Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthonlévő anyukák, ti a...

Otthonlévő anyukák, ti a férjetekkel közös, vagy külön kasszán vagytok? Ha utóbbi, a baba költségeit hogyan osztjátok el, hogy vezetitek?

Figyelt kérdés

Többedik alkalommal kapom meg, hogy miért költöm a férjem pénzét, máshol ez fele-fele. De nem tudom, ez a gyakorlatban hogy tud működni?


Külön mennek bevásárolni a babának minden héten, aztán a blokkokat elrakják, hónap végén egyeztetnek? Vagy nagybevásárlásnál van egy kocsi apának, egy anyának és a babának?


jún. 27. 18:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
93%

Közös kassza.

Már 15 éve, mióta osszejottunk.

jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
80%
Közös kassza. Van egy számla, amire jön a fizuja+családi és gyes és van 2 bankkártya hozzá.
jún. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
66%

Külön kassza. Nekünk így a legjobb.

Nem tudom de mi nem vásárolunk minden héten a babánknak. Általában ha veszünk pelenkát azt nagyobb kiszerelésben veszünk és felesbe kifizetjük. De ha csak apróság kell (fürdető vagy látok egy cuki rucit) megveszem én. Bevásárlás úgy zajlik hogy egyik héten én fizetek a boltba másik héten a férjem. Ennyire egyszerű.

Tankolásra szoktam pénzt adni én is. Ennyi :D

jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
90%
Közös kassza. Ugyan honnan lenne gyed alatt annyi bevételem, mint a férjemnek? Vagy én csak éljem fel a megtakarításaimat, amíg ő ugyanúgy növeli az övéit?
jún. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:
71%

Közös kassza. Házasok vagyunk, ha esetleg elválnánk, akkor mindent felezni kellene, szóval nincs értelme most számolgatni. Egy számla van, már házasság előtt is odament mindkettőnk fizetése. Ha valamelyikük szeretne magának valami drágább dolgot, akkor azt megbeszéljük, egyébként pedig mindenki arra költ, amire szeretne.

Nekem is nehéz elképzelni, hogy a külön kassza hogy működik tizenéves kapcsolatokban és hogy mi értelme.

jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 anonim ***** válasza:
86%
Közös kassza. Fele-fele? Hát, marhára más életszínvonalon élnénk akkor egy háztartáson belül. Legalábbis gyed/gyes alatt. Elég abszurd lenne.
jún. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim ***** válasza:
57%

Nekünk azóta egy kassza van, hogy együtt kezdtünk élni. Egy közös számlánk van azóta. A baba születése sem változtatott ezen.

Nekem az a véleményem, hogy egy családban nem lehet így élni, hogy fizesd a felét a gyerek cipőjének, ruhájának stb.

jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy meg ki a náthás p.csömnek van köze ahhoz, hogy ti a férjeddel hogyan osztoztok az anyagiakon? Komolyan vannak olyan körök, ahol ilyen szinten más dolgával foglalkoznak az emberek? Szerintem sürgősen szakítsd meg velük a kapcsolatot, vagy alaposan tedd helyre ezeket a toxikus embereket.
jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a közös kassza soha nem volt fele-fele, sokkal igazságosabb úgy, hogy fizetéseink arányában utalunk a közös számlára fix összeget minden hónapban, a maradékkal "sajátként" rendelkezünk, de hasonlóan gondolkodunk pénzüyekben, többnyire megtakarítás lesz belőle, nem verjük el. Fentiekből következik h amíg kevesebb bevételem van, táppénz, gyes, gyed, addig kevesebbel járulok hozzá a közöshöz.
jún. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
89%
Mióta együtt élünk, közös kasszán vagyunk. Akkor is így volt, amikor ő volt itthon gyeden és akkor is, amikor én. Akkor is, amikor én még tanultam, ő dolgozott és akkor is, amikor mindketten dolgoztunk, de én többszörösét kerestem.
jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!