Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthonlévő anyukák, ti a...

Otthonlévő anyukák, ti a férjetekkel közös, vagy külön kasszán vagytok? Ha utóbbi, a baba költségeit hogyan osztjátok el, hogy vezetitek?

Figyelt kérdés

Többedik alkalommal kapom meg, hogy miért költöm a férjem pénzét, máshol ez fele-fele. De nem tudom, ez a gyakorlatban hogy tud működni?


Külön mennek bevásárolni a babának minden héten, aztán a blokkokat elrakják, hónap végén egyeztetnek? Vagy nagybevásárlásnál van egy kocsi apának, egy anyának és a babának?


jún. 27. 18:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
36%

"Milyen közellátást?"


Mondjuk a gyedet.

tegnapelőtt 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 A kérdező kommentje:

Ennyi, a gyed? Meg a családi pótlék?

A férjem többszörösét adja vissza az államnak.

És lehet azzal jönni, hogy ez mennyire nem igazságos, nem én tehetek róla, én alakítottam így a rendszert.

tegnapelőtt 13:25
 83/89 anonim ***** válasza:
0%

Az a kérdező tényleg túltolja, de annak igaza van, aki pl. mondta, hogy vegyél vissza az arcodból, mert ez a kivagyiság valóban prosztó dolog. Annak is igaza van, ako azt írta, csak szerencsés vagy és ezért felesleges másnak osztani az észt, mit csináljon, ez olyan felszínes tanács, hogy válasszanak gazdag párt.


Ilyen álszent kérdés ez, na.

tegnapelőtt 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 A kérdező kommentje:

Látom, a vérnyomásod még mindig az egekben, mert továbbra sem sikerül normálisan írni.

Így kiborított, hogy egy idegen család hogyan él? Mi a baj, a szüleid téged nem szerettek annyira, hogy anyagilag támogassanak? A férjednek nem kellettél eléggé, mert egy paraszt vagy?

tegnapelőtt 13:34
 85/89 anonim ***** válasza:
41%
Egészen elképesztő meddig jutott néhány idegbeteg válaszoló a kérdéstől. Kérdező, vannak megmondóemberek, akik saját sekélyes életüket itt (és FB-on, egyéb fórumokon) próbálják ellensúlyozni, ne foglalkozz velük, engedd el, kaptál elég normális, használható választ szerintem, hogy ki hogyan oldja meg anyagilag a gyereknevelést. :D
tegnapelőtt 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem láttad, hogy az egyikre rájött az 5 perc és már a szüleim szexuális életét taglalta, meg én is minden voltam, csak ember nem. Az ilyen ember tele van elnyomott frusztrációval, rajta is látszódott, a végén már írni sem bírt rendesen az idegtől.
tegnapelőtt 13:57
 87/89 anonim ***** válasza:
De te sem.
tegnapelőtt 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 A kérdező kommentje:

"77 apuciék aki vette a őpici swemmirekellő inygenőlő lánykájának, mert tudta hogy magától egy olcsó 8. ketrületi albérlelet se lenne képes még 8"


"Ja, melletted volt mindig mert más dolga se volt hiszen kitartotta a férje. Gondol az ágyban is fenomenális, különben apád talált volna már rég helyette normális nőt, akit nem kell kitartani. Majd tarthatja el a férjed ha apád meghal a kitartott meg nyugdíjas lesz. Férjed tud róla hogy nem csak téged hanem anyádat is ki kell majd tartania a semmiért? Max anyáddal néha szerepet cseréltek hogy ő is dolgozzon meg a pénzért mint te."


"egy 9, kerületi albérletet se lenne képes még 50 évesen se feltartatani mert olyan mint asz anyja aki csak pucsítani képes másra nem jó. Más értelmes tevékenységet úgyse tud végezni. A lényeg hogy van kozmi, shopping apuci és a férj pénzén meg bébiszitter nehogy kifáradj az ingyenélésben. Apád ismeri a képességeid mert olyan vagy mint anyád. Gondolom bébiszitter bejárónő kertész vibrátor minden játszott már anyádnak is. Apád meg fizette. Bár ha ilyen balek és nem fogta fel hogy normális nem kitartott nőt is találhatna meg is érdemelte a tanulópénzt. Mondjuk én elásnám magam ha a lányomat is a semmiért tartanák ki."



Ha szerinted ez a normális és elfogadható stílus itt, akkor nem tudok mit mondani.

tegnapelőtt 14:15
 89/89 anonim ***** válasza:
78%

Én azt nem értem, hogy valahol írtad, hogy rokon szólt be, hogy ő nem fogadná el a férjétől a nyaralást, vagy nem tudom mit.

Ha ezekszerint nálatok ez családi minta, anyukádat is eltartotta apukád egész életében kb., ráadásul gondolom köztudottan

kaptál lakást/autót akkor a rokonságnak mi az újdonság abban, hogy te is ezt az életformát viszed tovább? Avagy mivel jobb/rosszabb a szülőktől elfogadni, mint a férjedtől? Vagy komolyan nem értem...

Szerintem abban van igaza sokaknak, hogy a te életed, az esetleges kritikákat neked kell megtanulni kezelni. Nem kell megsértődni, ha azt mondja valaki, hogy nem tettél semmit anyagi értelemben a közösbe, mert hát nem. A szüleid és a férjed tettek/tesznek. Ettől még neked nem kell komplexusokkal élned, meg kell tanulni kezelni, kész.

tegnapelőtt 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!