogy viselkedünk, amikor ünnepelünk, amikor nyaralunk. Más szabályok vannak óvodában, nagyinál, stb. Nem tudod megvédeni a világtól.


Ha évi pár alkalom, akkor ez oké, ha minden héten 3, akkor nekem se lenne oké.

júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
96%

Tedd azt, hogy elfogadod, hogy mások máshogy élnek. Semmi baja nem lesz a gyerekednek.


Én se támogatom nagyon ezeket a dolgokat, de soha eszembe nem jutott volna rajta másoknál problémázni.

júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
77%

Ez minden hétvégén így megy? Vagy mondjuk havonta egyszer?

Mi a férjem családjával ezért nem tartjuk a kapcsolatot. Náluk a gyerekek verése teljesen természetes dolog, én ezt látni sem akarom.

Havi egy nasizástól és mesétől semmi baja nem lesz, sűrűbben meg nem kell menni.

júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
Ez sok alkalom az a probléma. Ha a párom anyukája hívja a páromat, hogy menjünk át akkor már menni is kell kivéve ha épp van valami program. Hétköznap is. Ha éppen meg tudom győzni, hogy most ne akkor biztosan hétvégén ebéd, stb.
júl. 10. 13:37
 7/56 anonim ***** válasza:
96%
Opció még az lehet hogy nálatok tartjátok. Vagy magyarokhoz hívjátok ebédre, találkozni a nagyit.
júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:
Nálunk nem férünk el. Egy szobás lakásban lakunk csak :(
júl. 10. 13:42
 9/56 anonim ***** válasza:
96%

Ezzel nem lenne gond, ha nem az lenne, hogy a párod nem ért semmit, meg hogy ha szólnak, akkor "menni kell".


Sosem értem az ilyen kérdéseknél, hogy miért nem a valódi probléma a kérdés...

júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
97%

Hát akkor pedig egyszerűen úgy neveled a gyereket ,hogy nem kell minden cart megenni.

A tv meg konzol meg olyanok, hogy most ha 1 órát lát ilyet akkor nem fog nagy katasztrófa történni, mert gondolom te otthon akkor úgysem kapcsolod be orrba szájba a tv.-t neki.

júl. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!