Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ütközik a nevelési elv, mi a...

Ütközik a nevelési elv, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetbe kerültem ami már majdnem egy éve tart és magamra vagyok a problémáimmal.

A kisfiam 2 éves. Hárman élünk a párommal.

A párom családja nagyon nagy, de eddig csak a nővérének van egy 6 éves ikerpárja. Hát mit mondjak?! Ami nekem teljesen ellenkezik a nevelési elveimmel, nekik az a természetes. Tv, konzol, nasi hegyek, elég szabadon is vannak.

A probléma ott kezdődik, hogy a párom anyukája velük él. Így bármi van, hozzájuk kell menni, ott tudunk találkozni. A párom nővére szervezi mindig szülinapi zsúrokat, ünnepek stb.

Szóval egy ilyen alkalommal a kisfiam olyan dolgokkal találkozik amit én nem szeretnék. Folyamatosan megy a tvbe a mese, ebéd után az asztal roskadásig pakolva édességel, csipsszel. Nem tudom mit tegyek. Próbáltam a párommal beszélni, de nem akarja megérteni, hogy mi a bajom és miért nem akarom ezt.


júl. 10. 13:29
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:

A párom szerint túlzásba esek ezzel, hogy egyáltalán nem kapcsolunk tv-t ha ott van. Nem érti, hogy miért nem ehet édességet.

Csak tudod ha látja ezeket rögtön megváltozik. Nem érti, hogy miért nem ehet belőle. Közben meg mindenki teszi alá a lovat, hogy ebből egy kicsit ehetsz azért.

júl. 10. 13:52
 12/56 anonim ***** válasza:
67%
A párodnak igaza van, ne haragudj, mondom ezt olyan anyukaként, aki szigorúan odafigyel ezekre a dolgokra. De te már a ló túloldala vagy, így kikédzülni, mert heti 1-2 alkalommal eszik valami finomságot vagy lát egy mesét, ez beteg dologm
júl. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
35%
Eleve nem értem minek szültél ilyen embernek, akivel ilyenekben sem tudtok megegyezni. Évi 1-2 alkalommal én gyerekem is találkozik olyan családokkal, ahol nyakló nélkül zabálja mindenki a cukros mocskot, és bár tikkel a szemem tőle, de nem teszem szóvá, elkönyveljük egyszeri dolognak. De ha ez ennél sűrűbb lenne, nem mennénk, és ebben közösen döntöttünk. Mindenki étkezéséért nem vállalhatok felelősséget, de arról igenis dönthetek, hogy a miénkben mi kap hangsúlyos szerepet. De erről gyerekvállalás után vitázni tipikus veszett fejsze nyele. Egyikőtök engedni fog és majd mérgelődik miatta, amíg el nem váltok, vagy össze nem vesztek mindenkivel.
júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy azt tudtátok, hogy a cukor nem méreg? Cukros mocskok 🤣 ti betegek vagytok... A férfi helyébe rég ott hagynék minden ilyen ráérős, idegbeteh nőt, akit a nasi, cukor, csoki ilyen idegalkapotba tud hozni..
júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:

Míg nem volt gyerekünk addig igazából nem volt zavaró. Akkor volt 2-3 hetente 1-2 találkozás.

Ezt meg nem tehetem meg, hogy nem megyünk. Maximum, hogy én nem megyek.

júl. 10. 14:06
 16/56 anonim ***** válasza:
92%

De akkor most mit szeretnél?


Tudtad, hogy náluk ez a szokás, nyilván tisztában voltál vele, hogy a gyereked is ezzel fog náluk találkozni.


Ezt tudva vállaltad, akkor most mit akarsz?

júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
87%
Menjetek, a gyerek tudni fogja, ott mit lehet, otthon mit lehet. Meg is lehet beszélni, hogy kaphat ezt vagy azt, de nem szeretnéd, hogy többet kapjon vagy sokfélét. A tévé meg ott megy, ez van. A gyereket el is lehet vinni előle, mással lefoglalni, ha nem is egész idő alatt. Nálunk is anyósom szó szerint tömi a gyerekeket, sajnos ezzel fejezi ki a szeretetét, hiába mondtuk, hogy ne tegye. Egy időben nem engedtem őket. Aztán rájottem, semmi értelme. Ismét beszéltem mindenkivel. Mamával, hogy ne, gyerekkel, hogy ne fogadja el. Ennél többet nem tehetek.🤷‍♀️
júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
58%

Mesélek neked valamit.

Én családom: kontrollmánia, rend-és tisztaságmánia, mindennek a helyén kell lennie, nasi csak közösen, abból is keveset, elvárás, hogy kitűnő tanuló legyek, barátaim nem igazán voltak, nem mehettem kb. sehova, stb.

Rokonom családja: gyerekre ráhagyva minden, azt csinál, amit akar, annyit zabál, mint egy ló, ebéd előtt feltépi a csipszet, csokit, stb.

Na mit gondoltok, mi lett ebből a 2 emberből?

Én: egy csóró, lúzer, élettelen, szociopata, súlyosan elhízott korcs.

Ő: jól kereső, sikeres, modellalkatú ember.

Sziasztok

júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
48%
Mi az, hogy nem teheted meg, hogy nem mentek? Megmondod, hogy nem és kész.egbeszéled a férjeddel, hogy a gyerek ezek miatt csak havi 1x mehet és kész. Ha a nagyszülők többször akarják látni az unokát akkor kénytelenek lesznek változtatni a szokásaikon vagy elfogadják, hogy havi 1x van unoka.
júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem ehet mértékkel nasit? Miért nem nézhet egy órát tv-t, ha a nagyinál van. Mi történik? Mitől félted? Az ilyen jellegű tiltás mindig visszacsap. Majd dugiban eszi mértéktelenül a csokit, és keresi azokat a lehetőségeket, hol élheti ki azokat a szenvedélyeit, amik a mértéktelen tiltásból fakadnak.
júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!