Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túl durva büntetés ez a...

Túl durva büntetés ez a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Elvált szülők, a két gyerek (11 és 13 éves) a szünetet két hetet leszámítva az apánál tölti.

Nem szeretik az apjuk párját és ebben az anyjuk is támogatja őket.

A héten az apjuk párja lekvárt főzött és a gyerekek viccesnek gondolták, hogy teleszórják földdel. Az apjuk erre megmondta nekik, hogy az álom lovas táborról és még pár programról lemondhatnak az okozott kár miatt.

Most megy a sírás és a hiszti, hogy milyen kegyetlen az apjuk és milyen szemét a párja, hogy elveszi a gyerekek pénzét stb.

Szerintetek is túl durva ez a büntetés?


júl. 10. 10:27
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
77%

20: te hol olvastad, hogy az uj no regen szereto szerepben volt?

Ha megis, nem apuka cseszte szet a sajat hazassagat? Nem o tartozott volna az exnek huseggel?

júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
80%

20-as

Honnan tudod mi hogy történt?? Lehet az anyuka lépett félre. Lehet nem működött a házasság és az apukának csak aztán lett családja. Ne légy már ennyire vakon, és legfőképp ne légy ennyire végtelenül egyszerű.


Bármiatt is mentek szét, most már ez van. Az, hogy a gyerekek gonoszak, az a neveltetés függvénye. A ket szülő vált el egymástól, nem az szülő a gyerekektől, attól még ő ugyanúgy szülő marad. . Csak ezt sokan elfelejtik,és rosszul reagálják. Jelen esetben az anyuka az aki nem tudja a helyzetet kezelni. Illetve ennek okán a neveletlen kölykei.

júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
79%

Ezt a kerdest egesz biztos az anyuka irta ki!


Szégyelld magad, hogy ennyire nem tudod nevelni a gyerekeidet!

Gondolkozz el magadon, milyen gyerekeket nevelsz a vilagba?

Ez a buntetes keves is mint amit erdemelnenek. Milyen peldat mutatsz nekik?

júl. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
61%

#20, komoly gondok vannak a fejedben. Úgy beszélsz mint egy besavanyodott boszorkány, aki fullban nyomta otthon a házisárkányt, ezért a "gerinces" palija lelépett egy másik nővel.

Nem tudom hallottál-e róla, de vannak emberek, akik csak évekkel a válásuk után jönnek össze, a szépéletű exnej, és a kamasz kölykök mégis gyűlölik az új nőt, minimum felnőtt korukig. Ismerősöm is így járt. Évekig keserítette meg az életét a két elkényesztetett kis p.csa gyereke a párjának. A való élet nem egy brazil szappanopera, ahol csak a gaz csábító k...a a bűnös, aki szegény, ártatlan férfit bájitallal behálózza, és elrabolja az amúgy élete szerelmétől a tehetetlen fickót. A megcsalás szinte soha nem csak egy emberről szól. Kivéve a kényszeres megcsalókat (egy ilyennel épp volt dolgom). De ott sem a "másik nőt" kell gyűlölni.

júl. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
34%
24: ezek mindig a masik not gyulolik. Mindig az a szemet krva, aki elcsabitotta a szegeny artatlan ferjecsket. Aki aztan tok artatlan, hat nem o akart beleesni allo farokkal a punciba, hanem csak ugy megtortent. Bar kihalna ez a gondolkodas, hogy nem a harmadik felet kell szidni, hanem a felrelepot..de o valahogy mindig be van vedve.
júl. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
71%
Abszolut jogos a büntetés, és a mértéke is. Puszta rosszindulatból való szándékos károkozás. Én szobafogságot is kiszabnék, + se tv se internet. Nem 3-4 évesek, hogy ne tudnák felmérni mit tesznek. Az anyjuknak is szimplán savanyú a szőlő az ex új párja miatt, ha még ő is adja alájuk a lovat, hogy szemétkedjenek.
júl. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
20%

26os

Azért a ló túloldalára se essünk át. Nem szabad "túlbüntetni" a gyereket.

júl. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
52%

27. Te dolgod. Én ennyit nem tartok túlbüntetésnek. A büntetésnek az a lényege, hogy a gyerek megtanulja- következménye van annak, ha rosszat tesz. Alig valamivel nem fogja megtanulni. Itt többrendbeli cselekedet történt, ami ( nálam) több büntetést is von maga után.

A gyerekek nem csak a befőttet magát mint ételt tették tönkre, hanem anyagi kárt okoztak, nem tartották tiszteletben a munkát, időt, energiát sem amit a hölgy beletett, és tömény rosszindulatból cselekedtek, hogy bánatot okozzanak neki. Szerintem a tábor, pár programról való lemondás és mondjuk 1 hónap tv/net/telefon megvonás egyenesen arányos.

Ha csak egy valamit veszel el tőlük, több rossz cselekedetnél, valószínű nem lesz annyira emlékezetes, hogy ne jusson eszükbe újra szemétkedni.

De ha te lazább vagy büntetés terèn, a te dolgod:) Majd kiderül mennyire volt hatásos.

júl. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
38%

28as

Ha úgy gondolod, hogy lazább vagyok akkor az vagyok. De elveszi a hőn áhított tábort és még egy csomó programot. Szerintrm ez azért elég következmény. Ebből visszajön a lekvár ára is, ha úgy vesszük. De ha egy rossz tettért a világ összes büntetését megkapja, az nem feltétlenül a jó üzenetet közvetíti. Ha majd lever egy vázát majd egész nyáron nem hagyjatja el a szobáját? Plusz ott pont az a baj, hogy anyuka is uszítja a gyerekeket.

Már korábban írtam, hogy én olyan büntetés t is kiszabnék, ami munka, de mégis összehozná a lányokat a párjával. Pl közös lekvárfőzés, hogy megtanulják mi munka van benne. Bevásárlás de a gyerekek szedjék össze a dolgokat. Takarítás ilyenek...ami munka, de mégis kicsit csapatkovácsoló és rájönnek, hogy ez a csaj amúgy jó fej. A szobafogságból ezt nem tanulják meg.

Ha te szigorúan akarod nevelni a gyerekeidet és olyan büntetéseket osztani ki amivel talán még jobban megutálják a párt, akkor szíved joga. De szerintem ebből nem sok mindent tanulnának csak azt hogy amiatt a csaj miatt kaptuk a büntetést utáljuk mégjobban.

júl. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
47%
29. Én nem csak büntetek, el is mondom hogy miért. Azaz tudni fogják, hogy nem a csajt kell utálniuk, mert nem miatta büntetem őket, hanem a saját rossz cselekedeteik miatt. Ha nem csinálják, nem kapnak büntetést. Ennyi nem a világ összes büntetése. Adhat az ember 1 hónap tv-net-telefonmegvonást, meg 6 hónapot is szobafogsággal körítve, vagy pl nem jöhet nyaralni, nem tarthat szülinapi bulit, nincs karácsonyi ajándék- vagy olyan dolog ami épp aktuálisan fontos nekik, vagy több kötelező házimunka a megszokottakon felül stb. A lehetőségek tárháza végtelen.
júl. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!