Otthonlévő anyukák, ti a férjetekkel közös, vagy külön kasszán vagytok? Ha utóbbi, a baba költségeit hogyan osztjátok el, hogy vezetitek?
Többedik alkalommal kapom meg, hogy miért költöm a férjem pénzét, máshol ez fele-fele. De nem tudom, ez a gyakorlatban hogy tud működni?
Külön mennek bevásárolni a babának minden héten, aztán a blokkokat elrakják, hónap végén egyeztetnek? Vagy nagybevásárlásnál van egy kocsi apának, egy anyának és a babának?
"...a házassàg jogilag amúgy is vagyonközösség, azaz nincs én pénzem, te pénzed"
Kivéve, ha van házassági vagyonjogi szerződés, ugye.
34
A külön kasszasok mindegyikénél
21, a közös kasszának NEM feltétele a közös számla.
Két külön számlával is közös a kassza, HA közös a pénzügyi szemlélet, közösek a célok, aminek házasságban alapnak kellene lennie.
Hosszú távon ugyanis nem működik egy olyan kapcsolat, ahol pl: az egyik a másikra tekintet nélkül szórná a pénzt, a másik meg erőn felül spórolna, de nem tud a másik pazarlása miatt.
Erre volt példa a családban, ahol kb. ugyanannyit kerestek ugyan, de az apuka semmi másra nem akart költeni, csak magára. Se a rezsire, se a gyerekekre és neheztelte, hogy a felesége elkéri a fizetését, hogy boldoguljanak. Pedig spórolósabb nőt nem ismertem. Magától mindent megvont, csak a szükségesre költött.
Két külön számlánk van, de közösnek tekintjük a pénzt. Most a gyes alatt a férjem utal az enyémre, ha szükséges.
Szerintem a külön kasszát nagyon nehéz lenne igazságosan beárazni közös gyerek mellett. Én keresek kevesebbet, én szenvedek karrierhátrányt a gyerekünk miatt. Hogy lehetne ezt számszerűsíteni, kompenzálni külön kassza esetén? Anyagilag megtehetjük, hogy kiessen ez a bevétel és szerintem nem csak a gyereknek, a családnak is ez a legjobb. Természetesen a férjemnek is felajánlottam, hogy ő maradjon itthon, nem akart.
De gyerek nélkül is fölmerül ez. Ha az egyik fél több otthoni munkát végez, azt beárazzák, kompenzálják? És nem takarítói bérrel számolva, hanem alternatíva költségen. Nem látom, hogyan lehetne ezt tényleg igazságosan csinálni (pedig tényleg érdekelne).
Mérhetetlen ez a sötétség, ami az emberek fejében van.
Pl: a 37-es.
Meggyőződése, hogy külön kasszáznak attól, hogy külön bankszámlájuk van.
Mi a férjemmel még egyetem alatt jöttünk össze, egyetem alatt össze is költöztünk, de mivel akkor még a szüleink pénzén éltünk természetes volt, hogy külön kasszának kell lennie. Ahogy saját keresete lett mindkettőnknek váltottunk közös kasszára. A külön bankszmálák megmaradtak, de mindkettőhöz mindkettőnknek teljes hozzáférése van, a bank applikációban is látjuk mire költa másik, de nem kell azt nézzük, mert a egy költségvetés kezelő appban is vezetünk minden kiadást, ott látjuk, hogy összesen, mint család mennyi pénzünk van, mire mennyit költöttünk.
A lényeg, hogy én mindkét oldalt megtapasztaltam. Évekig csináltuk, hogy a blokkokon számolgattuk, hogy kié a joghurt és kié a kakaós csiga. Amíg nagyjából ugyanannyi pénzből éltünk (hiszen kB ugyanannyit adtak a szüleink) és csak a kaja meg a szórakozás ment belőle addig megoldható volt a külön kasszázás, de úgy, hogy aztán 5 év alatt olyan szinten levált a fizetésünk egymástól, hogy a férjem már dupla annyit keres, mint én tarthatatlan lenne, főleg gyerek mellett.
Eleve a férjemnek van szép kártyája, évi valami 300.000 Ft-al, amit étteremre költünk. Én a gyedemből nem engethetném meg magamnak, hogy évi 300.000-et étteremre költsek. Akkor a férjem egyedül menne éttermezi, én meg főznék otthon? Nyaralni is menne ő a szép kártyán én meg a gyerekkel maradnék itthon, mert az az ő pénze?
A gyedem jelenleg szerintem csak a megélhetésre lenne elég, ha a felét nekem kellene fizetnem nem engedhetnénk meg magunknak olyan "extrákat", mint profi fotós a keresztelőre, egyáltalán rendes keresztelő megtartása, nyaralás vagy egy új babakocsi. Közösen magasabb életszínvonalon tud k élni, mintha az alacsonyabb keresetűhöz kellene igazítani az életszínvonalat.
Egyáltalán mire gyűjteném külön a férjem? Valami sport kocsira? Vagy milliós karóragyűjteménye lenne amíg én meg a gyerek a turkálóból öltözködünk. Teljesen abszurd.
És ami a legrosszabb, és amiről szülésfelkészítőn egy pszichológus is beszélt, hogy a külön kassza kiszolgáltatottá teszi a nőt. Kiszolgáltatott lesz a férjének, alárendelt, hiszen kérnie kell. A férfin fog múlni, hogy ad vagy nem ad pénzt. Nem közös döntés lesz az hogy mire költünk vagy mire nem, hanem a nagyobb keresettel rendelkező válik a kizárólagos döntéshozóvá. Nagyon egészségtelen helyzetet teremt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!