Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthonlévő anyukák, ti a...

Otthonlévő anyukák, ti a férjetekkel közös, vagy külön kasszán vagytok? Ha utóbbi, a baba költségeit hogyan osztjátok el, hogy vezetitek?

Figyelt kérdés

Többedik alkalommal kapom meg, hogy miért költöm a férjem pénzét, máshol ez fele-fele. De nem tudom, ez a gyakorlatban hogy tud működni?


Külön mennek bevásárolni a babának minden héten, aztán a blokkokat elrakják, hónap végén egyeztetnek? Vagy nagybevásárlásnál van egy kocsi apának, egy anyának és a babának?


jún. 27. 18:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
84%

A házasság gazdasági közösség IS.

Aki fillérb...ó módon külön kasszázik házasságban, annak felesleges volt házasodni.

jún. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
94%
Férjed pénzét?? Közös kassza van!
jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
74%
Külön kassza a férjem kezéből kifolyik a pénz...
jún. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen közös kassza van, házasságban számomra értelmezhetetlen a külön kassza.
jún. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
93%

Mi közös kasszán vagyunk.


De a barátnőm külön kasszán van a férjével, náluk most jön a baba. Nap végén fillérre pontosan elszámolnak egymással, de olyan szinten, hogy ki hány kilométert vezette a kocsit, ha a férj kívánsága miatt kirandultak el 100 kilométerrel arrébb, akkor annak a 100 kilométernek a benzinköltsége ki van fizettetve.


Ha egyikük elmegy bevasárolni, és vesz 3 csomag olyan felvágottat amit csak a másikuk szeret, akkor az az összeg is fel van számolva napvégén.



De volt egy olyan család a bölcsiben ahol dolgoztam, ahol a kislány kiadásai az anyukáé voltak, a kisfiúé az apukáé.

Ha valamelyik szülő elvitte mind a két gyereket fagyizni, mekizni, ruhát venni, akkor elkérték a másiktól azt az összeget amit a gyerekre költőttek.

Saját gyerekük volt mind a kettő.

Amikor kértük a havidíjat és az anyuka csak a kislányét hozta, akkor mesélte, hogy a kisfiú havidíját az apukája hozza. S ekkor mesélte el ezeket.

jún. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
94%

Szuleimnel volt igy egesz eletukben, amiota az eszemet tudom, ahogy az 5-os irja az elso bekezdesben.

En szemely szerint nem birnam, de van, akinek ez bevalik. Naluk is mukodott, mukodik, latszolag nincs belole feszultseg, de ugye ki tudja, nem kotnek mindent az orromra 😅


Nalunk a ferjemmel kozos kassza van.

jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
69%
Mi úgy szoktuk, hogy mindkettőnknek a saját fizuja saját számlára érkezik. Az én feladatom minden számlát befizetni, ezt minden hónapban összeszámláljuk és elfelezzük. Nagybevásárlást egyszer én állom, egyszer ő, a kisebbeket nem tartjuk számon, nagyobb kiadást felesbe szoktuk(pl ha kell új hűtő stb). Férjem jobban keres mint én, de a pénzzel nem bánik túl jól sajnos. Gyerekek dolgait szintén fele fele arányban szoktuk rendezni, de nem ilyen vérmesen, mint az 5-ös amit írt, a kisebb kiadásokat egyáltalán nem tartjuk számon, ha kell pl 4 pár gyerekcipő, akkor annak elkérem a felét, de ha elmegyünk fagyizni, akkor egyszer ő állja, egyszer én. Nem tudom, nálunk ez így alakult 🤷🏻‍♀️ Volt olyan amikor felváltva nem volt állásunk, akkor minden kérdés nélkül csak az egyikünk állt mindent, nem hajtottuk be a másikon, de mivel mindketten jól keresünk, nem használjuk ki egymást, megpróbáljuk elosztani.
jún. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
100%
Közös
jún. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
94%
Közös számla, közös kassza. 10 éve vagyunk házasok, mindig közös kasszán voltunk, akkor is, amikor fizikailag két számla volt még. GYED-en vagyok itthon a gyerekünkkel.
jún. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
78%

Természetesen közös kasszán, mást abszurdnak is érzek, tekintve, hogy a házassàg jogilag amúgy is vagyonközösség, azaz nincs én pénzem, te pénzed. Ez, amit itt írnak, hogy anyuka megveszi a cipöt a gyerekeknek, aztán elkéri a felét, hát ezt nem is értem, mi értelme, minek foglalkoznak ilyenekkel....


Amúgy két számlánk van, a férjem fizetéséből élünk, az én gyedem meg gyerekek után járó bevételeimet meg hagyjuk a számlámom, abból fizetjük a nagy kiadásokat, amikre gyűjtünk, pl. házfelújítás.

jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!